דיווח: אהוד ברק עוזב את הקנאביס וחוזר לפוליטיקה

חצי שנה לאחר שהצטרף לענף הקנאביס ומונה לעמוד בראש חברת "קנדוק", מדווח גלי צה"ל כי ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק חוזר לפוליטיקה ויתמודד לראשות מפלגת "העבודה". בתגובה צולל שווי המנייה בבורסה. ברק תומך בלגליזציה בישראל ומאמין כי הגיעה העת להסדיר את השוק.

ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק חוזר לפוליטיקה ויתמודד על ראשות מפלגת "העבודה" בבחירות פנימיות שיערכו בקרוב לקראת בחירות 2019 החוזרות ב-17 בספטמבר.

משמעות החלטה זו של ברק, אם אכן הדיווח בגלי צה"ל נכון, הינה עזיבת חברת הקנאביס "קנדוק" בראשה הוא עומד מזה כחצי שנה ונסחרת בבורסה תחת מניית "אינטרקיור" איתה התמזגה.

בעקבות הדיווח צנחה מניית "אינטרקיור" כבר בשלושה אחוזים וחצי וממשיכה בשעה זו במגמת ירידה.

על פי דיווחים אם יזכה בראשות "העבודה" שוקל ברק לצרף אליו את ציפי לבני, שפרשה ממפלגת "המחנה הציוני" לפני בחירות 2019 הראשונות.

ברק נמצא בתפקיד יו"ר "קנדוק" מאז ספטמבר 2018 ומועסק בה במשרה חלקית תמורת 10,000 דולר בחודש. בנוסף קיבל אופציות בשווי מיליוני ש"ח.

ברק אף הביא עימו לקנדוק משקיעים מפורסמים, ביניהם המיליונר השוויצרי גארי פיגל ומייסד WeWork אדם נוימן. השניים השקיעו יחד כ-11 מיליון ש"ח בחברה.

בשיאה הגיעה מניית "אינטרקיור" לשווי של כ-1.2 מיליארד ש"ח בבורסה, אך מאז נחתכה כמעט בחצי ונסחרת כיום בשווי של 659 מיליון ש"ח.

אם ינצח ברק בבחירות הפנימיות לראשות "העבודה" הוא יהיה ראש המפלגה השני ברציפות, אחרי אבי גבאי, התומך תמיכה מלאה ואבסולוטית בלגליזציה של קנאביס בישראל.

בראיון למגזין קנאביס בחודש שעבר אמר ברק כי הגיע הזמן לאשר לגליזציה גם בישראל.

"אין לי שום ספק שבשלה התקופה להסדרה," אמר. "זה קורה בכל העולם, בקנדה, באירופה, זה יקרה גם תוך שנתיים שלוש בארה”ב, שם כבר שליש מהמדינות הסדירו את זה. בשנים הקרובות נראה את זה מתפשט.”

מפלגת "העבודה" הוסיפה לראשונה בבחירות 2019 את הלגליזציה למצע המפלגה והבטיחה כי תקדם את הנושא בכנסת.


ערוץ קנדוק ערוץ פיס נטורלס
ערוץ פיס נטורלס
ערוץ קנדוק

חדשות
Back to top button
שינוי גודל פונט