אושר: רשיונות קנאביס יוארכו עד דצמבר 2020 אוטומטית

רשיונות הקנאביס של מטופלים ועוסקים בענף, שאמורים לפוג בחודשים ספטמבר, אוקטובר, נובמבר, יוארכו עד חודש דצמבר על רקע התפרצות הגל השני של הקורונה והכניסה לסגר בסוף השבוע הקרוב.

ועדת החוקה של הכנסת אישרה לפני שעה קלה את בקשת סגן שר הבריאות ח"כ יואב קיש (הליכוד) להארכת תוקף הצו להמשך ההארכה האוטומטית של רישיונות רגולטוריים במהלך משבר הקורונה, כולל הארכה אוטומטית נוספת של תוקף רשיונות הקנאביס הרפואי של מטופלים ועוסקים בענף עד סוף דצמבר 2020.

הארכה זו באה אחרי הארכה ראשונה שניתנה בחודש מארס על רקע משבר הקורונה, ופעם נוספת, בחודש יולי, עד סוף חודש ספטמבר. כעת, מוארכים הרשיונות בפעם השלישית על מנת לחסוך מציבור המטופלים והעוסקים את הצורך בהגעה לרופא.

לפי המנגנון שאושר היום רשיונות שיפקעו בספטמבר יוארכו אוטומטית בשלושה חודשים נוספים, עד דצמבר. אישורים שיפקעו באוקטובר או נובמבר יוארכו אוטומטית בעשרה שבועות נוספים, גם כן עד סוף דצמבר, ואישורים שפקעו ביולי ואוגוסט יוארכו בשבועיים נוספים כך "שישלימו" הארכה של שלושה חודשים.

לצורך קבלת המרשמים הנוספים למשך ההארכה יש לשלוח צילום של רישיון הקנאביס הרפואי לכתובת הדוא”ל של היק”ר: [email protected] ולבקש חידוש/הארכת רישיון. במקרה של הסובלים מפוסט טראומה יש לצרף את כל המסמכים הרפואיים כולל המלצת רופא מטפל.

מטופלים שמבקשים להעלות מינון או לשנות צורת צריכה יצטרכו לצרף בקשה ספציפית בעניין זה ולהמתין לבחינה של אחד הרופאים המנהלים ביק”ר. גם במקרה זה יש לצרף לבקשה אישור רופא מטפל אם ניתן.

יש לזכור שמדובר בהנחיות לשעת חירום בלבד, על רקע משבר מגפת הקורונה בישראל, ואלו יעודכנו בעת שיחול שינוי כך שמי שרשיון הקנאביס שלו עומד לפוג בחודשים הקרובים רצוי שימהר לעשות זאת בהקדם.

במקביל בעקבות משבר הקורונה הודיע משרד הבריאות כי הוא מכיר בענף הקנאביס הרפואי כ”שירותי חיוני” במסגרת תקנות “משק לשעת חירום” – כלומר הפעילות בענף תימשך כרגיל גם במקרה של סגר, בדומה לענף התרופות.

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

דרושים

חדשות
שינוי גודל פונט