איך לא לייבש קנאביס – אלא אם ממהרים מאוד

חסרי סבלנות לטעום מהקציר הטרי? כך תייבשו את התפרחת הטרייה במהירות הבזק

ייבוש נכון של קנאביס הוא אחד השלבים החשובים ביותר לאחר הגידול וכדי לעשות זאת על הצד הטוב ביותר כדאי לקרוא את המדריך לייבוש (כאן).

אך לעתים מגדלי קנאביס מוצאים עצמם בסיטואציה בה הם נאלצים לזרז את תהליך ייבוש הפרחים ולא יכולים להמתין את הזמן הנדרש לייבוש נכון. זה יכול להיות בשביל לקחת דגימה מהירה מהתוצר, בגלל בעיות לוגיסטיות לא צפויות הכופות קיפול מוקדם של מערך הגידול, או סתם בגלל חוסר יכולת לדחות סיפוקים.

עבור כל אותם מגדלים נחפזים, הנה רשימה קצרה עם 6 שיטות לייבוש מזורז של פרחי קנאביס.

חשוב להדגיש בשנית כי שיטות אלו, באופן כללי, לא מומלצות ליישום (מלבד מקרים חריגים), זאת מכיוון שייבוש נכון ובקצב מתון של התפרחת הוא הדרך הטובה ביותר לשימור החומר הפעיל ברקמת הצמח ולקבלת תוצר נעים לצריכה.

1. ייבוש בתנור

Buds inside oven

ככל הנראה השיטה הכי פחות גרועה ברשימה: מכסים מגש עם נייר אפיה ועליו מניחים את התפרחות. מכניסים לתנור בחום של 50 מעלות צלזיוס למשך שעה.

גם זה בטח יעניין אותך

2. ייבוש תחת מנורה

HPS Light

פורשים נייר כסף במרחק של כעשרה סנטימטרים מתחת למנורה בהספק שלא יעלה על 150w ומניחים על נייר הכסף את הפרחים. כל 2-3 דקות מקפידים להפוך את הפרחים על צידם. כעבור 10 דקות עד רבע שעה הפרחים אמורים להיות מוכנים לעישון.

3. ייבוש על גוף חימום

Drying buds on modem

מניחים נייר על מכשיר חשמלי הפולט חום (מחשב, מודם, טלוויזיה, רדיאטור) ועליה פורסים בזהירות את הפרחים. זמן הייבוש בשיטה זו לוקח בין שעה עד 12 שעות בהתאם לכמות החום שהמכשיר החשמלי פולט.

4. ייבוש במיקרוגל

Drying buds inside a microwave

זו כנראה השיטה הגרועה ביותר לייבש קנאביס. מניחים את הפרחים על צלחת, מכניסים את הצלחת למיקרוגל, מכוונים לרמת חום נמוכה ומפעילים למשך 10-12 שניות. לאחר מכן ניתן להפוך את הפרחים ולחזור על הפעולה במידת הצורך.

5. ייבוש עם מפזר חום

Drying buds with a Heat Spreader

מכשיר המפזר חום מסייע בזירוז תהליך הייבוש בזכות שלושה פרמטרים: העלאת הטמפרטורה בחלל, יצירת תנועת אוויר והנמכת אחוזי הלחות. הפעלה ישירה של מפזר החום על הפרחים התלויים לייבוש לא תביא לתוצאות מהירות כמו השיטות הקודמות, אולם זה בהחלט יכול לקצר את זמן הייבוש באופן משמעותי.

6. תחת השמש

שמש

השמש היא מקור הייבוש החזק ביותר כנראה, אך לא רצוי לחשוף את פרחי הקנאביס הטריים אליה שכן קרניה עלולות לפגום באיכות הקנבינואידים ובעיקר ב-THC. על כן חשוב ביותר שאם בוחרים בשיטה זו לדאוג להניח את הפרחים בתוך שקית נייר חום למשל ובכל מקרה לא בתוך שקית ניילון.

לסיום נאחל שלעולם לא תאלצו להשתמש בשיטות המצוינות לעיל, שכן תהליך גידול הקנאביס לוקח מספר חודשים של השקעה וטיפוח ויהיה חבל מאוד לפגום בתוצר הסופי דווקא בשלבי הסיום.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר