טוען...

אילן גילאון: “תומך בלגליזציה של סמים קלים”

גילאון אמר את הדברים בראיון שנתן לאתר ‘וואלה!’ במסגרת פרוייקט “השאלון הזהה למתמודד”.

אמש פורסם באתר ‘וואלה!’ הראיון הראשון במסגרת פרוייקט בחירות בו ירואיין בכל שבוע מתמודד אחר לכנסת. ח”כ אילן גילאון ממפלגת מרצ, שנבחר במקום השני מבין מצטייני החקיקה החברתית לפי “המדד החברתי” של המשמר החברתי במושב קיץ 2012, התראיין והתייחס לנושא הלגליזציה של מריחואנה וחשיש.

גילאון התייחס לעניין הקנאביס הרפואי: “מחקרים מעידים על סגולותיו הרפואיות של הקנביס, ולא בכדי אני פועל להרחבת ההתוויות לשימוש במריחואנה רפואית בכנסת,” אמר. “לפני מאה שנים, הקנביס נחשב לצמח מרפא. רק בהשפעת חברות התרופות, שביקשו לגרוף רווחים, נכנס הצמח לרשימה האסורה.”

אילן גילאון
אילן גילאון

בנוגע למדיניות הפללת צרכני הקנאביס בישראל אמר גילאון כי לדעתו מדיניות המלחמה בסמים בארץ מתאפיינת בתפיסת בת היענה. “מניחים מתחת לאותו שטיח את הקנביס יחד עם סמים אחרים, ואת המשתמשים בצוותא עם הסוחרים. יש לערוך הבחנה חדה בין אלה ואלה.”

“אני תומך בהסדרת השימוש בקנביס רפואי, ובטווח הארוך – בלגליזציה של סמים קלים,” סיכם גילאון.

ח”כ גילאון ידוע כאחד מחברי הכנסת הראשונים שתמכו בלגליזציה של קנאביס ומהפעילים ביותר למען מטופלי הקנאביס הרפואי ולכן דבריו אינם מפתיעים (בראיון שנתן בעבר לשלומי סנדק אף הודה גילאון כי התנסה בקנאביס בעבר).

הדבר המפתיע לטובה הוא העובדה שאם אכן – כפי שמציינת כותרת הראיון “השאלון הזהה למתמודד” – יישאלו כל המרואיינים לעמדתם בנוגע לקנאביס, הרי זהו בהחלט סימן דרך חשוב במאבקם של תומכי הלגליזציה בישראל.

לראיון המלא לחצו כאן.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר