איש תקשורת נתפס מגדל 4 שתילי קנאביס – ושוחרר ללא הרשעה

איפה ואיפה? השופט ששלח אב ל-5 ילדים לשבעה חודשי מאסר בגלל ג’וינט – שחרר ללא הרשעה מרצה מוכר מתעשיית התקשורת שעבד בין היתר בתוכניות ארץ נהדרת, רוקדים עם כוכבים, מחוברות ועוד – זאת לאחר שהואשם בגידול והחזקת קנאביס.

המשנה ליועץ המשפטי לממשלה החליט לעכב את ההליכים הפליליים נגד איש תקשורת ומרצה באקדמיה המוכר מתחום תעשיית הקולנוע והטלוויזיה. אותו מרצה הואשם בבית המשפט בגידול, הכנה והפקת סם מסוכן וכן בהחזקה ושימוש בסמים שלא לצריכה עצמית.

השופט שמואל מלמד מבית משפט השלום בתל אביב – ששלח לפני ארבעה חודשים את יחזקאל סרבי, אב ל-5 בן 52, לשבעה חודשי מאסר בפועל לאחר שנתפס בביתו עם כמות קנאביס קטנה ביותר – נתן תוקף משפטי להחלטת היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט בעקבות בקשת בא כוחו של המרצה, עו”ד אורי בר-משה.

בפשיטה של המשטרה על ביתו של המרצה בביתו בתל אביב, מצאו השוטרים 4 שתילי קנאביס במשקל נטו של 20.50 גרם, לצד אוהל, שנאי וגוף תאורה המשמשים לגידול, כמו גם כמות נוספת של 0.25 גרם קנאביס מוכנה לשימוש.

השופט שמואל מלמד
השופט שמואל מלמד: שלח אב לחמישה ל-7 חודשי מאסר בגלל ג’וינט, שחרר ללא הרשעה איש תקשורת שגידל 4 שתילים בביתו

לאחר שהוגש כתב האישום, ביקש סניגורו לדחות הדיונים בעניינו במטרה לפנות ליועץ המשפטי לממשלה בבקשה כי המרצה לא יועמד לדין. זאת, בין השאר, עקב החשש שיפוטר ממשרתו היוקרתית כמרצה אקדמי.

המדובר באדם בשנות ה-40 לחייו שמוכר היטב בתעשיית הקולנוע והטלוויזיה ושימש איש מפתח, בין היתר, בתוכניות ארץ נהדרת, מחוברות, רוקדים עם כוכבים, החברים של נאור, טירונות ועוד.

עו”ד בר-משה כתב בין היתר בבקשתו ליועץ המשפטי לממשלה כי מדובר במעידה חד פעמית וכי לטענתו ניהול התיק פוגע קשות בסדר יומו של המרצה, המדובר לדבריו באיש מוכר מאוד בתעשיית הקולנוע והטלוויזיה ומשמש כמרצה במוסדות אקדמיים. כמו כן הוסיף הסניגור כי “הנזק האישי שייגרם למרשי עולה עשרות מונים על התועלת הציבורית שבהרשעתו”.

לדברי הסניגור ה”חוויה” אותה עבר בתחנת המשטרה שכללה לקיחת טביעת אצבעות וצילום משטרתי אף השפיעה עליו נפשית והיוותה עבורו קו אדום וברור לפסול שבמעשיו. עוד טען כי במידה ולא יעוכבו ההליכים כנגדו הוא יפוטר מהאקדמיה, מה שיפגע קשות בפרנסתו וימנע ממנו לעסוק בעתיד בתחום עבודתו כמרצה מן המניין.

עורך דין אורי בר משה
עו”ד אורי בר-משה, סניגורו של איש התקשורת: “לא ראוי לתייג כל אדם שצורך קנאביס כ’עבריין'”

המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, רז ניזרי, החליט להיענות לבקשת עו”ד בר-משה לעכב ההליכים המשפטיים בתיק הנדון, זאת לאחר שהמרצה השלים 140 של”צ בקהילה ובתנאי שלא יעבור עבירה נוספת בתוך התקופה הקבועה בחוק.

חשוב לציין כי למרות המדיניות החדשה שמתהווה בנוגע לשימוש עצמי בקנאביס, העונש המקסימאלי על גידול קנאביס עדיין עומד כיום על עד 20 שנות מאסר.

לבקשתו של איש התקשורת נמנענו מלפרסם את שמו.

עו”ד אורי בר-משה: “אנו מברכים על החלטת היועמ”ש ושמחים שהצלחנו לייתר את תלאות ההליך הפלילי. אנו מחוייבים להבין, בדגש על המדיניות החדשה, כי לא ראוי לתייג כל אדם שצורך קנאביס כ’עבריין’ – על כל המשתמע מכך. מדובר על אנשים נורמטיביים לחלוטין ונראה שגם המדינה מתחילה להפנים זאת”.

כזכור לפני כעשרה ימים נעצר גם איש תקשורת אחר, הרב יצחק גבאי מתאגיד השידור ‘כאן’, באשמת גידול קנאביס במשרדים במודיעין עילית.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר