מגלגל...

אחרי 40 שנות פעילות: עמותת “אל-סם” צפויה להיסגר

שר העבודה והרווחה חיים כץ הודיע על הפסקת מימון פעילות העמותה הנלחמת בסמים, והעברת האחריות לטיפול בבני נוער המשתמשים בסמים לידי רשויות הרווחה העירוניות. בתגובה הכריזו באל-סם על מלחמת קיום ופועלים לביטול ההחלטה.

עמותת “אל סם” צפויה להיסגר בעוד כחמישה שבועות, זאת לאחר הודעה רשמית שמסר שר העבודה והרווחה חיים כץ למנהלי הארגון.

במכתב רשמי שנשלח מטעם השר בחודש שעבר נכתב כי בתום תקופת ההסכם הנוכחי בין הצדדים, במסגרתו המשרד מממן את מרבית פעילות העמותה, “לא תוארך ההתקשרות בשנה נוספת”.

על פי החלטת השר כץ האחריות לטיפול בבני הנוער, כמו גם התקציבים המופנים ממשרדו לצורך כך, יעברו ישירות לרשויות הרווחה המקומיות בכל עיר ועיר עד סוף שנת 2018.

סגירת אל-סם
מכתב ההודעה על הפסקת תקצוב עמותת ‘אל-סם’

לאור זאת העמותה, הפועלת נגד השימוש בסמים ומטפלת בבני נוער עד גיל 24 המשתמשים בסמים, צפויה להיסגר אחרי כ-44 שנות פעילות.

בתגובה להחלטה הכריזו מנהלי העמותה על “מלחמת קיום” לדבריהם, והזהירו כי מהלך זה יביא לפגיעה בכ-300 בני נוער המטופלים נכון להיום ב-14 מרכזי הארגון ברחבי הארץ.

“ברשויות המקומיות לא מוכנים עם מקומות פיזיים, מטפלים וכיוצ”ב,” אומרת מנכ”ל העמותה, אורנה לשם. “מטרת העמותה היא לתת דברים שרשויות הרווחה לא יכולות לתת. אנחנו עושים עבודת מניעה ובכך חוסכים כסף למדינה, יש לנו קו חם ליעוץ לבני נוער והורים, מה יהיה עם כל זה?”.

גם זה בטח יעניין אותך

שלמה דולברג, מנכ”ל ‘מרכז השלטון המקומי בישראל’ (עמותה המאגדת את רשויות הערים), שלח גם הוא מכתב ובו אזהרה כי הרשויות המקומיות כלל לא מוכנות לקלוט את בני הנוער המטופלים ב”אל סם”.

“אין כל אפשרות שהרשויות המקומיות תצלחנה בהתרעה כה קצרה להתארגן לקליטת כוח אדם מיומן,” נכתב. “נבקשך לשנות את החלטתכם להפסקת השירותים”. עוד לטענת המנכ”ל החלטה זו “תביא לנזק בלתי הפיך לכל הגורמים המעורבים – אוכלוסיה, רשויות מקומיות, עובדים ועמותות”.

השר לבט”פ גלעד ארדן, שעמד בעבר בראשות עמותת “אל סם”, העדיף לא למסור תגובה לידיעה.

הסגירה הצפויה של עמותת “אל סם” מגיעה בהמשך לסגירה של “הרשות למלחמה בסמים” בשנה שעברה, מה שאולי מסמן הבנה של המערכת הממשלתית על אופן הפעילות השגוי לעתים בו מתנהלים ארגונים מסוג זה ועל בזבוז הכספים הציבורי.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר