טוען...

אחסון זרעים: שלושה דברים שזרעי קנאביס מאוד אוהבים

למה כדאי לכם לשמור על כל זרע קנאביס שבמקרה נופל לידיים שלכם – ומה הדרך הטובה ביותר לעשות את זה?

פעם, בזמנים בהם היינו מתארגנים על גראס בדואי באיכות בינונית, כל שאכטה הייתה כרוכה בישיבה מקדימה שבה בררנו בסבלנות אין קץ כמות עצומה של זרעים מתוך הפרחים האווריריים משהו. היום המצב קצת שונה, לטוב או לרע – גראס בדואי מפוצץ בזרעים כבר כמעט ולא ניתן למצוא בשוק. צרכן הקנאביס הישראלי למד במהלך השנים האחרונות מה טוב לו ורוב הירוק שמסתובב פה בארצנו הקטנה יהיה תוצר של אחת מ”החוות הרפואיות” הפרושות ברחבי הארץ ומגדלות קנאביס רפואי באיכות מצוינת (רוב הזמן, יהיו שיחלקו…) או לחילופין קנאביס משובח טעים ומלא ארומה שגדל בגידול ביתי.

אז נכון, מבחינת רמת הגאנג’ה שאנחנו מעשנים אין ספק שהמצב בשיפור, ברוב המקרים לא צריך לחשוב פעמיים לפני שמכניסים את הפרח לגורס (Grinder), אבל מה שכן, בעקבות השיפור באיכות הירוק – זמינות הזרעים נפגעה באופן משמעותי.

כיום ישנן שתי דרכים מרכזיות בעזרתן ניתן לשים את היד על זרעי קנאביס איכותיים – או להזמין זרעים מחו”ל או ליפול על פרח ירוק שבמקרה “התפלק” לו זרע.

במידה ואתם מחזיקים בזרעים שהגיעו אליכם דרך האופציה השניה, קחו בחשבון שהוא מה שמכונה “hermaphroditic” (“דו-מיני”), מה שאומר שהזרע אמנם מסוגל להביא לכם אחלה פרחים שיעשו את העבודה, אבל במקביל הוא גם יוציא כמה זרעים על הדרך. כך או כך, פרח “סנסימיליה” – נקי מזרעים – כנראה שהוא לא יהיה ולכן כדאי מאוד לשמור על כל זרע קנאביס הנקלע לידינו במקום להשליך לפח האשפה.

ראו עוד: איך להבדיל בין צמח קנאביס זכר לצמח קנאביס נקבה?

לא עסק מסובך

אחסון נכון של זרעים יכול להבטיח את את החיוניות שלהם גם לאחר כמה שנים טובות. אבל מה נחשב ל”אחסון נכון” עבור זרעי הקנאביס היקרים שלנו?

העיקרון הוא פשוט מאוד ובסך הכל צריך לשמור על שלושה תנאים בסיסיים מאוד וקלים ליישום:

אנשים מאחסנים זרעים בשקיות ואקום, מעטפות ו"טיובים"
אנשים מאחסנים זרעים בשקיות ואקום, מעטפות ו”טיובים”

1. אחוזי לחות נמוכים – הזרעים שלנו אמנם נראים כמו עצם דומם, אבל האמת היא שהם ממשיכים בחיים שלהם, פשוט בקצב איטי ביותר. הם אוהבים סביבה יבשה מכיוון שהלחות עלולה לגרום להם “לשרוף” את המזינים שלהם, מה שעשוי לגרום לפליטת חום, מה שעלול לגרום לירידה משמעותית בפוריות הזרע ולאחוזי הנבטה נמוכים.

בדיקות שנערכו בנושא גילו שאחוזי הלחות המומלצים לאחסון זרעי קנאביס יהיו בין 6% ל-9%. על-מנת לספוח אחוזי לחות מיותרים יש הממליצים להכניס אורז או “סיליקה ג’ל” – חומר העשוי מנתרן צורני ומשמש כסופח לחות בתעשיות שונות. במידה והחלטתם להכניס סיליקה ג’ל לאריזת הזרעים ודאו שזהו הסוג השקוף מאחר ובשוק מסתובבים גם מוצרי סיליקה ג’ל צבעוניים אשר מכילים רעלים וחומרים מסרטנים.

כמובן שחשוב לוודא שהזרעים נמצאים באריזת ואקום או כל אופן אחסון אחר שמונע חדירת אוויר פנימה.

ראו עוד: שלוש שיטות להנבטת זרעי מריחואנה – מדריך

2. טמפרטורה נמוכה – זרעי מריחואנה, כל עוד הם יבשים, מסוגלים לשרוד בטמפרטורות שעשויות להרוג צמח. במידה והם לא יבשים, טמפרטורה קרה מידי עשויה להקפיא את הנוזלים בזרע ולפגוע בו. הטמפרטורה המומלצת לאחסון זרעי מריחואנה תהיה בסביבות ה-4 מעלות צלזיוס, לכן מקרר בהחלט מהווה פתרון מצוין. במידה והחלטתם לאחסן את הזרעים במקפיא אין עם זה כל בעיה, רק כדאי שתשימו לב לשני דברים חשובים:

  • אל תוציאו את הזרעים מהמקפיא להרבה זמן, הם עלולים להפשיר, והקפאה חוזרת עלולה לפגום באיכות שלהם.
  • כשאתם מחליטים להשתמש בזרעים סוף סוף, הפשירו אותו בהדרגה: הניחו את כלי האחסון סגור עם הזרעים בפנים, הניחו להם להתחמם ולהגיע לטמפ’ החדר ורק אז הנביטו אותם.

3. הימנעות מחשיפה לאור – בדיוק כמו לא מעט מוצרים תעשייתיים ותרופות מרשם – גם איכותם של זרעי קנאביס מתדרדרת בחשיפה לאור. חשוב לוודא שאחסון הזרעים הוא בסביבה חשוכה ככל שניתן.

אם תצליחו לשמור על שלושת הפרמטרים הפשוטים הללו, תוכלו לשמור על זרעים בריאים שיצמחו ויניבו לכם הרבה ירק משובח. אינשאללה.

ראו עוד: מדריך – איך לבחור זן קנאביס מתאים לגידול?


ערוץ הגידול

מדריכי גידול קנאביס


Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר