מגלגל...

ממשלת לוקסמבורג הודיעה: נאשר לגליזציה

5 שבועות לאחר ניצחונה בבחירות מבטיחה ממשלת לוקסמבורג החדשה לגליזציה של קנאביס לשימוש פנאי. אם וכאשר זה יקרה תהפוך לוקסמבורג למדינה הראשונה באירופה שמאשרת קנאביס חוקי רשמית.

לוקסמבורג צפויה להפוך למדינה הראשונה באירופה שמאשרת לגליזציה מלאה של קנאביס לשימוש פנאי ולא רק למטרות רפואיות.

ממשלת לוקסמבורג החדשה הודיעה אתמול (ה’) במסיבת עיתונאים רשמית כי תשים את התכנית ללגליזציה של קנאביס כיעד מרכזי בקדנציה הקרובה.

הקואליציה החדשה קמה לאחר ניצחון המפלגה הדמוקרטית (DP) בבחירות שנערכו בחודש שעבר (14.10). אליה הצטרפו המפלגה הסוציאליסטית (LSAP) ומפלגת הירוקים (déi gréng).

אמנם בחלקים בהולנד וספרד כבר נמכר כיום קנאביס בחנויות באופן מוסדר, עדיין על פי החוק היבש מדובר בעבירה פלילית. המדינות היחידות שאישרו לגליזציה מלאה הן אורוגוואי, קנדה וכן 10 מדינות בארה”ב.

לוקסמבורג היא מדינה קטנה, חברה באיחוד האירופי, שאוכלוסייתה מונה רק כ-600 אלף אזרחים. יחד עם זאת אם החוק יתיר השתתפות בחגיגה גם לתיירים, בעיקר תושבי המדינות השכנות צרפת, בלגיה וגרמניה, הרי שמדובר בפוטנציאל גדול בהרבה.

לצד ההבטחה ללגליזציה הצהירו חברי הקואליציה, ובראשם ראש ממשלת לוקסמבורג קסאבייה בטל (Xavier Bettel), על העלאת שכר המינימום ל-100 יורו בשבוע, תחבורה ציבורית בחינם ועוד הטבות.

את תכניות הממשלה החדשה בלוקסמבורג תיארה קורין קאהן, ראש הצוות מטעם המפלגה הדמוקרטית, כ”תכנית מפורטת ביותר אשר שמה את האזרחים בראש סדר העדיפויות”.

“נפחית מיסים, נפשט את ההליכים הביורוקרטיים ונקודה נוספת, קנאביס למטרות פנאי יאושר חוקית בתנאים מסויימים,” סיכמה.

יחד עם זאת כל התכניות עוד דורשות אישור סופי של שאר מפלגות הקואליציה, שצפוי להתקבל בשבוע הבא מיד לאחר השבעת הממשלה החדשה באופן רשמי.

כזכור לפני כ-5 חודשים אישר הפרלמנט בלוקסמבורג את החוק החדש שמתיר קנאביס במרשם רופא. על פי החוק החדש רשאי כל רופא שהוכשר לכך, כולל רופאי משפחה, לרשום לפציינטים קנאביס רפואי למגוון מחלות ובעיות בריאותיות.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר