אינטרקיור הכניסה 217 מיליון ש”ח בשנה, תיקון עולם מפרסמת מחקר

זה מה שעשו מניות הקנאביס הישראליות השבוע...

בקרוב יפורסמו הדוחות השנתיים, אינטרקיור עם תוצאות מקדמיות משובחות, IMC עם שינויים בהנהלה ודיווח שהוא בדיחה, מייסדי פנאקסיה מקבלים אופציות ותיקון עולם קנביט עם תוצאות מחקר מקיף – סיכום השבוע בסקטור הקנאביס בבורסה.

שטף הדוחות הכספיים מתקרב

עד ה-30 במארס השנה (2022), כלומר בעוד כחודש וחצי, מחויבות כל חברות הקנאביס הציבוריות, ללא יוצא מן הכלל, לדווח לבורסה לגבי הדוחות הכספיים שלהן לשנת 2021. הדוחות הללו צפויים להיות משמעותיים לחברות רבות מהענף, ויראו אלו מבין החברות המשיכו לפזר פנטזיות בעלמא ואלו התעוררו מהחלום והתחילו לבצע.

הדוחות השנתיים אגב, נחשבים במרבית המקרים בשוק ההון המקומי ובכלל, לדוחות החשובים ביותר. מעבר לסיבה הברורה – שבניגוד לדוחות הרבעוניים או של החציוניים הדוח השנתי מכסה תקופת זמן ארוכה יותר של שנה שלמה – בדוחות השנתיים יש גם פירוט רב הרבה יותר. לדוגמה, ניתן לדעת כמה כסף בדיוק הוציאה כל חברה על משכורות של ההנהלה, בכמה היא מעריכה שתמכור את המלאי שלה וכמה בשורה התחתונה קיבלו מקבלי המשכורות הגבוהות ביותר בחברה – פרטים שלא ניתן לקבל מהדוחות החצי שנתיים או הרבעוניים.

מגזין קנאביס מאחל כמובן למשקיעים שכל הדוחות יהיו מצוינים, אבל אם יוצאים מנקודת הנחה ריאליסטית סביר להניח שלצד ההפתעות הטובות תהיינה גם הפתעות ודוחות כספיים לא טובים בכלל. נשוב ונעדכן.

אינטרקיור מפרסמת תוצאות מקדמיות טובות שמסירות את החשש בשוק – המניה מזנקת

חברת אינטרקיור (Intercure) פרסמה השבוע תוצאות מקדמיות של הדו”חות השנתיים. מדובר בנתונים הכוללים לרוב את שורת ההכנסות שמפרסמות חברות לאחר סיום רבעון ולפני פרסום הדוחות הכספיים “הרשמיים” עצמם, שדורשים עריכה ועבודה מאומצת יותר מצד צוות רואי החשבון של החברה. הנתון שמפורסם בהערכות המקדמיות הוא ברוב המוחץ של המקרים מדויק, ונדיר מאוד לראות חברה שמפרסמת נתון להכנסות הרבעון ובפועל מסתבר שההכנסות נמוכות – דבר שיפגע במוניטין שלה בשוק.

ובכן, אינטרקיור מעריכה הכנסות של כ-77 מיליון שקל ברבעון הרביעי, מה שמסמל גידול מכובד מאוד של כ-242% בהשוואה להכנסות של כ-22.5 מיליון שקל בלבד ברבעון המקביל אשתקד, וגידול של כ-24.2% בהשוואה להכנסות של כ-62 מיליון שקל ברבעון הקודם, רבעון שלישי. עוד הוסיפה החברה שהיא צופה המשך צמיחה בהכנסות גם בשנת 2022 ושהיא מעריכה שברבעון 4, מעבר לצמיחה בהכנסות, תהיה גם צמיחה ברווח הנקי.

ברבעון הרביעי של 2021 ניפקה החברה בבתי המרקחת שלה והפיצה לבתי מרקחת אחרים מוצרי קנאביס בהיקף של מעל טון בחודש, דבר שלדבריה משקף נתח שוק של כ-30% מסך כל שוק הקנאביס הרפואי בישראל. בשקלול תוצאות הרבעון הרביעי לשלושת הרבעונים הראשונים של השנה עולה כי בשנת 2021 ההכנסות של החברה צפויות להסתכם בכ-217 מיליון שקל.

הנתונים שפרסמה אינטרקיור גם הרגיעו את המשקיעים בשוק הקנאביס בכלל, בין השאר בגלל שחברת שיח מדיקל דיווחה כזכור כבר לפני כמעט חודש, ב-17 בינואר, אודות התוצאות המקדמיות שלה, ועד השבוע אינטרקיור לא פרסמה. בשוק היה חשש שמא בדוח הזה לא תמשיך הצמיחה שאפיינה את אינטרקיור ברבעונים הקודמים אך כאמור, החשש הזה נמוג כתוצאה מהתוצאות המקדמיות ואכן, ביום הפרסום זינקה מניית החברה בכ-7.6%.

יש לצין שמהדיווח של החברה לא ברור האם הקנאביס עליו דיווחה החברה שאותו היא “הפיצה” כולל את הקנאביס שהיא מוכרת לבתי מרקחת צדדי ג’, או לחילופין כולל רק את הקנאביס שנמכר בבתי המרקחת שבבעלותה (כולל רשת גבעול בה החברה מחזיקה 50.01% אך על פי כללי החשבונאות רושמת כ-100% מההכנסות).

ואם כבר בפילוח ההכנסות עסקינן, יש לקוות שהחברה תציג הפעם בדוחות שלה במארס באופן שקוף את הפילוח בין ההכנסות מבתי המרקחת שלה לבין ההכנסות ממוצרי קנאביס שגודלו או לחילופין יובאו על ידה, שכן בסופו של יום שקל של רווח מפעילות קמעונאית (בתי מרקחת) לא בהכרח שווה כמו שקל רווח מפעילות של מוצרים שגודלו או יובאו בבלעדיות בידי החברה.

IMC: שינויים בהנהלה ודיווח שנראה כמו בדיחה

חברת איי.אמ.סי (IMC) דיווחה השבוע שני דיווחים. הראשון – שינויים בהנהלה; החברה מקדמת את יעל הרוש, מזכירת החברה, לאחראית משפטית ואחראית על התפעול, את רינת אפרימה היא ממנה לתפקיד מנכ”לית הפעילות בישראל, מינוי עליו דווח לראשונה בארץ במגזין קנאביס, את הווארד שטיינברג למנכ”ל החברות הקנדיות MYM ו-Highland Grow שבבעלות איי.אמ.סי ואת קארל גריווצ’סקי לסמנכ”ל הכספים (CFO) של Highland.

עוד דיווחה החברה, בדיווח ייעודי ובמילים גבוהות למדי, שהיא העסיקה משרד קשרי משקיעים חדש שאמור לחזק את הקשר עם שוק ההון. ובכן, זה שהחברה העסיקה משרד קשרי משקיעים זה טוב ויפה, אבל איך בדיוק זה מהווה עילה לדיווח לבורסה? אין שום חברה, מבין כל חברות הקנאביס הישראליות בסקטור (שלרובן המוחלט משרדי קשרי משקיעים), שדיווחה אי פעם על כך שהיא שוכרת משרד קשרי משקיעים. מדובר בהודעה שטוב היה לו לא הייתה מפורסמת והיא אינה מוסיפה דבר לחברה, אולי אף להפך מכך.

מה שכן, מההודעה הזו עולה שהחברה תשלם למשרד קשרי המשקיעים שכר טרחה חודשי של כ-45 אלף שקל (14 אלף דולר) והוא ירכוש מהחברה מניות שלה לפי “שווי השוק שלהן ביום המסחר לפי ה-1 לאוגוסט 2022” אבל “בכפוף להנחות שניתן לתת בבורסה הקנדית”. מדובר ב-6 מילים שמראות שזו כנראה לא הבעת אמון אלא מעין בונוס, שכן החברה מתכננת לתת לכאורה על פי הדיווח הנחות על מחיר המניה. בנוסף, על פי בדיקות שערכנו במגזין קנאביס עולה כי המחיר שמשלמת החברה על פי ההסכם גבוה משמעותית מהמקובל.

מייסדי פנאקסיה ואבא של דדי סגל קיבלו אופציות בפנאקסיה

שלושת מייסדי פנאקסיה (Panaxia), רן גולדברג, דדי סגל ואסי רוטברט, קיבלו השבוע 2,114,530 אופציות כל אחד (1.34% ממניות החברה) המירות למניות. מחיר המימוש של האופציות עומד כיום על כ-1.056 שקל למניה, זאת ביחס למחיר מניה בשוק של כ-85 אגורות ועם תקופת מימוש של כ-5 שנים, תקופה יחסית ארוכה ביחס לשאר האופציות שניתנות על ידי חברות.

גם אסי סגל, אבא של דדי סגל, בעל השליטה בחברת פנאקסיה תעשיות שהינה בעלת השליטה (64.94%) בחברת פנאקסיה הציבורית, קיבל השבוע 1,057,264 אופציות המירות למניות החברה (0.59% ממניות החברה).

למען ההוגנות יש לציין שלא מדובר בהקצאה שבאה על פי החלטה נוכחית של החברה, אלא בדבר מה שכבר אושר באמצע 2019, עת אושר המיזוג של פנאקסיה עם השלד הבורסאי הרודיום השקעות – מיזוג שיצר את פנאקסיה הציבורית שאנו מכירים כיום.

עוד דיווחה החברה השבוע על זימון אסיפה ל-09.02 למינוי מיכל ספיר לדח”צית בחברה, שזהו תפקיד שמיועד לצורך הגנה על בעלי מניות המיעוט. לא נראה שמדובר בהודעה מאוד משמעותית לחברה שכן היום כבר יש לחברה דח”צית (מיכל דדון), אבל על פי חוק החברה הייתה כמובן מחויבת לדווחו.

פורסם מספר המניות שרכשה בעלת השליטה בנקסטייג’ בהנפקה

לאחר שבשבוע שעבר דיווחנו על ההנפקה הציבורית של חברת נקסטייג’ (Nextage) ועל העידכון על הפעילות שפרסמה החברה, השבוע נחשף הנתון המדויק של ההשקעה שבוצעה. על פי הדיווח שפרסמה החברה לבורסה בעלת השליטה בחברה, נקסטאר (Nextar), המחזיקה 61.4% מהמניות, רכשה מניות בהיקף של כ-1.29 מיליון שקל בהנפקה. בנוסף, יו”ר החברה ומנכ”ל טבע לשעבר, ישראל מקוב, רכש מניות בהיקף מינורי של כ-128,800 שקל.

תיקון עולם מפרסמת תוצאות מחקר מקיף

חברת תיקון עולם קנביט (Tikun Olam Cannbit) פרסמה השבוע אודות תוצאות מחקר קליני שנערך על זני החברה בידי החוקרת הראשית של החברה בשיתוף עם בית החולים סורוקה ופרופסור ויקטור נובק. במחקר השתתפו כ-8,560 חולים, כמות מכובדת למדי, בגיל ממוצע של 54.6.

תוצאות המחקר הראו ש-52.5% מהמשתתפים הפסיקו או הפחיתו את מינון האופיואידים (סוג של משככי כאבים), 36.9% הפסיקו או הפחיתו את השימוש בתרופות אנטי פסיכוטיות ו-35.3% הפסיקו או הפחיתו את השימוש בתרופות הרגעה.

התוצאות של המחקר חיוביות בהחלט בכל הנוגע לשימוש בקנאביס רפואי, אך המשמעות הפיננסית כנראה מינורית, משתי סיבות, שמלבדן יש לציין שהוא נערך על ידי החוקרת הראשית של החברה עצמה, שמקבלת את שכרה מהחברה: 1. המחקר לא צפוי להביא לשינוי בנהלים כגון הרחבת רשימת ההתוויות בגינן ניתן לקבל רישיון שימוש בקנאביס, וכן על הרוב המוחץ של המטופלים הוא לא ישפיע כנראה מבחינת השאלה האם לרכוש את הזנים של תיקון עולם או של המתחרות. 2. למעט, אולי, התוצאות הנוגעות להפחתה בתרופות אנטי פסיכוטיות, הנתונים כאן לא מחדשים. נמצא בעבר עשרות פעמים במחקרים קודמים שקנאביס מסייע לטיפול בכאבים וזה ידוע שישנם זני קנאביס שעוזרים מאוד להרגיע, אז אין כאן משהו דרמטי.

סיכום העליות והירידות של השבוע

 • וונטייז – 12.20%+
 • אינטרקיור – 10.44%+
 • איי.אמ.סי – 8.37%+
 • קנאשור – 6.89%+
 • שיח מדיקל – 4.95%+
 • טוגדר – 3.75%+
 • קאנומד – 3.22%+
 • יוניבו – 2.49%+
 • נקסטייג’ – 1.03%+
 • קנבוטק – 0.91%+
 • אינטליקנה – 1.40%-
 • עמיר שיווק –  1.50%-
 • תיקון עולם קנביט – 2.20%-
 • פנאקסיה – 2.96%-
 • פארמוקן – 4.28%-

*** אין בנאמר המלצה לביצוע פעולות בניירות ערך, הנכתב הינו דעה בלבד. כל המבצע פעולות כלשהן על בסיס הכתוב עושה זאת על אחריותו בלבד ואין צוות המגזין אחראי לנזקים כלשהם שיגרמו כתוצאה מפעילות בניירות ערך בעקבות הכתבה ***

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר