מגלגל...

אובמה בביקור בכלא: “גם אני יכולתי לסיים כאן”

נשיא ארה”ב, שהודה בשימוש במריחואנה וקוקאין, ביקר בכלא פדרלי ואמר כי תחת נסיבות אחרות הוא היה יכול לסיים את חייו בכלא במקום בכס הנשיאות. “מדובר בצעירים שעשו טעויות כמו אלו שאני עצמי עשיתי,” אמר אובמה. “כליאה המונית של אנשים מזיקה לנו.”

שבועות לאחר שהחליט לשחרר 46 אסירים הכלואים בגין עבירות סמים, נשיא ארה”ב ברק אובמה ממשיך לקדם גישה חדשה להתמודדות עם השימוש בסמים וטוען שוב כי מדיניות המלחמה בסמים אינה הוגנת ואינה תקינה.

אמש (חמישי), השתתף אובמה בביקור בכלא הפדרלי באוקלהומה, הראשון מסוגו שנערך על ידי נשיא אמריקאי מכהן. במהלך הביקור אמר הנשיא כי “מדובר בצעירים שעשו טעויות כמו אלו שאני עצמי עשיתי. יכולתי גם אני להיות כאן עכשיו.”

נורמלי שעושים שטויות – לא נורמלי לכלוא

“ההבדל ביני לבין אלו שכלואים כאן עכשיו הוא שלהם לא היה את התמיכה, ההזדמנות השנייה והמשאבים שיאפשרו להם לשרוד את אותן טעויות שעשו,” הסביר.

אובמה כלא
נשיא ארה”ב בביקור בכלא: “גם אני הייתי יכול להיות כאן”

“אני חושב שלעתים יש לנו נטייה לקחת כמובנת מאליה את העובדה שרבים כל כך מהצעירים מגיעים להתמודדות עם מערכת המשפט. זה לא נורמלי. זה לא מה שקורה במדינות אחרות. מה שכן נורמלי זה שנערים עושים שטויות.”

“המטרה שלי היא שנתחיל לבצע שיפורים ברמה הפדרלית שיאפשרו לנו לבחון את המדיניות במדינות שונות שכבר הלכו בכיוון הזה,” אמר. “במקומות רבים מדי צעירים ממיעוטים סובלים מהתייחסות שונה של החוק. כליאה המונית של אנשים מזיקה לנו ואנחנו מוכרחים לעשות משהו בקשר לזה.”

הנשיא אובמה כבר הודה בעבר כי צרך מריחואנה וקוקאין בצעירותו. בספר ביוגרפיה שנכתב עליו מתוארים ימיו העליזים של בארי אובמה הצעיר וחבורתו “כנופיית הצ’ום”.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר