איגוד השמאים עורך כנס קנאביס וחקלאות

איגוד השמאים יערוך בעוד שבועיים כנס קנאביס שכותרתו “הרחבת גידול קנאביס למטרות רפואיות במגזר החקלאי”. הכנס בא בהמשך לקריאת קבוצות חקלאים לפרסום מכרז שיאפשר להם לגדל קנאביס למטופלים ישראלים ולייצוא. בין הנואמים ח”כ תמר זנדברג, ח”כ לשעבר משה פייגלין ועוד.

בעוד כשבועיים יערוך ‘איגוד השמאים הישראלי’ כנס קנאביס מיוחד ושמו “הרחבת גידול קנאביס למטרות רפואיות במגזר החקלאי”. הכנס יעסוק בשלל נושאים מעולם הקנאביס, החל מגידול וייצור ועד טיפול רפואי וחקיקה וייערך ביום חמישי 13.8 בשעה 16:00 באולם מופ”ת, רח’ שושנה פרסיץ 15, ת”א.

בכנס ינאמו בין השאר דורון חבקין יו”ר איגוד השמאים, תמיר גדו מנכ”ל חברת הקנאביס הרפואי ‘שאיפה לחיים’ שיספר על ההיבטים הכלכליים של הענף, ח”כ תמר זנדברג שתדבר על לגליזציה והסדרת השוק בחוק, ח”כ לשעבר משה פייגלין שידבר על הקשר בין קנאביס לחירות האדם. עוד ידבר רס”ן במיל’ פצוע ‘צוק איתן’ שיספר על חייו לפני ואחרי הטיפול בקנאביס, וכן פרופסורים, מטופלים וחקלאים.

http://www.xn--4dbcyzi5a.com/wp-content/Documents/shameim-kenes.pdf

מה הקשר בין איגוד השמאים, לחקלאים ולקנאביס רפואי? “לענף גידול הקנאביס יש ערך מוסף גבוה מאוד לענף החקלאי,” מסבירה נציגת האיגוד. “צריך לשנות את המגוון ולא לגדל רק פלפלים ועגבניות. בהקשר של הקנאביס, אנו פועלים פה גם לטובת החולים הזקוקים לו.”

דורון חבקין איגוד השמאים
דורון חבקין, יו”ר איגוד השמאים: “הממשלה החדשה יכולה לפתור את בעיית החקלאות בערבה אחת ולתמיד בכך שתכריז על הערבה כשטח חקלאי מוכרז סגור לגידולי קנאביס ליצוא”

יו”ר איגוד השמאים, דורון חבקין, פרסם לאחרונה טור דעה ובו טען כי הפתרון למצוקתם של חקלאי הערב, אשר הפסידו את עסקיהם בגידול פלפלים בעקבות סנקציות שהוטלו על רוסיה, יכול בהחלט להיות הקנאביס הרפואי.

“הממשלה החדשה יכולה לפתור את בעיית החקלאות בערבה אחת ולתמיד בכך שתכריז על הערבה כשטח חקלאי מוכרז סגור לגידולי קנאביס ליצוא בלבד, לחברות וליצרני תרופות,” כתב. “בערבה יש 600 נחלות עם 24,000 דונם המחכים לשינוי המתבקש.”

הכנס בא כאמור בהמשך למאבק ארוך של חקלאים ישראלים, בעיקר מדרום הארץ, הדורשים ממשרד הבריאות לפרסם מכרז למגדלי קנאביס רפואי ולאפשר הרחבת ענף הייצוא וחלוקת רשיונות גידול. בג”צ הטיל כזכור את האחריות לפתרון אסדרת הענף על משרד הבריאות – שם שוקדים בימים אלו על פרסום “הספר הירוק” שיחולק לרופאי משפחה ויאפשר הרחבה של הטיפול בקנאביס מ-20,000 המטופלים בלבד כיום.

מומלץ להזמין מקומות מראש בפנייה לכתובת: [email protected]

צפו: סיקור כנס CannaTech

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר