מגלגל...

אירלנד: מדען הודה בגידול והפקת שמן קנאביס – ויועמד לדין

מדען אירי מוערך הודה בגידול קנאביס והפקת שמן קנאביס לטיפול במכאוביו ויועמד לדין בבית המשפט האירופי.

קנאביס אירלנד

ג’ון אנדרסון (59), לשעבר מדען בכיר בממשלת בריטניה, הודה בהפקת שמן קנאביס לצורך טיפול בכאבי שיניים וצוואר מהם סבל. במשפטו, שנערך בבית המשפט המחוזי במחוז סליגו שבאירלנד, נידון אנדרסון לתשלום קנס בסך 200€ יורו, אך סרב לקבל את העונש שגזר עליו בית המשפט והחליט להגיש ערעור ובו בקשה להישפט בבית משפט של האיחוד האירופי.

“העובדה שממשלת אירלנד לא מאפשרת שימוש במוצרים רפואיים המבוססים על קנאביס הינה למעשה הפרה של תקנות בית הדין האירופי,” אמר אנדרסון. “לפני 10 שנים סבלתי מכאבי שיניים קשים וקיבלתי אנטיביוטיקה ומשככי כאבים שגרמו לי לסבל רב, אז החלטתי לגדל קנאביס שיעזור למכאוביי.”

“הרגשתי שעישון הקנאביס לא עושה לי טוב, אז כמדען החלטתי להפיק ממנו שמן,” סיפר אנדרסון. “זה היה פשוט מושלם. ההקלה בכאבי השיניים היתה מיידית ובזכות הקנאביס הצלחתי להחזיק מעמד גם בימים שלאחר הניתוח כשמרחתי את השמן על הלסת ועל החניכיים.”

לאחר מספר שנים סבל אנדרסון משתי פציעות שונות בכתף – אחת מנפילה והשנייה מתאונת דרכים – והחליט לפנות לעזרת הקנאביס בשנית.

תמצית קנאביס לטיפול בכאבים
קנאביס – תרופה היסטורית

“הפיזיותרפיסט שלי אמר לי שמהפציעות הללו אני כנראה כבר לא אחלים, אז החלטתי שוב לפנות לעזרת הקנאביס והפקתי עוד שמן,” אמר אנדרסון. “הממשלה מסווגת את הקנאביס במקביל להרואין וקוקאין ועל פי חוקי המדינה אין לקנאביס שום תועלת רפואית. זה אבסורד. מחקרים של יותר מ-5,000 שנים מוכיחים את ההפך הגמור.”

בימים אלו מגבשת ממשלת אירלנד תכנית להתרת טיפול רפואי בקנאביס לסובלים מטרשת נפוצה.

ראו עוד: מריחואנה לטיפול בטרשת נפוצה – מחקר חדש

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר