אובמה במקסיקו: “לגליזציה היא לא הפתרון”

ברק אובמה בשלו – במסגרת ביקור במקסיקו אמר נשיא ארה”ב כי “לגליזציה היא לא הפתרון”

בדיוק לפני שנה התראיין נשיא ארה”ב, ברק אובמה, למגזין ‘רולינג סטון’ ואמר כי “אין בכוונתנו לקדם לגליזציה של מריחואנה בזמן הנראה לעין.” על אף תקוות תומכי הלגליזציה והלחץ הציבורי, חזר אובמה על הדברים בסוף השבוע האחרון במסגרת ביקור שערך במקסיקו.

“נשאלתי בעבר, ואני עדיין מאמין, שלגליזציה של סמים היא לא הפתרון,” אמר בשיחה עם קבוצת צעירים מקסיקנים והוסיף כי בכוונת הממשל האמריקני לפעול למאבק במשתמשי הסמים, כמו גם להפחתת הדרישה לסמים.

“אנו מבינים שאחת הסיבות העיקריות לתופעות האלימות שמתרחשות כאן במקסיקו, מהן סובלים מקסיקנים רבים כל כך, היא הדרישה לסמים בלתי חוקיים מארה”ב,” אמר. “אנו נפעל בגישה חד-משמעית בעניין הזה, אך לא רק מבחינת אכיפה, אלא גם מבחינת חינוך, מניעה וטיפול.”

סקר שנערך השנה מצא כי לראשונה בהיסטוריה רוב האמריקאים תומכים בלגליזציה ובמספר מדינות עברו חוקים כאלה ואחרים להקלה על עונשי הסמים. אלו, יחד עם חוקי הלגליזציה שעברו בוושינגטון וקולורדו, יצרו מצב מוזר בו החוק המדיני קובע כי מותר להחזיק מריחואנה, אך החוק הפדרלי – החזק יותר – קובע כי קנאביס הוא סם מסוכן ללא כל תועלת בריאותית.

במהלך השנה האחרונה, בעיקר מאז שעברו חוקי הלגליזציה בוושינגטון וקולורדו, לוחצים תומכי הלגליזציה בארה”ב על אובמה, שהיה בעבר מעשן מריחואנה קבוע בעצמו, לספק תשובות בנוגע למלחמה בסמים. “לא נרדוף אחרי צרכני הקנאביס בוושינגטון וקולורדו,” הבטיח בראיון לפני חצי שנה בהתייחס לעניין ההתנגשות עם החוק הפדרלי.

ראו גם: ארה”ב: הצעת חוק חדשה תגן על צרכני הקנאביס מפני הממשל הפדרלי

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר