איחוד מפלגות הימין: נגד לגליזציה של קנאביס

בחירות 2019: שלוש מפלגות הימין הקיצוני מבהירות בתשובה לפניית מגזין קנאביס כי הן אינן תומכות בהפיכת הקנאביס לחוקי בישראל, ואף לא בהקלה בהפללה או בהליך הקבלה של מרשם קנאביס רפואי.

בתשובה לשאלון מדד הקנאביס של מגזין קנאביס השיבו נציגי ‘איחוד מפלגות הימין’ כי הם אינם תומכים בהסדרה של שוק קנאביס חוקי בישראל למטרות פנאי.

הרשימה, שהיא למעשה חיבור של שלוש מפלגות (“האיחוד הלאומי”, “הבית היהודי”, “עוצמה יהודית”), סירבו להשיב על השאלון ומסרו רק תשובה קצרה הנוגעת לקנאביס רפואי בלבד.

“מפלגות הבית היהודי והאיחוד הלאומי רואות חשיבות עליונה בכך שחולים המטופלים בקנאביס רפואי יקבלו אותו, על כל סוגיו ללא בירוקרטיות מיותרות,” נמסר רק.

הרשימה סירבה אף לתמוך בסעיף הראשון בשאלון, זה הנוגע להיתר לרופאים לנפק מרשמים לקנאביס רפואי על סמך ניסיונם וחוות דעתם המקצועית.

לפיכך הרשימה מקבלת 5 נקודות בסיס, מתוך 100 נקודות, על עצם המענה, אך לא מקבלת כל ניקוד נוסף על תמיכה בהקלה על חוקי הקנאביס בישראל.

השאלון נשלח לכל 14 המפלגות המובילות כיום בסקרים כמועמדות לבחירות 2019. מלבד איחוד מפלגות הימין השיבו לשאלון עד כה מפלגת ‘העבודה’ ומפלגת ‘זהות’.

נראה כי מעבר לנאמנותן לארץ ישראל, איחוד מפלגות הימין נאמן גם לרדיפה והפללת צרכני קנאביס, והם אינם מביאים בשורה ייחודית עבור תומכי הקנאביס והלגליזציה בישראל.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר