אחרי שנתפס עם מריחואנה ברכבו, סטיב כץ נכנס לעסקי הקנאביס

אוי האירוניה: סטיב כץ, רפובליקני חבר בבית המחוקקים של ניו יורק, שהיה אחד המתנגדים הבולטים לקנאביס ונתפס עם מריחואנה ברכבו, נכנס כעת לעסקי הקנאביס ומדבר בעד לגליזציה.

סטיב כץ, חבר בית המחוקקים של ניו יורק אשר הצביע נגד הצעת חוק למריחואנה רפואית בשנת 2012 ונתפס עם גראס ברכבו בחודש מרץ 2013, ישקיע 10$ מיליון דולר במהלך השנים הקרובות בעסק קנאביס חדש. כץ הצטרף ל-Arcview, “הכרישים של עסקי המריחואנה” – קבוצת משקיעים מסן-פרנסיסקו המתמקדת בעסקי הקנאביס – וישקיע מיליוני דולרים במימון סטארט-אפ שיתמקד בתוכנה, אבטחה והפצה של מריחואנה.

סטיב כץ
סטיב כץ

כזכור, כץ ספג ביקורות קשות לאחר שבשנת 2012 הצביע נגד הצעת חוק להסדרת הקנאביס הרפואי בניו יורק ולמרבה האירוניה נתפס חודשים לאחר מכן עם מריחואנה ברכבו כששוטר עצר אותו על נהיגה במהירות מופרזת. הוא פירסם הודעה מצולמת ובה טען כי “מדובר במקרה מצער, אך איני מתכוון לתת לאירוע זה להפחית מערכה של עשייתי הציבורית, של שאיפתי להמשיך לפעול לטובת הציבור ולטובת שיפור הכלכלה.”

“בשבילי, להיכנס לעסקי הקנאביס זהו חלום שמתגשם, משהו שחלמתי עליו עוד כילד בשנות ה-60,” אמר. “כשהצבעתי נגד הצעת החוק בשנת 2012 זה היה בגלל שהאמנתי שזה מה שהבוחרים שלי רוצים. לאחר ההצבעה אמרתי לאשתי שבשנה הבאה אצביע בעד כי זה מה שאני מאמין בו ולא הרגשתי נוח עם מה שקרה.”

בעקבות תפיסת 3 גרם מריחואנה ברכבו בתחילת השנה כאמור, ספג כץ עונש של עבודות שירות ו-75$ דולר קנס. “לגליזציה היא דבר שאני תומך בו עוד מאז שהייתי בקולג’,” אמר. “הקנס שקיבלתי על החזקת מריחואנה היה ‘התגלות’ מבחינתי. אתם הופכים אותי לעבריין? זו בדיחה ממש.”

כץ סיפר עוד שיש לו חברים רבים – רופאים, עורכי דין, אנשי עסקים ומובילים חברתיים – כולם מעשנים בשעות הפנאי שלהם. “אנחנו כולנו עבריינים? זה מגוחך ממש,” אמר.

“המעצר לא שינה דבר מלבד לגרום לי להחליט להצטרף למאבק ללגליזציה ולקידום הקנאביס הרפואי וכן לקחת חלק בגל המתפתח של התעשייה,” אמר. “זו הרגשה טובה. זה מאוד משחרר…”

לפני מספר חודשים כץ כבר היה חלק מיוזמי הצעת החוק לקנאביס רפואי – אותה הצעה עליה הצביע נגד. “אני מעריך שבמהלך השנתיים הקרובות יעברו חוקי המריחואנה הרפואית בניו יורק,” אמר.

ראו גם: ניו יורק: שלט תנועה קרא לנהגים “לעשן גראס כל יום”

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר