טוען...

איגוד הרופאים האוסטרלי: “ממליצים על דה-קרימינליזציה של מריחואנה ואקסטזי”

איגוד הרופאים האוסטרלי (AMA) הביע תמיכה במסקנות דו”ח שהופק ע”י ארגון ‘אוסטרליה21’ וממליץ לממשלת אוסטרליה לקדם מהלך של דה-קרימינליזציה (הפסקת הפללה) של צרכני מריחואנה ואקסטזי.

אמש דיווחנו כאן על כך שמשטרת אוסטרליה רודפת את צרכני הקנאביס בעזרת תיוגים בתמונות שמועלות לאינסטגרם וכעת מדווח כי מריחואנה ואקסטזי, שני חומרים שכבר הוכח שמזיקים פחות מסיגריות או אלכוהול למשל, עומדים כעת במרכזו של דו”ח רשמי שהוגש לממשלת אוסטרליה ועליו חתום גם איגוד הרופאים האוסטרלי.

קיראו עוד: דייויד נאט: “אקסטזי, קנאביס ו-LSD צריכים להיות חוקיים, לפחות למטרות מחקר”
קיראו עוד: מחקר מקיף קבע: אקסטזי לא מסוכן למוח
קיראו עוד: מוח מריחואנה – איך קנאביס מגביר את היווצרות התאים במוח

נשיא איגוד הרופאים האוסטרלי, ד”ר פיטר ביומונט, קרא השבוע לממשלת אוסטרליה לבחון ברצינות אפשרות של דה-קרימינליזציה של קנאביס ואקסטזי. אין ספק שבכדי להפחית את הנזקים הנגרמים משימוש בחומרים אלו, אנו צריכים למצוא פתרון אחר,” אמר ביומונט. “המלחמה הנוכחית בסמים לא מראה תוצאות והעובדות בשטח מוכיחות שדה-קרימינליזציה יכולה לעזור.”

כדורי אקסטזי
כדורי אקסטזי

הדו”ח, שפורסם ע”י וועדת חשיבה בשם ‘אוסטרליה21’ בה חבר גם דיקן מחלקת הרפואה של אוניברסיטת מלבורן לשעבר, ממליץ לממשלת אוסטרליה לקדם מהלך של הפסקת הפללת צרכני המריחואנה והאקסטזי בני ה-16 ומעלה, וזאת במטרה להיפטר מהסחר הלא חוקי באותם חומרים. בנוסף, ממליץ הדו”ח, יש לווסת תקציבים שהולכים לכוחות השיטור והאכיפה ולהעבירם לשירות סוציאלי ועזרה למכורים.

“עם זאת, התכנית תלויה בתקציבים ויכולות ארגוניות שלא ממש קיימות היום באזור,” הדגיש ד”ר ביומונט. “המודל המומלץ מסתמך על כך שהמדינה תוכל לספק קנאביס ואקסטזי לאזרחים שיירצו בכך ונכון להיום אין מספיק משאבים ויכולות ארגוניות בכדי להרים פרוייקט שכזה.”

קיראו עוד: המהפכה השקטה – לגליזציה מסביב לעולם

נשיא איגוד הרופאים במדינת ויקטוריה שבדרום אוסטרליה, סטפן פארניס, התייחס אף הוא לדו”ח – “המלחמה בסמים צריכה להתבסס על עובדות. אנו לא יכולים להמשיך לתת למדיניות הסמים להיות מבוססת על דיעות קדומות,” אמר פארניס. “חשוב מאוד שנקפיד להסתכל על העובדות כשאנו נוגעים בנושאים אלו ושלא ניתן לעצמנו להיות שמרנים כשאנו ניגשים לטפל בבעיית הסמים בחברה.”

אחת ההמלצות של הוועדה היא לבצע רגולציה של גידול קנאביס ולהטיל מס על מגדלים וסוחרים בעלי רשיונות מתאימים בלבד. הרשיונות יינתנו על בסיס שיטת “קשה-לקבל אבל קל-לאבד”.

שקית פרחי מריחואנה

גם נציב המשטרה הפדרלית באוסטרליה לשעבר, מיק פאלמר, הודה שהפללת ורדיפה של צרכני הסמים פשוט אינה עובדת. “בראייה אובייקטיבית לחלוטין, לרדיפת שוק הסמים יש השפעה מינימלית בלבד על צמצום הסחר הלא חוקי או זמינות הסמים בשטח,” אמר הנציב פאלמר.

בסיכום הדו”ח ישנה המלצה לממשלת אוסטרליה לקחת דוגמה מפורטוגל ושווייץ, אשר השתמשו בדה-קרימינליזציה בשילוב עם בקרה של כוחות המשטרה והוכיחו תוצאות חיוביות.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר