מגלגל...

כך תבנו מתקן לייבוש מהיר של קנאביס

ייבוש הקנאביס אחרי הקציר הוא אחד השלבים החשובים בדרך לתוצרת משובחת. כך תבנו בעצמכם בפחות משעה מתקן מעולה לייבוש מזורז של פרחי קנאביס.

לאחר ארבעה חודשי השקעה וטיפוח – אורכו הממוצע של תהליך גידול קנאביס בבית – רבים מוצאים עצמם חסרי סבלנות בהמתנה נוספת לאחד השלבים החשובים – ייבוש ויישון תפרחת הקנאביס – שיכול להעצים את הטעם, הריח והאיכות הכללית של התוצר הסופי ולהשיג גם אופן בעירה אידיאלי, אם נעשה נכון.

כדי לזרז את תהליך הייבוש הומצאו מגוון שיטות ופטנטים, החל מהנחה בשקית נייר באור השמש ועד חימום של הפרחים במיקרוגל. אך שיטות אלו על אף שמקצרות את התהליכים נחשבות לטובות פחות מכיוון שעלולות להקטין את כמות החומר הפעיל (בעקבות חימום יתר), להרוס את מרקם והשפעת הפרח ולפגוע בטעם המתקבל.

מאחר ובעם ישראל חסר-הסבלנות עסקינן, הנה שיטה בעזרתה ניתן להפחית את זמן ההמתנה לייבוש מבלי לפגוע באיכות החומר:

המתקן מורכב ממספר קטן של אביזרים בסיסיים
מתקן הייבוש מורכב ממספר קטן של אביזרים בסיסיים

מתקן הייבוש בתמונה מבוסס על עקרון פשוט של תנועת אוויר קבועה בחלל סגור: הפרחים הגזומים ישבו במיכל פלסטיק עם חורי אוורור בדופן אחת לכניסת אוויר פאסיבית ומאוורר קטן שיותקן בדופן המקבילה ליניקת אוויר אקטיבית.

מצרכים: גיגית פלסטיק – 70 ליטר (עם מכסה), שתי רשתות או מתקן ייבוש כלים דו קומתי, מאוורר קטן (כמו אלו שבמחשב), שנאי 12V וברגים.

גם זה בטח יעניין אותך

כלי עבודה: מברג, אקדח דבק חם, איזולירבנד.

הרכבת מתקן לייבוש קנאביס

ראשית יש להתחיל בהכנת המאוורר לעבודה ובדיקת תקינות. כדי שהמאוורר יתחיל לפעול יש לחברו למקור חשמל – השנאי, אך בשביל לעשות זאת ראשית יש לחשוף את קצוות חוטי החשמל היוצאים מהשנאי ומהמאוורר:

חשיפת שכבת הציפוי החיצונית של השנאי תביא לחשיפת צמד חוטים בצבעי אדום ושחור, אותם גם כן יש לחשוף מעט בקצה בכדי להגיע למצב של חוט מגולוון (מתכת ישירה). שימו לב שחלק ממאווררי המחשב מגיעים עם יציאה חיצונית של חוטים בצבע אדום ושחור בלבד, אחרים מגיעים עם חוט נוסף בצבע צהוב או לבן המשמשים לתפקידים פנימיים במערכת ואין צורך בהם במערך זה.

לאחר חשיפת החוטים יש להצמיד את הקצוות החשופים שלהם בהתאם לצבעם: אדום לאדום ושחור לשחור, וללפף סביב את האיזולירבנד. לאחר מכן נותר רק לחבר את השנאי לחשמל ולוודא שהמאוורר עובד באופן תקין.

כעת נעבור להכנת מיכל הייבוש עצמו: סמנו מראש בדופן הגיגית את המקום בו ברצונכם להרכיב את המאוורר (בהתאם למידה).

יש לסמן המיקום בטרם החיתוך
סימון המיקום בטרם החיתוך

בצעו בזהירות חיתוך באמצעות סכין חד. התקינו את המאוורר כך שהוא מופנה כלפי חוץ (כלומר שהמאוורר יבצע יניקה של אוויר מפנים הגיגית החוצה).

המאוורר יעשה יניקה של אוויר החוצה
המאוורר יונק אוויר החוצה

לאחר מכן חברו ברגים לחיזוק האחיזה של המאוורר בדופן הגיגית ואטמו את המסגרת באמצעות שימוש בדבק חם. בצעו מספר חורי אוורור קטנים בדופן הגיגית המקבילה, על מנת לאפשר זרימה חלקה של אוויר גם כאשר המכסה סגור ולמנוע שחיקה של המאוורר.

חורי האוורור מול המאורר
חורי האוורור מול הדופן בו מותקן המאורר

לבסוף הניחו את מתקן הייבוש בתוך הגיגית ו…סה טו! מתקן הייבוש שלכם מוכן לתפקוד מלא.

מתקן ייבוש מהיר

דגשים נוספים:

  1. יש להקפיד שהמתחים בין המאוורר והשנאי תואמים – חיבור של מכשיר חשמלי לשנאי בעל מתח חשמלי שונה עלול לגרום לקצר, תקלה במכשיר ובמקרים מסוימים אף לשריפה!
  2. שימו לב שמכשיר זה לא מפחית במאומה את הריח המופק בעת ייבוש התפרחת ולצורך כך יש להשתמש בשיטות הסוואת ריח אחרות (קישור).
  3. ניתן לזרז את תהליך הייבוש על-ידי היפוך כיוון המאוורר (מחוץ לפנים) כך שיבצע הכנסת אוויר וייתן משב רוח קבוע על התפרחת. אולם דרך פעולה זו עלולה לפגוע מעט בטריכומות ובאיכות התוצר הסופי.

ראו גם:
איך להבדיל בין קנאביס איכותי ל’חשאב’
איך קונים ציוד בחנויות גידול (גרו שופס)
גידול קנאביס ראשון: 10 דברים שאסור לשכוח

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר