אחרי 21 שנים: סמנכ"ל חדש למשרד הבריאות

פרסום ראשון: אחרי יותר משני עשורים בהם ניהל למעשה את המשרד, סיים השבוע ד"ר בועז לב את תפקידו כמשנה למנכ"ל. לב החליף שרים וראשי ממשלות ונחשב לאחד הפקידים הנוקשים ביותר שפעלו נגד אספקת הקנאביס הרפואי לחולים. את תפקידו ימלא פרופ' ארנון אפק.

רענון שורות במשרד הבריאות: אחרי שמנכ"ל המשרד רוני גמזו סיים את תפקידו לפני מספר חודשים, אנו מפרסמים לראשונה כי אחרי הארכות ושינויי תאריכים סיים השבוע ד"ר בועז לב את תפקידו כמשנה למנכ"ל, ויצא לחודש וחצי של חופשת פרישה.

בועז לב המשנה למנכ"ל משרד הבריאות
ד"ר בועז לב, המשנה למנכ"ל משרד הבריאות לשעבר – פרש אחרי 21 שנים בתפקיד

במקומו של לב מונה לתפקיד פרופ' ארנון אפק, שהיה עד לפני מספר שבועות בתפקיד המנכ"ל במקומו של גמזו, עד מינויו של משה בר סימן טוב כמנכ"ל. בתפקידו הקצר כמנכ"ל הספיק אפק לאשר הוספת 'פוסט טראומה' לרשימת ההתוויות המזכות בקנאביס רפואי וכן חשף לראשונה את התכנית לאפשר לרופאי משפחה לחלק קנאביס רפואי.

ממובילי ההתנגדות לקנאביס רפואי

לב, שהיה בכיר המשתכרים במשרד הבריאות עם שכר שיא של 80,000 ש"ח, ניהל את המשרד במשך למעלה משני עשורים, מאז 1994, בזמן ששרים ומנכ"לים התחלפו מדי כמה שנים. הוא נחשב לאחת הדמויות הבולטות ביותר במשרד, ואחת הותיקות שבהן.

ב-6 השנים האחרונות, מאז הוקם ענף הקנאביס הרפואי, עמד לב במרכז ההתנגדות להרחבתו והיה ממקדמי התכנית להעברתו לידי חברת שרא"ל. בעבר דאג בתפקידו להגביל את כמות המטופלים ל-5,000 ועל פי תכניתו המקורית אמור היה הקנאביס הרפואי להיות פרוייקט מצומצם ביותר. במהלך השנים הוא התנגד לייצוא הקנאביס לחו"ל והקשה על קבלת שמנים ועוגיות קנאביס רפואי.

מה מסתירה קופת חולים מכבי?
בועז לב, המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, מקשיב לדבריו של נציג קופת חולים "מכבי", כשזה מסרב לחשוף את תוצאות המחקר הגנוז שמצא שטיפול בקנאביס מפחית השימוש בתרופות

ד"ר לב נכנס לראשונה לתפקיד המשנה למנכ"ל עוד בשנת 1994, לאחר שסיים קודם לכן את תפקידו כסגן קצין רפואה ראשי בצה"ל. בשנת 2000 הוא מונה למנכ"ל המשרד לתקופה קצרה ומיד חזר לכסא "המשנה".

בשנת 2004 נחקר לב בחשד להטיית מכרז ליבוא תרופות נגד אנתרקס, יחד עם שני בכירים נוספים במשרד הבריאות.

לב סירב לבקשת המגזין לראיון סיכום תפקיד. משרד הבריאות סירב להתייחס.

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

דרושים

חדשות
שינוי גודל פונט