אחרי שנתיים: פייסבוק מאשרת פרסומות למען לגליזציה של מריחואנה

לפני שנתיים צונזרה פרסומת לקבוצה שקוראת להפוך את השימוש במריחואנה לחוקי על ידי הנהלת פייסבוק, משום שהיא מכילה “מוצר עישון” שאסור להצגה – על פי תנאי השימוש ברשת החברתית. לאחר לחץ ציבורי רחב, חזרה בה פייסבוק מהחלטתה ואישרה השבוע את פרסום המודעות.

קנאביס פייסבוק

לאחר החלטה של פייסבוק לצנזר מודעות של קבוצות תומכות לגליזציה, נכתב באתר התנועה ‘Just Say Now’ כי “בצנזורה כזו, פייסבוק חוסמת חופש ביטוי פוליטי. זה לא מקובל ולא הוגן.” לאחר כמעט שנתיים של מאבק שכלל הגשת עצומה עם מעל 15,000 חתימות הקוראות לשינוי המדיניות של פייסבוק, התרצתה החברה ואישרה את פרסום המודעות.

בפגישה שנערכה בין נציגי הקבוצות תומכות הלגליזציה “Just Say Now” (משחק מילים שמתייחס לקמפיין “Just Say No” של הרשות למלחמה בסמים) ו”סטודנטים למען מדיניות סמים הגיונית” לבין נציגים מהנהלת חברת פייסבוק מיהרו נציגי החברה הענקית להודות שנהגו בפזיזות כשהחליטו להסיר את המודעות.

“העמדה שלהם היתה מאוד ברורה – פייסבוק היא פלטפורמה ניטרלית,” אמרה עו”ד לינדה ליי, נציגת הארגונים. “היא לא אמורה להתערב בשיקולי פרסום של תנועות פוליטיות ובמקרה זה נעשתה טעות.”

עם זאת, בהצהרה שפירסם דובר פייסבוק, גוונדולין בלומי, נאמר כי מדיניות הפרסום של חברת פייסבוק לא שונתה כלל. “אנו מאשרים תמונות של מריחואנה בפרסומות הנוגעות לעניינים פוליטיים,” אמר בלומי. “אך עם זאת, איננו מאשרים פרסומות המעודדות פעילות בלתי חוקית כגון מכירת מריחואנה.”

גם זה בטח יעניין אותך

בלומי סירב להגיב לשאלה האם הנהלת פייסבוק מודה שעשתה “טעות” כשהסירה את המודעות למען לגליזציה.

קמפיין Just Say Now
קמפיין Just Say Now

תומכי לגליזציה רבים מרגישים כי ההחלטה של הנהלת פייסבוק לאשר את הפרסומות שצונזרו במשך שנתיים, הינה הוכחה נוספת לשינוי התודעתי שמתחולל ברחבי העולם. יותר ויותר אנשים מבינים שהמלחמה בסמים כשלה כשלון חרוץ וכי עניין הלגליזציה של קנאביס ותוצריו, או לכל הפחות הליך של הפסקת הפללת הצרכנים (דה-קרימינליזציה) הינו חיוני ביותר לקיום חברה דמוקרטית והוגנת.

יו”ר תנועת “Just Say Now”, בריאן סוננשטיין, התייחס לעניין זה ואמר: “המריחואנה דופקת על הדלת כבר. הקמפיינים למען מדיניות סמים צודקת הולכים ותופסים תאוצה והתמיכה בנו הולכת וגדלה בכל יום. נראה שעניין הקנאביס הפך להיות מאותם נושאים שהציבור אומר לעצמו ‘טוב נו, נראה שהגיע הזמן לתמוך בעניין זה מאחר והתפיסה הציבורית משתנה’.”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר