איפה גר גלעד ארדן – ומדוע הוא מסתיר זאת מכם

מה משותף לגלעד ארדן ולטייקון לב לבייב, האם שר המשטרה מסתיר את מקום מגוריו כדי להיראות ‘עממי’, ומדוע יותר ויותר אנשים מעידים שהבחור אולי סובל מבעיית שקרים כרונית?

שר המשטרה גלעד ארדן זוכה בעת האחרונה לכינוי ‘שקרן’ כמעט מכל גורם איתו הוא בא במגע. הוא עצמו מוחה על כך בתוקף ומחזיר באותו כינוי לאלו המכנים אותו כך, אבל יותר ויותר עדויות – לא רק מהצד השמאלי של המפה הפוליטית – גורסים כי מדובר בתופעה. תופעה שכבר זכתה להאשטאג משלה, #ארדןשקרן.

כך למשל ליאור שליין, מנחה ‘גב האומה’ בערוץ 10, כבר אימץ בתכניתו פינה קבועה בה הוא מציג את שקריו של שר המשטרה – הן בהצהרות בפני נשיא ארה”ב על פיגועי טרור שלא היו, הן בפמפום כותרות על ‘אינתיפאדת הצתות’ שנכון להיום אין עדיין הוכחה לקיומה ועוד ועוד.

בתגובה טוענים ארדן ותומכיו כי שליין, בן זוגה של ח”כ מרב מיכאלי חברת מפלגת ‘העבודה’, הוא ‘שמאלני’ שמנסה לפגוע בו על רק מחלוקת פוליטית. תגובה דומה קיבל גם ח”כ איימן עודה, ראש ‘הרשימה המשותפת’, שטען שגלעד ארדן הוא שקרן וספג תגובות כי הוא עושה זאת עקב אינטרסים פוליטיים ותו לא.

גלעד ארדן שקרן גדי וילצ'רסקי
קרוואן ‘ארדן שקרן’ נוסע בימים אלו בכבישי ישראל

אך הצצה אל כותרות מהשנים האחרונות מראה כי גם ‘אנשי מרכז’ ואפילו חבריו של ארדן לצד הימני של הפוליטיקה, מכנים את שר המשטרה ‘שקרן’ בעצמם.

לדוגמה, בשנת 2012 טען ראש המוסד לשעבר, מאיר דגן ז”ל, כי ארדן משקר. דגן הוא אמנם לא ‘ימני’, אבל הוא מעולם לא היה חבר מפלגה שמאלנית. ומה לגבי השרה איילת שקד, שרת המשפטים חברת ‘הבית היהודי’ שאף אחד לא יכול לטעון נגדה שהיא ‘שמאלנית’? בדצמבר 2016 כינתה גם היא את ארדן ‘שקרן’. “שקרן, שקרן, שקרן, שקרן, הדיבור שלך נגוע,” אמרה השרה.

גם זה בטח יעניין אותך

לפני כחודשיים נרשם שיא נוסף כשאפילו חברת מפלגתו שלו, ח”כ שרן השכל מ’הליכוד’, לא התביישה להצהיר באופן חד וברור כי שר המשטרה שיקר בנוגע לאי הפללת צרכני הקנאביס, במטרה להסיר ממנו את הלחץ הציבורי.

גלעד ארדן
גלעד ארדן – שקרן כרוני?

כינויו החוזר של ארדן כ’שקרן’ מקבל חיזוק נוסף גם כאשר בוחנים נתונים אובייקטיביים לגמרי, כמו מקום מגוריו של שר המשטרה, אותו כך נראה הוא מתעקש להסתיר מהציבור.

ארדן, שנכנס לביתו החדש ברחוב ‘עפרוני’ בישוב סביון לפני מספר חודשים, עבר אליו מביתו הקודם – שגם כן היה באותו ישוב. עוד קודם למעברו לביתו הקודם בסביון גר ארדן במשך מספר שנים בשכונת רמת אביב בתל אביב.

המשותף לרמת אביב ולסביון הוא ששני הישובים נחשבים למקום משכנם של עשירי ישראל. רמת אביב היא כידוע מהשכונות היקרות ביותר במדינה – ובסביון ניתן למצוא אפילו את האחוזה המפורסמת של הטייקון לב לבייב.

ביתו החדש של ארדן בסביון, ברחוב עפרוני 7 – אליו עבר כאמור מבית אחר שגם הוא באותו ישוב – נמצא באזור היחיד בסביון שאינו ניתן לצפייה בגובה העיניים דרך שירות Street View של גוגל.

אך למרבה ההפתעה – ולמרות שגר כבר שנים בישובים כמו רמת אביב וסביון – בעמוד הפרופיל של ארדן באתר הכנסת, מציג עצמו שר המשטרה כאילו הוא גר עדיין באשקלון, עיר הולדתו.

אפשר היה לחשוב שמדובר אולי בטעות, אך העיתונאי תומר אביטל טוען כי מדובר במה שנראה כמעשה מכוון ומודע.

בסוף השבוע פירסם אביטל פוסט בפייסבוק, בו חשף את השקר: “גלעד ארדן מתעקש להמשיך להגדיר לכנסת שהוא גר באשקלון,” כתב. “האמת היא שהוא גר בזמן הזה בסביון… הערתי על כך לפני שנתיים, אך השקר התדמיתי ממשיך.”

כשהעלה אחד הגולשים טענה כי ייתכן ומדובר בטעות ישנה שפשוט לא תוקנה עקב אי תחזוקת אתר הכנסת, הבהיר אביטל כי זה נתון אותו מתבקשים השרים וחברי הכנסת להציג מדי קדנציה מחדש.

גולש אחר טען כי ייתכן ומדובר בנסיון של שר המשטרה להיראות ‘עממי’ יותר בעיניי מצביעי ‘הליכוד’: “אשקלון= עממי= מזרחי= יותר קולות במרכז ליכוד. סביון= מנותק= אשכנזי= שמאלן,” כתב.

אחרים העלו תהיות כיצד פעיל ליכוד צעיר מאשקלון, שמעולם לא עבד במשרה בכירה בשוק הפרטי, הצליח לממן לעצמו שלושה בתים ברמת אביב ובסביון:

יש לציין שזו אינה הפעם הראשונה בה מתריע אביטל על עניין זה. עוד בשנת 2015 ביקש העיתונאי, המוביל את המאבק להגברת השקיפות מצד אנשי ציבור, לחשוף את הסיבה למידע השקרי בדף הרשמי של ארדן:

“פניתי לכנסת ובתגובה הבהירו לי ש’אנחנו כותבים את מה שהח”כ אומר לנו ועליו החובה לעדכן זאת’,” מסר אביטל הערב בתשובה לפניית המגזין.

נראה אם כן שלא מדובר בצירוף מקרים, אלא בתופעה. גלעד ארדן נתפס על ידי גורמים רבים, מימין ומשמאל וכולל אנשים רמי דרג, כמי שהאמת היא לא בדיוק נר לרגליו.

דוברו של השר ארדן טרם השיב על פנייה בנושא זה שנשלחה אליו מטעמנו הערב.

עדכון (15.9) – בעקבות פרסום הידיעה שונתה כתובתו של השר ארדן באתר הכנסת כמתבקש.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר