אירלנד מתכננת אי הפללה של כל סוגי הסמים

השר האחראי על מדיניות הסמים באירלנד הכריז על הצעת חוק חדשה לאי הפללה (דה-קרימינליזציה) של קנאביס, קוקאין והרואין, הכוללת בין השאר פתיחת חדרי הזרקה מפוקחים עבור מכורים, בדומה לנעשה במודל הפורטוגלי. ההצעה צפויה לעלות לדיון בממשלה באפריל הקרוב, מיד לאחר הבחירות הכלליות.

אודהן או’ריורדיין (Aodhán Ó Ríordáin), השר האחראי על אסטרטגיית הסמים הלאומית (NDS) של אירלנד, מסר אתמול (ב’) כי הממשלה מתכננת אי הפללה של קנאביס, קוקאין והירואין בכמויות קטנות לשימוש עצמי, כך על פי הדיווח באנגליה.

חדרי הזרקה בפיקוח

כחלק מהתוכנית החדשה, מתכוונת הממשלה האירית להתחיל בהפעלתם של חדרים מפוקחים שנועדו לספק סביבה בטוחה וסטרילית להזרקת הרואין עבור מכורים, הנקראים גם ‘חדרי הזרקה’.

אודהן או'ריורדיין - השר האחראי על מדיניות הסמים הלאומית באירלנד
אודהן או’ריורדיין – השר האחראי על מדיניות הסמים הלאומית באירלנד

“למעשה משמעות הדבר תהיה חסינות דיפלומטית להזרקת הרואין בסביבה בטוחה, שלווה ומלאה ברגש,” אמר השר לסוכנות הידיעות הצרפתית AFP: “זה יגביל את הסכנה של הידבקות באיידס ובצהבת, וגם ירחיק מהרחובות את תופעת ההזרקה”.

הצעת החוק החדשה עליה מדבר אודהן היא עדיין בגדר תוכנית כללית בלבד. לאחר הבחירות הכלליות שייערכו במדינה באפריל 2016, צפויה ההצעה לעלות לדיון רציני בממשלה, כשלראשונה מעריכים מומחים כי הסיכויים לאישור הפרוייקט גבוהים.

לשבור את מעגל הסם

השר הצהיר כי מדובר ב”המרה תרבותית” במדינה בכל הקשור לאי הפללה של כמויות סמים קטנות לצריכה אישית, וזאת לפי המודל הפורטוגלי שמוכיח כבר 14 שנים כי דה-קרימינליזציה היא הדרך הנכונה ביותר להילחם את בהתמכרות לסמים ונזקיה.

קוקאין והירואין
קוקאין והירואין בחסות החוק – ייתכנו כבר בהשנה הבאה

“כדי לשבור את מעגל הכניסה והיציאה מהכלא של הצרכנים, ולהילחם בהתמכרות הלאומית לאלכוהול וסמים, צריכה להתבצע המרה תרבותית רצינית” הוא מסר בראיון ל’אייריש טיימס’. על פי ההערכות, הצעד המפתיע בא ככל הנראה לאחר שנחשף מסמך האו”ם הסודי שקורא לאי הפללה גלובלית של כלל סוגי הסמים.

לפי התוכנית שהציג אודהן, שנאם היום (ג’) בבית הספר לכלכלה בלונדון וסיפר על התוכנית, חדרי ההזרקה הראשונים במדינה צפויים להיפתח בתחילת 2016 בעיר הבירה דבלין ולאחר מכן בערים קורק, גאלווי וליימריק.

באנגליה, שכנתה של אירלנד, גם כן מתכוננים לרפורמה בתחום הסמים והקנאביס ורק לאחרונה הודיעו מפקדי משטרה במחוזות בכל רחבי המדינה כי יפסיקו לרדוף את צרכני ומגדלי הקנאביס הפרטיים. “זה גוזל לנו זמן יקר ומשאבים אדירים,” הם מסבירים.

ראו עוד:
אירלנד: מגדלים מריחואנה מתחת לאדמה
אקסטזי, קטמין ופטריות חוקיים – ליומיים בלבד
אירלנד: מדען הודה בגידול והפקת שמן קנאביס – ויועמד לדין

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר