מגלגל...
x

אוהיו צפויה לאשר לגליזציה בנובמבר

תושבי אוהיו, ארה”ב, אספו מספיק חתימות הדרושות כדי להעלות את שאלת הלגליזציה למשאל עם. בנובמבר הם צפויים לאשר את החוק החדש ולהפוך את אוהיו למדינה החמישית המאשרת לגליזציה בארה”ב. התושבים יורשו להחזיק עד 28 גרם קנאביס ולגדל עד 6 שתילים לאדם. “35 אלף משרות חדשות יתווספו,” קובעים המומחים.

עדכון: ב-3.11 דחו תושבי אוהיו את הצעת החוק ברוב של 65%. טענתם העיקרית היתה שמדובר בנסיון מונופוליזציה של חברות עסקיות שארגנו לעצמן שוק קנאביס מוגבל בשליטתן. כל הפרטים כאן.

גל הלגליזציה בארה”ב ממשיך לצבור תאוצה: החל מחודש נובמבר הקרוב צפויה מדינת אוהיו להפוך לחברה החדשה, החמישית במספר, במועדון הלגליזציה של ארה”ב. בדיוק כפי שנעשה בקולורדו, וושינגטון, אלסקה ואורגון, גם במדינת אוהיו צפוי משאל העם להיות הכלי שיביא את השינוי.

ג'וזף דטרס - התובע הראשי של מחוז המילטון באוהיו
ג’וזף דטרס, התובע הראשי במחוז המילטון: “הלגליזציה מגיעה לאוהיו”

החוק החדש להסדרת שוק הקנאביס יעלה להצבעה משאל העם בתאריך ה-3 לנובמבר הקרוב, כאשר כבר כיום ישנו רוב של 52 אחוזי תמיכה בסקרים המקדימים.

במסגרת הצעת החוק תותר החזקה של עד 28 גרם קנאביס לשימוש עצמי וגידול של עד 6 שתילי קנאביס לאדם בביתו.

לאחר שיאושר החוק במשאל העם הוא יעלה לאישור פורמלי של מושל המדינה, ג’ון קייסיק, שרק לאחרונה הודיע על התמודדותו במירוץ לבחירות המקדימות של המפלגה הרפובליקנית בתקווה להתמודד מול הילרי קלינטון על תפקיד נשיא ארה”ב. במהלך השנה שלאחר מכן צפויות להיפתח חנויות הקנאביס החוקיות.

אזרחים אשר ירצו להקים בעצמם חנות לממכר קנאביס, יוכלו לפנות למדינה לקבל רישיון ולבחור מבין 10 ספקיות קנאביס מתחרות שיפעלו ברחבי המדינה.

ארגון ResponsibleOhio אשר עומד מאחורי הצעת החוק, שם לו למטרה ברורה להביא את הלגליזציה המיוחלת כבר בהצבעה הקרובה – עשרות פעילי הארגון הפיצו מידע ואספו חתימות במשך ארבעה חודשים רצופים במטרה לעמוד ברף הנדרש להעלאת הצעה למשאל עם, העומד על 305 אלף חתימות.

למשאל עצמו מגיעה ההצעה לאחר שצברה מעל 320 אלף חתימות ראשוניות (כ-15 אלף יותר מהרף הדרוש) עם קהל תומכים נלהב ביותר שגויס ברובו על ידי פעילי הארגון.

צרכני קנאביס באוהיו
קהל התומכים הנלהב – מעל 320 אלף חתימות בארבעה חודשים.

בין התומכים בהצעה ניתן למצוא אזרחים רבים מן השורה וכן כמה דמויות פוליטיות – בהן התובע הראשי במחוז המילטון, ג’וזף טי. דטרס אשר כיהן בעבר כשר האוצר של המדינה.

על פי דו”ח שפרסם דטרס בחודש יוני האחרון, מהלך של לגליזציה מלאה במדינה יביא ליצירתן של מעל 35 אלף משרות חדשות ויזניק את כלכלת המדינה קדימה.

“הלגליזציה מגיעה לאוהיו,” מסר דטרס בראיון לעיתונות המקומית. “למרות אלו שלא מסכימים עם המהלך, זוהי המציאות אשר עומדת להתרחש לאחר שהעם אמר את דברו.”

“מלבד הרווח הכלכלי הישיר,” הוסיף דטרס בסיום הראיון, “המדינה מרוויחה גם מהפגיעה בארגוני הפשיעה אשר מפעילים את שוק הקנאביס הלא חוקי במדינה ובקרוב יוותרו מחוסרי עבודה.”

ראו גם:
ארה”ב: 6 מדינות נוספות בדרך ללגליזציה
אובמה: “הלגליזציה תמשיך להתפשט בארה”ב”
ארה”ב: יותר תומכים בלגליזציה מבנישואים חד-מיניים
קולורדו: 16,000 איש מועסקים בתעשיית הקנאביס במדינה

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר