איכילוב: המטופלת בשמן קנאביס השתמשה ב’ליריקה’

הבוקר טען רופא בכיר ב’איכילוב’ כי צריכת שמן קנאביס בכמות מוגזמת הובילה אשה לאשפוז ארוך, פגיעה מוחית קשה ולהרעה בתפקוד הראייה. כעת מסתבר שהחולה מטופלת מזה זמן רב במשככי כאבים ותרופות מרשם כגון ‘ליריקה’ וכד’. מאיכילוב נמסר כי “מבחינת הרופא זה לא רלוונטי”.

אשה בת 57 ממרכז הארץ שסובלת מכאבי גב ומטופלת מזה זמן בקנאביס רפואי, מאושפזת בשעות אלו בבי”ח ‘איכילוב’ בתל אביב, זאת בעקבות אירוע מוחי קשה שגרם גם לפגיעה בראייתה.

איתן אוריאל
ד”ר איתן אוריאל

לטענת הרופא המטפל, ד”ר איתן אוריאל, הסיבה לאירוע המוחי הינה “הרעלת קנאביס” שנגרמה לאחר שהאשה צרכה כמות גדולה מדי של שמן קנאביס רפואי שקיבלה ברישיון.

לדבריו של ד”ר אוריאל החולה סבלה מאוטם מוחי נרחב בכמה אזורים שונים, מחולשה קשה ומהפרעה ניכרת בשדה הראייה. “הרושם שלנו הוא שקיים קשר לצריכה המופרזת של הקנאביס,” אמר ד”ר אוריאל, “ייתכן שהמינון הגבוה גרם לשינויים בקוטר ולפגיעה בדופן כלי הדם במוח.”

על אף שגם ד”ר אוריאל עצמו וגם בית החולים יודעים שמדובר בטענה ראשונה מסוגה שמעולם לא נרשמה לה עדות קודמת בספרות הרפואית, הם מתעקשים כי זוהי הסיבה שעלתה בבדיקתם.

“נטלה ‘ליריקה’ ביום האירוע”

עם זאת מבדיקה של מגזין קנאביס עם הצוות הרפואי שטיפל בחולה, נראה כי שמן קנאביס לא היה הדבר היחיד אותו היא צרכה.

גם זה בטח יעניין אותך

לדברי אחד מאנשי הצוות שטיפל בה במשך שבוע באיכילוב האשה החזיקה במרשמים למשככי כאבים שונים ואף צרכה את התרופה ‘ליריקה’ ביום בו אירע המקרה.

“היא מטופלת תקופה ארוכה גם בשמן קנאביס וגם בתרופות אופיאטיות,” נמסר, “ביום האירוע היא נטלה גם ‘ליריקה’.”

עוד נמסר כי חלק מהרופאים במחלקה אינם מסכימים עם קביעתו של ד”ר אוריאל.

‘ליריקה’ הוא שמו המסחרי של “פּריגאבאלין” (Pregabalin) – תרופה נוגדת פרכוסים (אנטי-אפילפטית) המשמשת לטיפול בכאבים, מבית היוצר של חברת התרופות “פייזר”, יצרני הויאגרה.

בין תופעות הלוואי של ליריקה ניתן למצוא גם: רעד, סחרחורת, הקאות ונפיחות, הפרעה בזקפה, בצקת פריפרית, הפרעות בהליכה, עליה במשקל, דיכאון, הזיות, ריור, הזעות, סומק, פריחה, כיווצי שרירים, מיאלגיה, ארתרלגיה, אי שליטה על סוגר השתן, אבנים בכליה, בלוק בלב, לחץ דם נמוך ועוד.

פנינו לבית החולים כדי לקבל תגובה לממצאים החדשים ובכדי לבדוק האם ייתכן והסיבה לאירוע היא דווקא השימוש בתרופות, אך שם רק מסרו כי הם עומדים מאחורי הטענות.

לגבי הטענה על השימוש בתרופות מרשם לאורך התקופה וב’ליריקה’ ביום האירוע נמסר כי “מבחינת הרופא זה לא רלוונטי”.

ראו עוד:
קנאביס וסמים אחרים: מה מותר לערבב – ומה עדיף שלא
חולי כאב בחרו: מריחואנה עדיפה על תרופות

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר