אחרי מרדף ואלימות: כוחות יס”מ תפסו 0.2 ג’ חשיש בכיסו של צעיר

צעיר ישראלי המוכר לקהילת הקנאביס נעצר בסוף השבוע בתל אביב לאחר מרדף ואלימות קשה לדבריו, כולל התערבות של כוחות יס”מ, אזיקים וחקירה. בכיסיו נמצאו לבסוף 0.22 גרם חשיש בלבד.

בזמן שגלעד ארדן מדבר על ‘אי הפללה באחריות’, המשטרה לא הפסיקה לרגע מלהטריד אזרחים באמצע הרחוב, לחפש להם באיברים צנועים, לפשוט על בתים של חולים ולעצור אנשים נורמטיביים בגלל כמויות מזעריות של קנאביס לשימוש עצמי, גם ללא חשד סביר ובניגוד לחוק – כל זאת רק בחודשיים האחרונים.

בסוף השבוע האחרון (שישי, 18.8), בעת שהלך ברחוב הסמוך לשוק הכרמל במרכז תל אביב, עורר כנראה את חשדם של שוטרים מאור בן-שלוש, צעיר ישראלי המוכר לקהילת הקנאביס מפעילותו לקידום השימוש בהמפ (קנבוס) ויוצר הספר ‘קנאביוגרפיה‘.

רפאל משולם מאור בן-שלוש
מאור בן שלוש עם פרופ’ רפאל משולם והספר ‘קנאביוגרפיה’

בידיו של בן-שלוש לא היה ג’וינט דולק, הוא לא הסתובב מתנדנד ברחוב ולא העביר כל חומר לאף אחד אחר – מה שלא מנע מהשוטרים לקבוע כי יש בידיהם ‘חשד סביר’ מספיק כדי לערוך חיפוש על גופו וכליו האישיים.

על אף שהציג בפני השוטרים תעודת נכה ותעודת לוחם והסביר כי אין חשד סביר מספיק כדי להטרידו, השיבו לו השוטרים לדבריו כי “נבדוק מה שבא לנו ונעשה מה שבא לנו” וכי “החשד הסביר שלי הוא שבא לי לבדוק אותך, על הזין שלי”.

“השבתי לו שאם ‘על הזין שלו’ אז גם על הזין שלי וברחתי מהמקום,” מספר מאור הבוקר, שלושה ימים לאחר האירוע. “אפילו לא זרקתי את מה שהיה עליי בכוונה. ברחתי בגלל החוצפה של השוטרים לא היה אכפת לי שימצאו את המעט חשיש שהיה לי בכיס.”

השוטרים החלו לדלוק אחריו תוך שלמקום הוזמנו כוחות יס”מ לתגבור שלבסוף תפסו אותו תוך שימוש באלימות, אזקו אותו בידיו ואספו אותו לתחנת דיזנגוף בתל אביב. בחיפוש בכליו נתפסו לבסוף 0.22 גרם חשיש בלבד, כמות שנחשבת לפחות מזו של ג’וינט בודד.

“מיד הקפיצו את היס”מ, 4 ניידות הגיעו למקום, התחיל מרדף וכשקפצתי מעל גדר ניידת חיכתה לי ועצרה אותי,” הוא מספר. “השכיבו אותי על הרצפה, נתנו לי מכות, ברכיות, אזקו אותי. שאלו אותי מה יש לי בכיסים והראיתי להם.”

“לאחר מכן אמרו לי שהם רוצים לבוא אליי לבית, סירבתי כמובן אמרתי להם שלא עשיתי כלום ושאין להם צו. כשניסיתי להתקשר לעורך דין לקחו לי את הטלפון וניתקו. בניידת כשדיברתי עם היס”מניקים הם דווקא הבינו אותי ואמרו לי שישחררו אותי.”

“בחקירה שאלו אותי איפה קניתי וממי קיבלתי את החשיש, לקחו לי טביעות אצבע. לאחר מכן ב4 בבוקר שחררו אותי,” הוסיף.

“לא היה להם שום חשד סביר כמובן, זה רק בגלל הקעקועים,” הוא אומר כעת. “הם מתנכלים לכל מי שלא נראה כמו שהם רוצים שהוא יראה. זו תל אביב לא מאה שערים ולא יכול להיות שעוצרים בן אדם בגלל איך שהוא נראה.”

“עכשיו נרשם לי תיק פלילי שיפגע בי בהמשך חיי והכל בגלל 0.22 גרם. זה עצוב,” סיכם.

בתגובה לפניית המגזין מסרה המשטרה הבוקר כי “החשוד עוכב לבדיקה שגרתית, במהלכה נמלט מהשוטרים עד שנעצר. גם כשנעצר, התנגד למעצרו ונהג באלימות כלפי השוטרים. במהלך חיפוש שנערך בכליו, נמצאו חומרים החשודים כסמים. בשל התנגדותו והחשש כי ינסה להימלט בשנית, נכבל והובא לתחנת המשטרה לחקירה. ככל שלחשוד טענות בכל הנוגע למעצרו ראוי שיפנה אותם לבדיקת הגורמים המוסמכים לכך.”

מנגד סירבו במשטרה להגיב לשאלתנו האם כך סתם נעשית ‘בדיקה שגרתית’ להולכים ברחוב וכן מה היה החשד הסביר בגינו החל האירוע.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר