מגלגל...

אחרי 39 שנים: אסיר הקנאביס הותיק ביותר בארה”ב שוחרר

אחרי כמעט ארבעה עשורים בכלא האמריקאי, השתחרר החודש אנטוניו בסקארו, האיש שישב הכי הרבה זמן בכלא על עבירות קנאביס לא אלימות. טייס הקרב לשעבר בן ה-84 הבריח מאות טונות של קנאביס לארה"ב.

אנטוניו בסקארו (Antonio Bascaro) בן ה-84 השתחרר בתחילת החודש (2.5) מהכלא במיאמי לאחר 39 שנים – המאסר הארוך ביותר שריצה עבריין קנאביס לא אלים בכלא האמריקאי.

בסקארו הוא טייס קרב לשעבר מקובה, אשר לחם בשירות ארה”ב נגד משטר קסטרו בשנות ה-60, בין היתר בפלישה האמריקאית הכושלת לקובה ב”מפרץ החזירים”.

בשנות ה-70 הוא התגורר ב’הוואנה הקטנה’, שכונה של גולים קובנים במיאמי, שהייתה אז שער הכניסה העיקרי של קנאביס וקוקאין לארה”ב. שם הוא הצטרף לארגון פשיעה קובני שניצל את כישורי הטיס שלו על מנת להבריח כמויות אדירות של קנאביס מדרום אמריקה למיאמי.

אנטוניו בסקארו - האיש שישב הכי הרבה זמן בכלא האמריקאי על עבירות קנאביס
אנטוניו בסקארו – האיש שישב הכי הרבה זמן בכלא האמריקאי על עבירות קנאביס

הארגון הפעיל רשת מתוחכמת שהבריחה קנאביס מקולומביה לארה”ב באמצעות ספינות ומטוסים, ושיחד שוטרים בפלורידה כדי שסייעו לו בכך. הוא נעצר ב-1980 בגווטמאלה, והוסגר לידי ה-DEA בארה”ב.

הוא הואשם בחברות בארגון פשיעה שהבריח מעל 270 טון של קנאביס לארה”ב, ולאחר שסירב להעיד כנגד חבריו לארגון בתמורה לעסקת טיעון הוא הורשע ונגזר עליו עונש מאסר של 60 שנים.

“סירבתי לשתף פעולה עם התביעה בגלל ערכי המוסר והאתיקה שלי, וגם ההכשרה הצבאית שלי, שלימדה אותי לא לנצל מישהו אחר כדי לפתור את הבעיות שלי”, אמר בראיון לרשת BBC. “אף אחד לא הכריח אותי להצטרף לקנוניה, ולכן לא רציתי להפיל את זה על מישהו אחר כדי להציל את העור של עצמי”.

כל בקשותיו להקלה בעונשו נדחו לאורך השנים, ורק השנה הוחלט לקצר את עונשו בשל התנהגות טובה.

“עשיתי הכל כדי לגרום למערכת המשפט להקל בעונשו, אך ללא הצלחה”, אומרת בתו של בסקארו, מיירה. “במהלך 39 השנים שהוא ישב בכלא, חוקי הקנאביס בארה”ב השתנו והענישה הופחתה משמעותית – אך השינויים הללו לא חלים בדיעבד על הרשעות קודמות”.

מיירה כמובן שמחה על השיחרור של אביה, אך גם מודאגת לגבי העתיד שלו. מכיוון שהורשע בעבירה חמורה והוא אינו אזרח אמריקאי, הוא עשוי להיות מגורש מהמדינה.

“לאן הוא אמור ללכת, לקובה שבה הוא יישלח לכלא שוב על כך שלחם נגד פידל קסטרו? לגווטמאלה שהסגירה אותו לארה”ב, שם הוא לא מכיר אף אחד ואין לו כלום?”, תהתה.

בינתיים בסקארו תועד מתאחד עם המשפחה שלו ונהנה מהארוחה הראשונה שלו מחוץ לכלא מזה כמעט ארבעה עשורים. החלטה באשר להמשך השהייה שלו בארה”ב טרם התקבלה.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר