טוען...

אין מחקרים על קנאביס? שרת הבריאות תיפגש עם פרופ’ רפאל משולם

שרת הבריאות יעל גרמן תיפגש עם פרופ’ רפאל משולם במהלך השבוע הבא בכדי ללמוד על הסגולות הרפואיות של הקנאביס. ד”ר ברקת-שיף קוראת למשולם להדגיש את יתרונות השימוש בקנאביס לחולים.

שרת הבריאות יעל גרמן, אשר מחוץ לביתה מתקיימת מזה שבוע שביתת רעב של מטופלי קנאביס רפואי, נוהגת לחזור על האמירה כי “אין מספיק מחקרים” הנוגעים לקנאביס ולתועלתו הרפואית האפשרית. במהלך פגישותיה היומיות עם המפגינים, ביקשו הם כי תואיל בטובה השרה ותתאם פגישה עם פרופ’ משולם, בכדי לקבל את הנתונים המדוייקים ביותר מהמקור המוסמך ביותר ולא מגורמי משרדה – רוני גמזו ובועז לב – הידועים בהתנגדותם לקנאביס.

נראה כי גרמן אכן קשובה לטענות המוחים ומעוניינת ללמוד את הנושא – אמש נודע כי השרה תיפגש במהלך השבוע הבא עם פרופסור משולם.

פרופסור רפאל משולם
פרופסור רפאל משולם

רפאל משולם, כימאי ישראלי מוכר ומוערך אשר זכה בעשרות פרסים על מחקרו ארוך השנים, הוא מי שלראשונה הצליח לבודד את המרכיב הפעיל העיקרי בקנאביס – ה-THC ומי שזיהה את החיבור בין אותם רכיבים פעילים בקנאביס (קנבינואידים) לגוף האדם. במחקרו מצא משולם את המערכת האנדו-קנבינואידית ואת האנאנדמיד, הרכיב במוחינו שנקשר לקנאביס ומעורר את תחושת האושר (אנאנדמיד – שילוב של המילה “אַנַאנדָה” שפירושה אושר עילאי בסנסקריט ושל הקבוצה הכימית “אַמיד”).

ראו: מי חושש מחשיש – ראיון עם פרופ’ רפאל משולם

ד”ר ברקת שיף-קרן, אחת הרופאות המזוהות ביותר עם נושא הקנאביס הרפואי בישראל, פירסמה הבוקר מכתב שכתבה לפרופסור משולם ובו היא קוראת לו להעביר את המסר שהקנאביס אכן יכול לעזור לאינספור מצבים רפואיים של סבל אנושי.

דוקטור ברקת שיף
דוקטור ברקת שיף

“נסיונות משרד הבריאות לקבוע התוויות לפי הקריטריונים המקובלים בעולם הרפואה המערבית רק גורמות לכך שפחות ופחות אנשים עשויים להנות מהטיפול הזה,” כתבה. “אודה אם תעביר לה את המסר שהקנביס אכן יכול לעזור לאינספור מצבים רפואיים של סבל אנושי ושהסיכוי שהרופאים יקבלו את חומר הגלם הזה כתרופה בזמן הקרוב הוא אפסי.”

“יש לאמץ את המודל הקנדי כבר עכשיו לפיו הפיקוח הממשלתי מתבצע רק על הגידול של הצמח,” הוסיפה. “הספקת הקנאביס צריכה להתבצע לפי ריאות עיניו של הרופא המטפל ולא על ידי יק”ר (היחידה לקנאביס רפואי) וחברת ‘שראל’, אשר אינן פועלות לטובת החולים.”

ברקת ציינה כי טיעון האמנה הבינלאומית האוסר על שימוש בצמח, בו נוהגים להשתמש המתנגדים לקנאביס, אינו אלא “עלה תאנה” אשר “אינו מכסה את אוזלת היד שנגרמת”.

ראו: מחאת הקנאביס הרפואי 2013 – מורה נבוכים
ראו גם: רשימת מחקרי הקנאביס של סבתא ‘סטורם קרואו’

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר