אחרי שהפילו את הצעת החוק: חה”כ השכל ושפע קוראים שוב ללגליזציה

אחרי שהשתתפו בתרגיל "ליל החניונים" והובילו להפלת הממשלה הקודמת, ואיתה להפלת הצעת החוק ללגליזציה, מבקשים כעת חברי הכנסת השכל ("תקווה חדשה") ושפע ("העבודה") לשוב ולקבל קרדיט על פועלם ומודיעים כי יפעלו מעתה לקידום הסוגיה בשנית

חברי הכנסת שרן השכל (“תקווה חדשה”) ורם שפע (“העבודה”) קוראים הבוקר, לכבוד יום הקנאביס הבינלאומי החל היום, להסדרת שוק קנאביס חוקי בישראל (לגליזציה), זאת חודשים בודדים לאחר שהובילו למעשה להפלת הצעת החוק הממשלתית ללגליזציה שקודמה בכנסת הקודמת.

כזכור, לאחר שראש הממשלה בנימין נתניהו וראש הממשלה החליפי בני גנץ התחייבו לקדם לגליזציה בכנסת הקודמת ואכן הקימו ועדה מיוחדת (“ועדת מררי”) שהמליצה לבסוף לאשר לגליזציה במודל קנדה כפי שהובטח, הגישו שני הח”כים השכל ושפע הצעות חוק לאי הפללה (השכל) וללגליזציה (שפע) שאוחדו לכדי הצעת חוק ממשלתית.

הצעת החוק הממשלתית אושרה בקריאה טרומית ובתום דיוני הועדה נערכה בחודש נובמבר 2020 מסיבת עיתונאים מיוחדת במהלכה הבטיח שר המשפטים לשעבר אבי ניסנקורן כי “בתוך 9 חודשים” כבר יפתחו חנויות קנאביס חוקיות והקנאביס יהיה חוקי לשימוש עצמי בישראל.

אך רגע לפני אישור החוק בקריאה ראשונה – דבר שהיה מאפשר את המשכיות הליך החקיקה גם בכנסת החדשה – הפתיעו חברי הכנסת השכל ושפע והביאו למעשה להפלת הממשלה וכך גם להפלת הצעת החוק ללגליזציה.

כעת כאמור מנסים השניים לזכות שוב בתמיכת קהל תומכי הלגליזציה ו”לרכוב” שוב על הנושא. השניים מפרסמים התייחסות ראשונה לעניין מאז פוזרה הממשלה, משייכים לעצמם את הקרדיט על קידום הצעת החוק הקודמת ומעדכנים כי הם מקדמים את הלגליזציה גם כעת.

“יום הקנאביס הבינלאומי זו תזכורת מושלמת לכולם שאנחנו מתכוונים להשלים את המהלך ללגליזציה בישראל,” כתב שפע. “בכנסת האחרונה עשינו מהלך חקיקה היסטורי שהוביל לראשונה לכך שצוות ממשלתי בראשות משרד המשפטים (בהובלת אבי ניסנקורן) קרא להסדיר את שוק הקנאביס בישראל. אך התהליך עדיין לא הושלם. אני אופטימי שנצליח להוביל את השינוי שרבים מאזרחי ישראל מצפים לו”.

לדברי ח”כ שפע “אני פועל מול הגופים הרלוונטים על מהליכי חקיקה בכדי שתיפסק ההפללה, ושתתאפשר צריכת קנאביס חופשית ואחראית למטרות רפואיות ולמטרות פנאי. ותכלס, תודו שיהיה נחמד שהמהלך הראשון של גוש השינוי יהיה ללגליזציה”.

ח”כ השכל, שאף היא התעלמה מהעובדה שבעצמה סייעה להפלת החוק, אמרה כי “המתווה ללגליזציה כבר היה על השולחן. הפסדנו כאן הזדמנות היסטורית וחבל. קשה לי להאמין שקואליציה עם סמוטריץ’ ובן גביר תוכל לקדם את היוזמה הזו. אני מקווה שתוקם קואליציה שתאפשר להמשיך ולקדם את המתווה שלי”.

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר