מגלגל...

‘איידרו’ – ארון אוטומטי לגידול הידרו דרך אפליקציה

שני יזמים אמריקאים פיתחו מערכת הידרופונית חדשה לגידול קנאביס ומזון, הפועלת בצורה אוטונומית לחלוטין ונשלטת בממשק פשוט דרך אפליקציה בסמארטפון. “הצמחים הושארו לשבועיים ללא השגחה בכל פעם, ונשארו בריאים ושלמים בדיוק כפי שהיו כשעזבנו,” הם מספרים.

פרדריק לינדסת’ (Fredrik Lindseth) וג’רמי הארלם (Jeremy Harlam), שני יזמים ומומחי גידול קנאביס מקולורדו, ארה”ב, פיתחו מערכת הידרופונית אוטומטית לגידול קנאביס בשם ‘איידרו’ (‘iDro’), המיועדת לגידול תפרחת איכותית במאמץ מינימלי.

גידול קנאביס מקצועי ופשוט

שני היזמים החלו את דרכם כמוכרי מערכות הידרופוניות לגידול מזון, ובשנת 2012 החלו לייצר ולמכור מגוון מערכות ייעודיות לגידול קנאביס שהפכו למוצר נדרש בשוק. עם הזמן הבחינו השניים כי ישנה דרישה גבוהה ביותר למכשירים פשוטים ביותר המיועדים לקהל ה”מעוניינים במוצר אך לא בעבודה הדרושה להשגתו”.

“קיבלנו פידבק מהלקוחות שהיו פונים עם המון שאלות ולא בטוחים אם הם מסוגלים לתחזק את הגידול באופן קבוע,” מסר פרדריק בריאיון, “אמרנו לעצמנו שהיה יכול להיות מצוין אם הייתה דרך להמיר את הניסיון שלנו למוצר.”

‘איידרו’ פועלת בצורה אוטומטית לחלוטין וניתנת לשליטה מהסמארפון, כך שלמעשה לא דרושה כל עבודה משלב השתילה ועד לשלב הקטיף. בפן זה מציינים היזמים כי המערכת מתאימה אפילו למגדלים החדשים והעצלנים ביותר.

“במהלך הבדיקות הושארו הצמחים לשבועיים ללא השגחה בכל פעם,” הסבירו, “ובכל בדיקה הצמחים נשארו בריאים ושלמים בדיוק כפי שהיו כשעזבנו.”

'איידרו' - מערכת הידרופונית לגידול קנאביס איכותי במינימום מאמץ
‘איידרו’ – מערכת הידרופונית לגידול קנאביס איכותי במינימום מאמץ

יתרה מכך, המערכת מכילה אפשרות לבחירה בין עשרות זני קנאביס שונים, לכל אחד מהם מתוכנת “מתכון” תאורה מיוחד עבורו שהורכב בשיתוף עם מומחי קנאביס מהתעשייה המקומית. על פי הדיווח בארה”ב היוצרים מתחייבים לייבול מינימלי של 84 גרם בכל חודשיים וחצי.

“לעזור לכולם לגדל כל דבר”

מערכת הידרופונית לגידול של קנאביס ומזון הייתה עד כה רכישה יקרה, שעלותה כמה אלפי שקלים לכל הפחות. החידוש הגדול ביותר שמציעה ‘איידרו’ ללקוחות הוא תג המחיר הנמוך ביותר בקטגוריה, שעומד על 1,600 ש”ח בלבד (טרם זמין לרכישה).

מאחורי המחיר הנמוך עומדת הגישה הכללית של היזמים, לפיה גידול עצמי של קנאביס ומזון אמור להיות נגיש ואפשרי לכל אדם – או במילותיהם של היוצרים: “לעזור לכולם לגדל כל דבר בכל יום בשנה.”

עבור קהל המגדלים הישראלי מערכת זו עשויה להוות פתרון מצוין מבחינת חיסכון במשאבים ואפשרות אוטומציה גבוהה.

מערכת אוטומטית זו פועלת בדומה לארון הגידול האוטומטי “ליף” שפותח על ידי יזם ישראלי וגם הוא פועל דרך אפליקציה.

ראו עוד:
3 שיטות ליצירת ייחורים
הקסם האקוופוני
מערכת גידול ביתית בהרכבה דמוית לגו

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר