אונ’ חיפה בדקה: כמה קנאביס מעשן ישראלי ביום?

תוצאות סקר מגזין קנאביס ואוניברסיטת חיפה שופכות אור על הרגלי צריכת הקנאביס בישראל: 28% מצרכני הקנאביס משתמשים ב-1 גרם ביום, 57% מעשנים 4 פעמים בשבוע או יותר, רוב הצרכנים מעשנים כשהם לבד וכרבע מהם עושים זאת לראשונה עוד לפני 12 בצהריים.

לפני מספר חודשים פרסמנו כאן במגזין את “סקר הקנאביס הגדול” שנערך על ידי החוקרים ד”ר שרון שניטמן ויובל זולוטוב מביה”ס לבריאות הציבור באוניברסיטת חיפה.

שרון שניטמן
ד”ר שרון שניטמן, עורכת הסקר

במהלך התקופה ענו על הסקר 1,686 מגולשי המגזין בני 18-70. הגיל הממוצע: 25.5 שנים, הגיל חציוני: 24. קרוב ל-50% מהמשתתפים בסקר הינם בני 22-29 וברובם המוחלט (90%) – גברים. מבין העונים על הסקר 5.3% מחזיקים ברשיון קנאביס רפואי.

דפוסי השימוש בקנאביס

הגולשים נשאלו מהי תדירות השימוש בקנאביס, כיצד הם צורכים קנאביס ומהי כמות השימוש היומית הממוצעת (בימים בהם הם משתמשים בקנאביס):

95% דיווחו על שימוש בקנאביס בחצי השנה האחרונה. 57% מהעונים דיווחו כי צורכים קנאביס 4 פעמים בשבוע או יותר. 21% אמרו שצורכים קנאביס 2-3 פעמים בשבוע. 14% אמרו שצורכים רק 2-4 פעמים בחודש ו-8% דיווחו על פעם בחודש או פחות מכך.

סקר קנאביס תוצאות

על פי הממצאים, רוב מוחלט של צרכני הקנאביס (60%) נהנים מפחות מגרם אחד ליום, בעוד 28% צורכים גרם אחד ביום. 9% דיווחו כי צורכים בין 1-2 גרם ביום ו-2.5% הודו בצריכת למעלה מ-2 גרם ביום. משמעות הדבר היא כי במידה והצרכנות אינה ברשיון רפואי, כשליש מצרכני הקנאביס בישראל משלמים כ-3,000 ש”ח בחודש ואף יותר מכך – רק בגין רכישת קנאביס לשימושם האישי.

סקר קנאביס תוצאות

הרוב המכריע של המשתתפים בסקר (82%) דיווחו כי הם משתמשים בקנאביס בעישון, 8% במאייד (ופורייזר), 5.5% במוצרי מאכל המכילים קנאביס ו-1.8% בשמן קנאביס.

הרגלי שימוש ובעיות

רבע מצרכני הקנאביס בישראל מעשנים את השאכטה הראשונה עוד לפני 12 בצהריים (24%). עוד נמצא כי מחצית מצרכני הקנאביס צורכים אותו בדרך כלל לבד.

סקר קנאביס תוצאות

35% מהצרכנים מדווחים כי צריכת קנאביס פוגעת לפעמים בזכרון, אך רובם המוחלט טוען כי אינם מרגישים כל פגיעה. 10% מהצרכנים מקבלים לעתים קרובות הערות מבני משפחה וחברים המבקשים מהם להפחית או להפסיק עם צריכת הקנאביס, אך רובם המוחלט (78%) כלל אינם מנסים אפילו להפסיק. 95% מהצרכנים טוענים כי לצריכת הקנאביס לא היתה כל השפעה שלילית שהיא על ההתנהלות שלהם בעבודה.

למה משתמשים בקנאביס?

על פי הסקר רוב מוחלט של צרכני הקנאביס – כולל אלו שעושים זאת באופן בלתי חוקי – נהנים מהשימוש בצמח למטרות שהם מגדירים “בריאותיות”. על פי הממצאים, 57.5% מהצרכנים עושים זאת הן בשביל פנאי והן בשביל רפואה בעוד ש-37.2% עושים זאת להנאה בלבד.

מתוך אלו שהעידו כי צורכים קנאביס למטרות רפואיות, למעלה מ-86% אמרו שהקנאביס עוזר להם במידה בינונית עד רבה.

יש זליגה

כמו שטענו במשרד הבריאות בצדק, בישראל ישנה “זליגה” של הקנאביס הרפואי המחולק ברשיון לחולים – היישר אל השוק החופשי והבלתי חוקי.

על פי הממצאים 70% מצרכני הקנאביס הבלתי חוקיים מודים כי התנסו בקנאביס “רפואי” מפעם-פעמיים ועד 3 פעמים ויותר.

הרגלי גלישה במגזין קנאביס

עוד שאלנו את המשתתפים בסקר בנוגע להרגלי הגלישה שלהם במגזין קנאביס:

כמעט רבע מהמשתתפים בסקר (22%) דיווחו כי גולשים באתר המגזין למעלה מ-4 פעמים בשבוע. 32% דיווחו על 2-3 פעמים בשבוע בהן הם קוראים באתר, 28% אמרו שגולשים 2-4 פעמים בחודש ו-17% נכנסים לראות מה קורה כאן פעם בחודש או פחות מכך בלבד.

תוצאות הסקר במלואן:

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר