אייל גפן נגד לגליזציה: “קנאביס יכול להיות מסוכן”

אייל גפן טוען כי היה מעורב בקטטה עם פעילי הלגליזציה בשדרות רוטשילד וחושב שח”כ משה פייגלין עושה טעות בכך שתומך בהתרת השימוש בקנאביס. “קנאביס יכול לגלגל אותך לתוך שטחים ממוקשים,” כתב.

אייל גפן, 64, שחקן קולנוע, תיאטרון וטלוויזיה, במאי, מפיק סרטים, פרסומאי, צייר וסופר ישראלי, מתבטא לראשונה כנגד המאבק ללגליזציה של קנאביס. גפן, שהודה בעבר כי היה מכור לקוקאין ואף סיפר על כך בפרק 4 של הסדרה הזכורה “על סם”, טוען בפוסט בפייסבוק כי “קנאביס יכול לגלגל אותך לתוך שטחים ממוקשים, וכשאתה נכנס לשטח ממוקש אתה תמיד עולה על מוקש.”

אייל גפן נגד לגליזציה
אייל גפן נגד לגליזציה

גפן התייחס לנושא בעקבות תקרית שהתרחשה בסוף השבוע, בזמן שהלך להנאתו בשדרות רוטשילד ונתקל ב”התנחלות הקנאביס” של פעילי הלגליזציה שיושבים באזור מזה למעלה משבועיים. גפן, שגר בשד’ רוטשילד ממש אל מול המקום בו התכנסו הפעילים, טוען שבזמן שעבר ליד הפעילים, ניסה אחד מהם לתפוס בידו ואף זרק עליו קרטון פיצה כשניסה לעזוב את המקום.

“כבר שבועיים יש איזה הפגנה מצויירת של ארבעה בחורים מול הבית שלי בשדרה,” כתב גפן. “הבחורים הצעירים מנסים לשכנע באמצעים מאד דלים להעביר חוק שמאפשר לעשן קנאביס חופשי. רוב הזמן הם מעוכים לתוך עצמם. יש לי הרגשה שבנוסף לעלים שמצויירים על הבריסטולים יש בשפע גם עלים אורגינל.”

“אתמול עברתי שם ואחד מהבחורים צעק לעברי ‘גפן, בוא בוא קח שכטה תעשה עלינו סרט בטלויזיה’,” הוסיף. “אמרתי לו עם קצת חיוך שאני לא מעודד שום דבר נגד החוק ואיחלתי לו בריאות טובה. הוא קם לעברי בצעד מזדרז תפס את היד שלי וניסה למשוך אותי אל החבורה. מפה התחילה סדרה של טעויות גם מהצד שלו וגם מהצד שלי. טעות ראשונה שלו, הוא כנראה לא ידע שאני מאד רגיש בידיים ומי שתופס ומושך אותי ביד לוקח סיכון גדול. טעות שניה שהוא עשה הוא כנראה לא ידע שכבר שנים אני לא נוגע בסמים ובשום תנאי אני לא מתפתה.”

“טעות ראשונה שלי, בעוד אני מגלה התנגדות הוא פתאום נפל על הדשא, כנראה שהייתי מעורב בנושא ההפלה… קשה לדעת,” המשיך. “הבחורים האחרים מאד רצו לקום להתערב כנראה שהמזל שלי שהם לא יכלו לקום, כי יש שלב במהלך העישון שלא יכולים לקום. טעות אחרונה של הבחור, שהלכתי משם הוא זרק לעברי קרטון ריק של פיצה. נעצרתי וניסיתי להאיר את החושך שקפץ לי לתוך העיניים, בעזרתו של בורא עולם הצלחתי להדליק את האור ועליתי הביתה.”

משה פייגלין
“אין לך מושג מר פייגלין מה זה הקנאביס הזה”

בסיכום הפוסט פנה גפן אל ח”כ משה פייגלין והמליץ לו לחדול מהתמיכה בלגליזציה. “יש לא מעט מליצי יושר שביניהם חבר הכנסת המאד ליברלי משה פייגלין שעושים הכל כדי לאשר את החוק” כתב. “משה פייגלין אמר שזה כמו כוס יין. אין לך מושג מר פייגלין מה זה הקנאביס הזה כי הוא לא היה אצלך אף פעם בראש, כך אמרת. לא דומה אפילו לכוס יין מר פייגלין. הדיבורים שלך הופכים אותך לצעיר ופוחז וזה מעורר ומקרב קהלי מטרה חדשים. אז רק לידיעתך, ממקור ראשון מר פייגלין קנאביס יכול לגלגל אותך לתוך שטחים ממוקשים, וכשאתה נכנס לשטח ממוקש אתה תמיד עולה על מוקש. החתום מטה יודע באופן מפורש על מה הוא מדבר…”

פעילי הלגליזציה בשדרה הגיבו הבוקר לטענותיו של גפן ואמרו כי הם מעולם לא שמעו על הסיפור הזה ולא נתקלו במקרה שכזה. “ראינו אותו איזה בוקר מסתובב כאן, אבל לא החלפנו איתו אפילו מילה אחת,” טען תומר טל, אחד הפעילים. “יש לי הרגשה שמישהו כאן חבר של ראש העיר ומנסה לעזור לו להיפטר ממחאה צודקת.”

הבוקר, א’, הגיעו פקחי עיריית תל אביב שוב למקום ההתכנסות והחרימו ציוד רב ומזון ששייך למוחים.

ראו גם: נאום הסחית: עירית לינור נגד לגליזציה

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות
שינוי גודל פונט