בגלל קנאביס: דרישה להדחת מתמודד מ’האח הגדול’

ההסתדרות הרפואית של ישראל שלחה הבוקר מכתב להנהלת ‘קשת’ בדרישה לשקול להוציא את המתמודד המטופל בקנאביס רפואי מבית ‘האח הגדול’. “הוא חשוף למשברים נפשיים,” טוענים בהסתדרות ומצטרפים לדרישתו של אילן רבינוביץ’. טרם נודע האם נדרשה גם הדחתה של אריאנה מלמד, שאף היא הצהירה בעבר על ניסונותיה לקבל אישור דומה.

ההסתדרות הרפואית בשירות חברות התרופות?

“ההסתדרות הרפואית”, איגוד הרופאים הישראלי, מצטרף הבוקר לקריאה להדיח את המטופל בקנאביס רפואי מ’האח הגדול’, זאת בהמשך לפנייתו אמש של הפסיכיאטר אילן רבינוביץ’ להפקת התכנית ולהנהלת ‘קשת’ בדרישה לעצור את כניסתו של הדייר המחזיק ברשיון שימוש בקנאביס מלהשתתף בתכנית, עקב “אי כשירות” לדבריו.

ליאוניד אידלמן
ד”ר ליאוניד אידלמן, יו”ר הסתדרות הרופאים

הבוקר שלחה ד”ר תמי קרני, יו”ר הלשכה לאתיקה בהסתדרות הרפואית, מכתב לראשי ‘קשת’ ולהפקת התכנית בדרישה לשקול להוציא את המחזיק ברשיון מהבית הנצפה ביותר במדינה, זאת מאחר ולדבריה הוא חשוף יותר למשברים נפשיים.

המטופל סיכם עם מפיקי התכנית כי יוקצה לו חדר נפרד לצריכת התרופה, כך שלא ייאלץ לעבור על תנאי הרשיון הקובעים כי יש לצרוך אותה ללא נוכחות אחרים. ייתכן גם והמחזיקה באותו רשיון היא אריאנה מלמד, כפי שכתבה בסטטוס שמופיע בהמשך הכתבה.

קנאביס רפואי לא, כדורים פסיכיאטריים כן

על אף שבמסגרת התכנית עלה לא פעם נושא השימוש החופשי בכדורים פסיכיאטריים, לעיתים החופשי מדי, בעיקר בעידודו של רבינוביץ’ עצמו, נראה כי הקנאביס הרפואי, למרות שניתן במרשם בדומה לתרופות אחרות, הינו טאבו שאיגוד הרופאים מסרב לשבור.

גם זה בטח יעניין אותך
הפסיכיאטר אילן רבינוביץ'
הפסיכיאטר אילן רבינוביץ’

רבינוביץ’ עצמו אף נתבע על כך שסיפק כדורים פסיכיאטריים ללא פיקוח ונאלץ לשלם פיצויים בשווי כמיליון וחצי ש”ח למתמודדים שתבעו.

הפסיכיאטר הוא מהמתנגדים הגדולים לקנאביס ובעבר אף ספג ביקורת על כך שבמסגרת תכנית הרדיו שלו המליץ למאזינים על שימוש בכדורים פסיכיאטריים ללא בחינה מקצועית אישית.

במכתב ששלח כאמור האיגוד אימצו הרופאים את עמדתו של רבינוביץ’ וכתבו כי “על פניו הוא חשוף יותר מאחרים למשברים נפשיים, בעקבות התנאים הסגורים בתכנית”.

מהפקת התכנית נמסר בתגובה כי הצוות הרפואי של התכנית מלווה את המתמודדים בהתאם לחוקי הרשות השנייה.

גורם בענף הקנאביס הרפואי מסר כי יש בישראל אלפי חולים בפוסט טראומה המטופלים בקנאביס רפואי וכי כולם שיפרו משמעותית את איכות חייהם, השינה, האוכל ומצב הרוח. “מרביתם הפחיתו לחלוטין את צריכת הכדורים, היתר צמצמו משמעותית,” אמר. “מוטב שד”ר אידלמן ישוחח איתם ויבין את ההבדל בין הטיפול בקנאביס לטיפול בכדורים מלאי תופעות לוואי קשות שעל צריכתן הוא מגן.”

טרם נודע האם דרישתם של הפסיכיאטר רבינוביץ’ ושל הסתדרות הרופאים נוגעת גם לאריאנה מלמד, אף היא ככל הנראה מחזיקה ברשיון דומה, אם כי הדברים אינם בדוקים ומבוססים על סטטוס שפירסמה מלמד בעניין זה לפני כשנתיים.

עדכון: ביום ד’ נכנס פסיכיאטר מיוחד לבית ‘האח’ בכדי לבחון את כשירותו של המתמודד ולהחליט האם יישאר או לא (פרטים כאן).

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר