נפתח ענף הקנאביס הרפואי באוסטרליה

ממשלת אוסטרליה מזמינה את המעוניינים בכך להגיש מועמדות לקבלת רשיון גידול וייצור קנאביס רפואי. מכירות הקנאביס הרפואי כבר החלו וכעת רוצה הממשלה המקומית להתבסס על תוצרת מקומית. “לא מדובר בדה קרימינליזציה,” מדגישה שרת הבריאות.

https://www.facebook.com/abcnews.au/videos/10155661718584988/

שנה חלפה מאז אישרה אוסטרליה את החוק החדש המתיר גידול קנאביס רפואי בחוות ברשיון, בדומה לנוהל בקנדה ובישראל. אחרי שהחוק אושר גם בממשלה השבוע הודיעה שרת הבריאות כי מעתה רשאיות חברות שיחזיקו ברשיון מהמדינה לגדל קנאביס רפואי בחוות חוקיות.

בדומה לנהלים החדשים בישראל, בכדי לקבל רשיון גידול קנאביס רפואי באוסטרליה יאלצו המעוניינים בכך לעמוד בתנאים נוקשים שמטרתם למנוע זליגה של הקנאביס לשוק הפנאי.

שקית קנאביס רפואי של טילריי באוסטרליה
שקית קנאביס רפואי של לינדסי, מטופלת אוסטרלית הסובלת מכאבים ומחזיקה ברשיון. בתוך השקית זן קנאביס ‘אפגני’, תוצרת טילריי באוסטרליה

התנאים המדויקים לקבלת רשיון פורסמו בפירוט באתר הממשלה האוסטרלית ובהם דרישות לתקני אבטחה מחמירים, תנאי גידול נאותים, עבר נקי ללא רבב וכד’.

בקשות לרשיונות גידול באוסטרליה ניתן להגיש החל מהיום (ב’) אך בשטח אספקת הקנאביס הרפואי לחולים כבר החלה. חברת ‘טילריי’ הקנדית משתפת פעולה עם משרד הבריאות האוסטרלי והחלה באספקה של תוצרתה לחולים המחזיקים ברשיון צריכה.

“עד כה היה קשה למטופלים לקבל גישה למוצרי קנאביס רפואי ממקורות בחו”ל,” מסרה שרת הבריאות סוזן לי (Sussan Ley) בהודעה לתקשורת אמש (א’). “החוק החדש ישנה את המצב ויאפשר אספקה של מוצרי קנאביס רפואי בייצור מקומי.”

יחד עם זאת מדגישה שרת הבריאות כי לא מדובר בהקלה כלשהי בנוגע לחוקי השימוש בקנאביס למטרות פנאי או הנאה. “אני רוצה להדגיש שהשינויים בחוקי הסמים אין משמעותם דה קרימינליזציה [אי הפללה] של קנאביס לשימוש פנאי,” אמרה.

כזכור גם בישראל החל לאחרונה משרד הבריאות לחלק אישורים ראשוניים להקמת חוות גידול קנאביס רפואי. כפי שנחשף לראשונה במגזין קנאביס הראשונים לקבל אישורים אלו הן זוג חקלאיות ממושב חצבה וכן קיבוץ שדות ים. חברת ‘סופר-פארם’ בדרך לקבלת רשיון לאספקת קנאביס רפואי בבתי המרקחת שלה.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר