מגלגל...

איילת שקד על לגליזציה: “עוד דנים על זה – הבעיה היא בני נוער”

שרת המשפטים, מועמדת 'הימין החדש' בבחירות 2019, מנסה לפוגג מעט מהכעס הציבורי כלפי התנגדות חברי המפלגה ללגליזציה של קנאביס בישראל: 'אנחנו בעד קנאביס רפואי - לגבי לגליזציה אנחנו עוד דנים על זה'.

בתגובה לידיעה שפורסמה אתמול (ב’) במגזין קנאביס ודיווחה על התנגדות מפלגת ‘הימין החדש’ ללגליזציה של קנאביס, טוענת הבוקר (ג’) שרת המשפטים איילת שקד כי מדובר בידיעה שאינה נכונה.

בראיון לאברי גלעד והילה קורח בתכנית ‘העולם הבוקר’ הסבירה שקד כי מפלגתה פשוט עוד לא החליטה אם היא בעד או נגד לגליזציה וכי הנושא נמצא בדיון.

עוד טענה שקד כי פרסום הידיעה במגזין קנאביס אתמול נבע מטעמים פוליטיים של יריבים. “הם פשוט עשו ידיעה שקרית והפיצו אותה ברשת מטעמים פוליטיים של יריבים,” הסבירה. “פשוט עוד לא ענינו”.

דבריה של שקד אינם נכונים כמובן, שכן מגזין קנאביס אינו פועל מטעמו של אף יריב פוליטי של מפלגתה. כמו כן הידיעה פורסמה לאחר שנמסרה תגובת המפלגה בתשובה לשאלון מפורט (“מדד הקנאביס”).

בשאלון עליו השיבה המפלגה הוצגו 15 סעיפים, לצד הבהרה ברורה כי סעיף שלא ייענה ייחשב כאי-תמיכה בו. במפלגה בחרו שלא להשיב על מרבית הסעיפים, כולל אלו שנגעו ללגליזציה, וענו רק בעניין הסעיף הנוגע לקנאביס רפואי.

לפיכך פורסם כי המפלגה אינה תומכת בלגליזציה, מה שהוביל לתגובות כועסות ברשת. הבוקר ניסתה כאמור שקד להרגיע את הציבור ואמרה כי המפלגה פשוט עוד לא החליטה בסוגיה זו.

“אמרנו שאנחנו בודאי בעד קנאביס רפואי, להגדיל את הכמויות כפי שצריך. לגבי הסוגיה של לגליזציה, אנחנו עוד דנים על זה,” הסבירה.

לטענת שקד המפלגה טרם הביעה תמיכה בלגליזציה מאחר והבעיה היא סוגיית בני הנוער. “למבוגרים סך הכל זה נראה לנו בסדר אבל עם בני נוער זה מאוד מסוכן וצריך לראות איך עושים את ההפרדה הזאת”.

עמדתה של שקד אמנם נשמעת הבוקר מעט מעודנת יותר, אך כל עוד המפלגה לא השיבה במפורש לשאלון מדד הקנאביס כי היא תומכת בהסדרה של שוק קנאביס חוקי למבוגרים, הרי שלמעשה מדובר בתמיכה בהשארת המצב על כנו.

בהחלט ייתכן ששקד אולי תשנה את דעתה, לאחר שבעבר טענה כי היא מתנגדת ללגליזציה של קנאביס כי זה יוביל לשימוש בסמים קשים.

יש לציין כי חלק נכבד מחברי מפלגת הימין החדש הם מהמתנגדים הקולניים ביותר נגד לגליזציה. העיתונאית קרולין גליק אמרה לפני כשנתיים כי “מדובר בסם מסוכן, ממכר שהורס את החיים של מיליוני אנשים.” ח”כ שולי מועלם טענה כי “באופן מהותי וחד משמעי אני נגד לגליזציה של כל סם שהוא, כולל סמים קלים”.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר