אושר בקריאה ראשונה: לגליזציה בניו המפשייר

לראשונה בהיסטוריה אישר בית מחוקקים בארה”ב הצעת חוק ללגליזציה של קנאביס לשימוש עצמי. הלילה (16.1) אישר בית המחוקקים של ניו המפשייר הצעת חוק חדשה להקמת חנויות לממכר קנאביס לשימוש עצמי.

האם ניו המפשייר בדרכה להיות המדינה השלישית בארה”ב שמעבירה חוקים ללגליזציה של קנאביס? הצעת חוק חדשה ללגליזציה (492) אושרה בקריאה ראשונה ברוב של 170 מול 162 והפכה את בית המחוקקים של ניו המפשייר לראשון בארה”ב שמאשר לגליזציה של קנאביס לשימוש עצמי.

מגי חסאן, מושלת ניו המפשייר
מגי חסאן, מושלת ניו המפשייר, מתנגדת: “אטיל וטו על חוק הלגליזציה”

על אף שחוקי לגליזציה כבר עברו השנה בוושינטון וקולורדו, בשתיהן הן אושרו במשאל-עם ולא בהצעת חוק רגילה כפי שאישר בלילה בית המחוקקים בניו המפשייר.

על פי הצעת החוק החדשה תאושר החזקת קנאביס לשימוש עצמי וכן גידול ביתי של שתילי מריחואנה לבוגרים מעל גיל 21. ההצעה גם תתיר פתיחת חנויות לממכר קנאביס לצרכנים, בתי גידול ואריזה וכן מעבדות מחקר מיוחדות. עוד נקבע כי בדומה לחוקים בקולורדו, יוטלו על עסקי הקנאביס מיסים גבוהים של 30$ דולר ועוד 15% אחוז מס מכירה לכל אונקיה (28 גרם) של קנאביס.

כעת תעבור הצעת החוק לאישור וועדה מיוחדת שתבחן את פרטיה גם מבחינת פוטנציאל כלכלי. לאחר החלטת הוועדה תחזור ההצעה להצבעה נוספת (קריאה שנייה) בבית המחוקקים, ואם תאושר גם שם, תמשיך להצבעה נוספת בסנאט.

עם זאת, הסנאט בניו המפשייר, אשר ידוע במדיניותו השמרנית, צפוי לדחות את ההצעה, לאחר שדחה הצעות לדה-קרימינליזציה של מריחואנה וחשיש כבר ארבע פעמים במהלך חמש השנים האחרונות.

יתרה מכך, מושלת ניו המפשייר, מגי חסאן, הודיעה בתחילת השבוע כי בכוונתה להטיל וטו על כל הצעת חוק ללגליזציה של קנאביס לשימוש עצמי אם אי פעם תגיע אל שולחנה.

“יש לנו אתגרים חשובים במדינה בכל הנוגע לשימוש לא תקין בסמים,” אמרה חסאן. “עלינו להתמקד בנושא הזה ואני חושבת שלגליזציה תעביר מסר שגוי לבני נוער וצעירים.”

לפי חצי שנה אישרה חסאן את הצעת החוק החדשה ללגליזציה של קנאביס רפואי והפכה בכך את ניו המפשייר למדינה ה-19 בארה”ב שמתירה שימוש רפואי בקנאביס.

הצעת חוק דומה לזו שאושרה הלילה בבית המחוקקים, נדחתה בשנת 2012 ברוב מוחץ של 228 מול 89. האישור ההיסטורי שנתקבל הלילה מסמן את השינוי בתפיסת הרשויות כלפי רעיון הלגליזציה.

צפו:

פעיל שואל את המושלת מגי חסאן האם היא תומכת בהכנסת אנשים לכלא בגלל גידול של צמח:

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר