אורבניס: אופנת קנאביס ישראלית חדשה

צעיר ישראלי יצר מותג אופנה חדש שכל כולו על טהרת תרבות הקנאביס, העירוניות, והשילוב ביניהם. בינתיים הוא מוכר יפה באזור תל אביב, אך מקווה שהליין הראשון, ‘עשב מעורפל’, יגיע לכל פינה.

אורבניס

אורבניס

ויטלי יעקב, מעצב ויזם ישראלי הפעיל כבר כמה שנים בתנועה ללגליזציה בישראל, הקים מותג אופנה חדש על טהרת תרבות הקנאביס.

המותג החדש נקרא “אורבניס” (Urbannis) – שילוב המילים “אורבני” (עירוני) ו”קנאביס” – והוא מכוון לתרבות צעירה, חובבת מוזיקה, טבע, אהבה, סקייטבורד ואדרנלין.

בחנות אונליין חדשה שהקים (כאן) הוא מציע מגוון מוצרי אופנה – כולם בעיצובים ועם אלמנטים מקוריים מתחום הקנאביס.

המחירים נעים לרוב בין 120-150 ש”ח לחולצות, כובעים ואפילו בגדי ים ממותגים, עם הנחה של 10%-20% לחברי מועדון 420.

אורבניס

“המותג החל בפעילות במקור בשם ‘קנאביס אורבני’ עוד בשנת 2013,” הוא מתאר בשיחה עם המגזין. “מצאתי את עצמי הופך לפעיל חברתי לקידום לגליזציה בתקופת ההפגנות הגדולות בין 2013 ל-2015 ורציתי לעזור ולבנות קו ויזואלי שיחבר את הנושא לרוח התקופה”.

ואכן ויטלי יצר באותם ימים רבים מהשלטים שנתלו ברחבי המדינה והוצגו בהפגנות, כמו גם את החולצה האיקונית “תחת השפעה” שהפכה לקאלט.

אורבניס

“ראיתי קהל שצמא לבטא את עצמו ושרוי בסיסמאות ישנות שמשכנעות את המשוכנעים,” הוא מסביר. “שיחררתי עלוני הסברה דגיטליים להדפסה חופשית במדפסת ביתית ובתקופה ההיא גם יצאו ההדפסים הראשונים שלנו, חולצות טישירט למען הלגליזציה”.

“מאז נראה שקנאביס הפך כבר לסוג של מיינסטרים,” הוסיף. “מכל ההרפתקאה הזאת נולדה הקולקציה החדשה, לה אני קורא ‘עשב מעורפל’, וזאת לצד לוגו חדש ועדכון של המותג”.

“אנו חורטים על דגלינו להביא לכם את המוצר הטוב ביותר כבר משלב העיצוב ועד בחירת סוג הבד בו נשתמש וכל הדרך עד התפר האחרון,” הוא מבטיח לסיום. “אורבניס צמח מתוך המטרופולין של תל אביב עם הרבה אהבה למעצבים, ציירים צלמים וחברים שלנו, שצומחים וגדלים באופן עצמאי בדיוק כמו צמח הקנאביס”.

אורבניס

אורבניס

חדשות