מגלגל...

איך להשתמש נכון בשמן ריק סימפסון (RSO)

שמן RSO הפך השנים האחרונות למבוקש בזכות הפוטנציאל שלו כתרופה לסרטן. אך גם לאחר שמצליחים להשיג את השמן – יש לוודא שאופן השימוש בו נעשה כראוי, בהתאם להוראות המקוריות של מפתח השמן – ריק סימפסון. לפניכם פרוטוקול הטיפול המלא המפרט את המינונים, הוראות הנטילה והערות לגבי צריכת תרופות מקבילות.

שמן הקנאביס של ריק סימפסון, שאת סיפורו המלא פרסמנו לראשונה כאן, כבר הוכרז גם על ידי רופאים כבעל פוטנציאל אדיר לטיפול וריפוי של סוגי סרטן שונים. לפני מספר שבועות פורסם המדריך להכנת השמן, וכעת לשלב החשוב ביותר: האופן בו יש לצרוך את השמן המרוכז כל כך, כטיפול אלטרנטיבי לכימותרפיה.

ריק סימפסון - ניצח את הסרטן בעזרת שמן קנאביס שרקח
ריק סימפסון עם שמן RSO

האתר הרשמי של ריק סימפסון נקרא ‘דמעות עוף החול’ (Phoenix Tears) והוא מציג את פרוטוקול הטיפול המלא בשמן, שנכתב על ידי ריק בעצמו, ומפרט את תהליך השימוש בשמן לאחר הכנתו. כחלק מעליית המודעות לשמן RSO בישראל – תרגמה קבוצת מטופלים ישראלית את הפרוטוקול לעברית.

חברי הקבוצה מבקשים להזכיר שזהו פרוטוקול טיפול מתורגם. תרגום החומר נועד אך ורק להנגשת הידע לחולים ישראלים, ואין לראות בו כשווה ערך או כתחליף לייעוץ רפואי. ככלל, חשוב תמיד להיוועץ עם הרופא המטפל לפני כל שינוי במערך הטיפולי והתרופתי, וכן יש לבצע בדיקות רפואיות לפני התהליך ובמהלכו.

חשוב לציין: כשמטופל מתחיל לצרוך שמן זה, בדרך כלל הוא לא יחוש את השפעות השמן עד כשעה לאחר הנטילה. על פי שיטת המינון של ריק, כל טיפה של השמן שוות ערך בגודלה ל-2 גרגירי אורז יבש (לא ארוך).

פרוטוקול הטיפול בטבלה (מתחילים שמן בגודל חצי גרגר אורז וממשיכים בהתאם):

גם זה בטח יעניין אותך
שמן RSO -טבלת טיפול המציגה את המנה הדרושה לפי ימים - בכל 4 ימים יש להכפיל את המינון עד להגעה לכמות של גרם ביום
המנה הדרושה לפי ימים – לאחר השבוע הראשון, בכל 4 ימים יש להכפיל את המינון עד להגעה לכמות של גרם ביום

שמן ריק סימפסון (RSO) – הוראות מינון

בדרך כלל לוקח לאדם הממוצע כ-90 יום לצרוך את הטיפול המלא של 60 גרם / 60 מ”ל שמן. מומלץ להתחיל עם 3 מנות ביום (אחת בכל 8 שעות), כל אחת בגודל של חצי גרגר של אורז. מוקדם בבוקר, אחרי הצהריים, ולבסוף כשעה לפני זמן השינה.

לאחר שבוע בו הגוף מתרגל למינון זה, יש להתחיל להתחיל ליטול מינון כפול – 3 מנות יומיות, כל אחת בגודל של גרגר אורז שלם (חצי טיפה). באותו האופן יש להמשיך ולהכפיל את המינון בכל 4 ימים.

פרוטוקול טיפול בשמן ריק סימפסון (RSO)
לאחר השבוע הראשון – המנה אמורה להיות בגודל גרגר אורז שלם

מטופלים רבים שפעלו בדרך פשוטה זו, דיווחו שהרגישו שהם לא חוו את תחשות ה-‘היי’ ששמן זה עלול לגרום. חשוב לזכור כי אין שני אנשים זהים ולכל מטופל יש סיבולת שונה. חלק מהמטופלים יוכלו להעלות את המינונים שלהם מהר יותר מאחרים, אך אם השמן הופק בצורה הנכונה, אפילו אם אדם אכן חווה את תחושת ה’סוטול’ – היא לא תפגע בו או בה בשום צורה.

תוך תקופה ממוצעת של 3 עד 5 שבועות אמור המטופל להגיע לנקודה בה הוא מצליח ליטול גרם שלם (שווה ערך לכ-30 גרגירי אורז או 16 טיפות) של השמן בכל יום. לאחר ההגעה למינון זה, יש להמשיך בקצב של גרם ליום עד לסיום הטיפול.

במספר מקרים היו מטופלים שצרכו את הטיפול המלא של 60 גרם בחודש אחד, ולאחר שעשו כך, הרבה מהם הוכרזו כנקיים מסרטן. השימוש בפרוטוקול מאפשר לגוף לבנות בהדרגה סבילות לתרופה זו, ומרגע שהמטופלים מתרגלים להשפעות השמן, רובם למעשה מדווחים שהם נהנים לקחת אותו.

לכל מטופל ישנה רמת סיבולת שונה עבור כל תרופה שהיא, ולגודל הגוף או משקלו אין קשר לסבילות לשמן. אפילו ילדים יכולים לקחת את אותו המינון כמו של מבוגרים, ללא השפעות מזיקות.

במקרים בהם מאוחר מדי לחולל ריפוי, השמן יאפשר למטופלים לחוות היעדר מוחלט או כמעט מוחלט של כאב, ויאפשר להם למות בכבוד. אם לא ניתן להפוך את מהלכו של הסרטן על ידי שימוש בשמן, אין זה יוצא דופן שהמטופל הסופני ימשיך לחיות זמן רב מהצפוי – ובמשך זמן זה לחוות איכות חיים טובה מאוד.

נטילת המנה

בליעה או ספיגה בפה

אנשים רבים טוענים שיש לשים את המנה מתחת ללשון או להדביק אותה לחניכיים (שיטה הידועה כ’נעיצה’), אך ההמלצה היא להעדיף נטילה בבליעה, כדי להימנע מטעם רע בפה.

מריחת המנה בפה תניב תועלת עבור אלו שיש להם דלקות חניכיים ובעיות מסוג זה. אפשר לשים את המנה על האצבע ולמרוח אותה על השיניים, ולאחר מכן לשתות מים קרים ולהשתמש בלשון כדי להסיר את השאריות מהשיניים.

עבור מי שמתקשה עם הטעם, ניתן לשים את המנה בחתיכה קטנה של לחם, לקפל לשניים ואז לבלוע, ממש כמו כדור עם מים. שיטה טובה אחרת בשביל להמנע מהטעם היא לשים את המנה בין 2 פרוסות דקות של פרי כגון בננה, ולבלוע באותו אופן.

נרות

הרבה אנשים הביעו עניין בשימוש בשמן בתצורת נר (פתילה), משום שלחלקם זאת דרך צריכה טובה המסייעת להימנע מההשפעות הפסיכואקטיביות של השמן. חלק מהחולים עלולים כן להרגיש השפעות אלו אם המנה גדולה מדי, ולכן יש להקפיד על גודלה.

הנרות קלים למדי להכנה אך יש להזהר עם כמות השמן שהם מכילים. בדרך כלל בתי מרקחת יספקו תבניות לנרות, וכל מה שעליכם לעשות הוא לקחת את השמן המוכן ולחמם אותו עד שיהפוך לנוזלי (באותה צורה בה מכינים קפסולות).

קפסולות שמן ריק סימפסון (RSO)
קפסולות שמן ריק סימפסון (RSO)

אם בחרתם להשתמש בנרות, זכרו כי הם צריכים להכיל את אותה כמות השמן שבאופן רגיל הייתם צורכים דרך הפה, ואת המינון יש להגדיל באותו האופן.

הנרות מסייעים למקם את השמן הכי קרוב שאפשר למקור הבעיה הרפואית שבה מטפלים. לכן, עבור מישהו שסובל מחולי כמו סרטן הערמונית או המעיים, ייתכן כי דרך זו תהיה מועילה יותר להתקדמות הטיפול.

חשוב לציין: עבור אלו הסובלים מסרטן הקיבה או הכבד, ממליץ סימפסון לצרוך את השמן באכילה.

לטיפול בסרטן העור

במקרים נקודתיים של הסרטן העור, מריחה של השמן ישירות על מקום הגידול יכולה להוות פתרון מיידי. במקרים אלו לא נחוצה כמות השמן המלאה אלא 4-5 גרם בלבד.

יש למרוח את השמן ישירות על הגידול העורי ולכסות אותו עם תחבושת, אותה יש להחליף כל 3-4 ימים תוך כדי מריחה מחדש של השמן. לאחר מספר מחזורים כאלו הסרטן אמור להיעלם.

גם לאחר היעלמות מוחלטת של הגידול, יש להמשיך בטיפול במשך שבועיים נוספים כדי להשמיד את כל התאים הסרטניים ולוודא שהגידול לא יוכל לחזור.

במקרים חמורים יותר בהם הגידול התחיל להתפשט ייתכן ותקופת ההחלמה תהיה ארוכה יותר, אבל אפילו במקרים די חמורים הסרטן יעלם בפחות משלושה שבועות.

הנחיות מינון לאחר כימותרפיה או הקרנות

רבים מהחולים כבר ניזוקו קשות מטיפולי הכימותרפיה וההקרנות שמשמשים היום כטיפול הסטנדרטי שמוענק על ידי מערכת הבריאות.

הנזק שטיפולים כאלה עלולים לגרום הוא חמור ובעל אפקט מתמשך שאפילו עלול לעודד גדילה והחמרה של המחלה, מה שהופך את הטיפול והריפוי שלהם למסובך ביותר. למרות זאת, גם עבור חולים אלו יש תקווה בטיפול בשמן.

ההצעה הכללית למטופלים כאלו היא לצרוך 180 גרם או 180 מ”ל של השמן במהירות האפשרית, בדרך כלל בתקופה של 5 עד 6 חודשים. הכמות המשולשת נועדה כדי לבטל את הנזק שהשאירו הטיפולים הכימותרפיים.

תופעות לוואי

תופעת הלוואי העיקרית של טיפול זה היא שינה עמוקה, שגם משחקת תפקיד מאוד חשוב בתהליך הריפוי. לרוב, בתוך כשעה אחרי לקיחת מנה, השמן מעלה רצון לשכב ולהירגע – הרשו לשמן להעניק לכם את המנוחה והרוגע שאתם זקוקים להם כדי להירפא כמו שצריך.

כמו כן ההשפעות של השמן יכולות לגרום לדעת שלכם לנדוד מעט, ולעתים קרובות מטופלים עלולים להתקשות להישאר להיות יציבים על רגליהם כשהם מתחילים את הטיפול, אך עם בניית הסיבולת תרד תכיפותן של תופעות אלו.

קנאביס לפתרון בעיות שינה
תופעות הלוואי העיקרית של השמן: שינה טובה

לטיפול בשמן RSO מקושרת גם עייפות כרונית במהלך כל שעות היום, אך גם הסובלים מתופעה זה ירגישו בשינוי לטובה לאחר תקופה של כ-3 שבועות מתחילת הטיפול.

חשוב לזכור: מטופלים שאינם מורגלים להשפעות השמן, עדיף שלא ינהגו מספר שעות לאחר הנטילה. לאחר ההסתגלות להשפעות, השמן אינו פוגם ביכולת הנהיגה בשום צורה, מכיוון שבניגוד לאלכוהול ותרופות כימיקליות רבות, הוא אינו פוגע ביכולות מוטוריות.

גמילה מתרופות לשיכוך כאב

כשמטופלים מתחילים את הטיפול בשמן לאחר שטופלו בעבר בתרופות מרשם לשיכוך כאבים, כמות התרופות שיידרשו ליטול תקטן במחצית ואפילו תרד ל-0.

הרבה תרופות כאב מסוכנות כמו מורפין הידרוכלוריד הן מאוד ממכרות בטבען, והן עלולות להציב בפני המטופלים קושי להפסיק את השימוש בהן, עקב תסמיני הגמילה שיתחילו להופיע מיד עם ההפחתה בכמות.

ויקודין, תרופה לשיכוך כאבים
השמן מסייע למטופלים להיגמל מתרופות מרשם לשיכוך כאב

השמן יאפשר למטופלים לסבול הרבה פחות מתסמיני הגמילה, והוא יכול בדרך כלל להחליף את השימוש בכלל תרופות המרשם בתוך 2 עד 3 שבועות. ככלל, המטרה היא להפחית את הכאבים בעזרת השמן בלבד ולסייע למטופלים להיגמל מהתרופות.

עם התחלת הטיפול עלולים להיווצר כאבים באזור הבטן, הנובעים מכך שהשמן מנסה להילחם ברעלנים הנמצאים בתרופות המרשם בדיוק כפי שהוא מיועד להילחם במחלה, ומנסה להוציא אותם מההגוף. לאחר שיפסיק המטופל לצרוך רעלנים אלו כאבי הבטן ייעלמו.

מנות תחזוקה

לאחר סיום הטיפול רוב האנשים ממשיכים לקחת את השמן, אבל בקצב מופחת בהרבה – מנות אלו נקראות ‘מנות תחזוקה‘ ומטרתן לשמר את השפעות השמן לטווח הארוך ולמנוע חזרה של המחלה.

בערך 1 עד 2 גרם בחודש יהיו מנת תחזוקה טובה – יש ליטול טיפה אחת או שתיים בלילה לפני השינה, ללא הכפלת המינון או הגדלה כלשהי בכמות.

במקרה מסכן חיים כמו סרטן בשלב 4, יכולים המטופלים ליטול מנות אלו במקביל לטיפול הרגיל בכדי להשתלט על המחלה יותר מהר. שלא כמו תרופות כימיקליות רבות שמערכות הבריאות שלנו מספקות, מנת יתר של קנאביס באמת אינה עושה שום נזק.

חולי סוכרת ולחץ דם גבוה

התחלת הטיפול בשמן תוריד את לחץ הדם של המטופלים. לכן, אלו המשתמשים בתרופת מרשם להורדת לחץ דם, עשויים לגלות שהם לא זקוקים לה יותר. לעיתים נטילת התרופה לצד השמן נותמת אפקט משולב שיכול להביא את לחץ הדם של המטופל לרדת לרמות לא נוחות.

כדאי למי שבוחר להתחיל את הטיפול בשמן, למדוד את רמות לחץ הדם שלו בתכיפות גבוהה, ואז להפחית את צריכת התרופות כשרמות לחץ הדם יורדות ונשארות על רמה נמוכה.

חולים הסובלים מלחץ דם נמוך עלולים לגלות כי הם זקוקים למינון נמוך יותר של תרופה, ואף לזמן רב יותר בין העלאה להעלאה. מאחר שהתרופה הזאת לא באמת מהווה סכנה, הגוף אמור להתרגל להשפעות השמן בזמן קצר, ולאחר מכן לא אמור להיות קושי להתמש בו. חולים דיווחו כי שתיית מים ברגע הרגשת אי הנוחות הנובעת מלחץ דם נמוך עזרה להם במידה מסוימת.

חולי סוכרת (גם סוג 1 וגם סוג 2) צריכים להיות מודעים שבדרך כלל הצורך שלהם באינסולין יפחת ואפילו עשוי לרדת לרמה שבה הם לא יצטרכו יותר להשתמש בו בכלל. מלבד איזון רמות האינסולין, השמן מסייע להגן על הגוף מפני כל נזק אחרת שהמחלה גורמת.

עזרים טבעיים אחרים

מלבד השמן עצמו, ממליץ ריק להשתמש במספר עזרים טבעיים אחרים כדי להתגבר על מחלות רציניות, עם דגש על מחלת הסרטן.

אחת ההמלצות העיקריות שניתנות למטופלים היא לשנות את הדיאטות שלהם ולנסות להתרחק כמה שאפשר מחלבון מן החי, מכיוון שהוא יכול לעודד צמיחת תאים סרטניים. התחילו לאכול כמה שיותר פירות וירקות, משום שחלבון מהצומח נלחם בגדילה של הסרטן.

שקדים - חלבון מן הצומח
עברו לאכול חלבון מהצומח – שקדים הם מקור מצוין לחלבון שכזה

הפסיקו להשתמש בסוכר והחליפו את השימוש בו בממתיקים טבעיים כמו דבש טהור, ובמקביל השתמשו במאכלים חמוצים כמו לימון וכן בסודה לאפייה כדי להעלות רמת החומציות (PH) בגוף, דבר המסייע להשמדת התאים הסרטניים.

כמו כן אכילת הזרעים של שניים או שלושה תפוחים מדי יום, מספקת מנה יומית טובה של ויטמין 17B הידוע גם בתור לֵייטְרַייל (laetrile). לויטמין זה יש רקורד די טוב בטיפול בסרטן. כמו כן מיצים טבעיים כמו מיץ קנאביס טרי או מיץ עשב חיטה, שיכולים גם הם להועיל.

ראו עוד:
שמן קנאביס – מה זה ולמה זה טוב?
שמן זרעי המפ – מה זה ולמה זה טוב?
‘תרופת הקסם של סבתא’: סוד הקנאביס של מקסיקו

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר