אירלנד אישרה קנאביס רפואי – ייכלל בסל התרופות

אירלנד אישרה שימוש בקנאביס רפואי, ואף תשתתף בעלות שלו במסגרת ביטוח הבריאות הציבורי כפי שנעשה עם תרופות אחרות. הקנאביס ייובא בתחילה מדנמרק.

שר הבריאות של אירלנד סיימון האריס חתם ביום רביעי (26.8) על החקיקה שתאפשר הקמה של ענף קנאביס רפואי במדינה, במסגרת פיילוט ניסיוני של 5 שנים.

“ייקח קצת זמן להתחיל בפעילות מלאה, אבל אני מצפה שלמטופלים תהיה גישה לתוכנית כבר בסתיו”, אמר האריס, שהכריז כבר לפני יותר משנתיים על כוונתו להקים תוכנית קנאביס רפואי כזו.

הממשלה האשימה את העיכוב בהוצאת התוכנית לפועל בקושי במציאת ספק קנאביס איכותי שיכול לייצא את המוצרים שלו לאירלנד, והנושא גרר ביקורת חריפה מהאופוזיציה.

בחודש מרץ השנה אושר לבסוף כי נמצא ספק מתאים בדנמרק. בהמשך יוכל כל ספק קנאביס מהאיחוד האירופאי שהמוצרים שלו עומדים בדרישות שמפורטות בחוק החדש להגיש בקשה לייצא קנאביס לשוק האירי.

לפי האריס, העלות של הקנאביס הרפואי תכוסה על ידי ביטוח הבריאות הציבורי באופן דומה לשאר התרופות, כך שהמחיר שלו לא יהיה יקר יותר מתרופות מרשם אחרות.

ההתוויות עבורן יאושר קנאביס רפואי בשלב זה הן מצומצמות, וכוללות עוויתיות כתוצאה מטרשת נפוצה, בחילה והקאות כתוצאה מטיפול כימותרפי, ואפילפסיה חמורה שאינה מגיבה לטיפול אחר.

עם זאת הכוונה היא שבעתיד ההחלטה לנפק מרשם לקנאביס תהיה בסמכות מלאה של הרופא המטפל. “בסופו של דבר ההחלטה האם לרשום טיפול כלשהו, כולל כזה המבוסס קנאביס, תהיה של הרופא בהתייעצות עם המטופל,” אמר האריס.

“חשוב לציין כי אין תוכניות ללגליזציה של קנאביס במדינה. המטרה של החקיקה הזאת היא לאפשר טיפול רפואי בקנאביס היכן שטיפול קונבנציונאלי נכשל,” הדגיש.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר