מגלגל...

אהוד ברק וברק רוזן מתחרים על רכישת חברת תיקון עולם

חמישה מתחרים על ההזדמנות לרכוש את הפעילות המקומית בישראל של חברת הקנאביס "תיקון עולם". הבעלים צחי כהן רוצה 100 מיליון דולר, אך ההצעות שקיבל, כולל מרה"מ לשעבר אהוד ברק, עומדות על 90 עד 150 מיליון ש"ח בלבד. הקונה יוכל להשתמש בשם המותג בשטח ישראל בלבד.

בעוד 3 ימים יסיים כנראה רה”מ לשעבר אהוד ברק את הקריירה הפוליטית שלו באופן סופי והוא כבר מתכונן לחזרה לפעילות בתחום הקנאביס הרפואי.כלכליסט מדווח הבוקר על תחרות שמנהל ברק, העומד בראש החברה הציבורית “אינטרקיור” המחזיקה בבעלות על חברת הקנאביס “קנדוק”, על רכישת מותג הקנאביס המפורסם ביותר בישראל – “תיקון עולם”.

מול ברק מתמודדת החברה הציבורית “קנביט” בבעלות ברק רוזן שהחלה לאחרונה בפעילות בתחום הקנאביס בישראל וצפויה להתחיל לגדל קנאביס באופן מסחרי בחודשים הקרובים.

עדכון (16.9): “קנביט” של ברק רוזן חתמה על מזכר הבנות עם בעלי “תיקון עולם” על מכירת הפעילות הישראלית של החברה בעבור 42 מיליון דולר (150 מיליון ש”ח).

מתמודדים נוספים הם חברת “בזלת” בבעלות מאיר אריאל המחזיקה במפעל קנאביס פעיל ושבותפות עם חווה שצפויה להיפתח בקיבוץ שדות ים, חברת “יוניבו” בבעלות גולן ביטון המחזיקה במפעל קנאביס שעתיד להתחיל פעילות מסחרית בישראל בשבועות הקרובים, וחברת הקנאביס הישראלית הותיקה IMC בבעלות אורן שוסטר שתחל בשיווק קנאביס בבתי המרקחת כבר בימים הקרובים.

על פי השמועות מבקש צחי כהן, בעלי תיקון עולם, כ-100 מיליון דולר עבור הזכות להשתמש במותג בישראל, לצד נכסים כמו מפעל שנמצא בשלבי הקמה וחוות קנאביס פעילה השוכנת בכפר יהושע.

היתרון הגדול של “תיקון עולם” הוא המותג שלה, הנחשב ליקר ערך, וזני הקנאביס המוכרים של החברה כמו “אלסקה”, “אבידקל” ועוד, אשר בנו לעצמם שם בתעשייה המקומית וגם זכו בפרסים בתחרויות בארה”ב וקנדה.

את הסכום הגבוה של 100 מיליון דולר מבקש בעלי החברה כהן על בסיס שווייה הציבורי של חברת “אינטרקיור” של ברק, העומדת בבורסה על שווי של יותר מ-500 מיליון ש”ח.

למרות שמי שיזכה לרכוש לבסוף את החברה יוכל להחזיק בפעילות בשטח ישראל בלבד, ללא התרחבות לחו”ל שם ימשיך כהן לנהל את המותג הבינלאומי TIKUN, מבחינת כהן שווי החברה אינו מופחת מזה של אינטרקיור בבורסה.

כזכור כהן, המחזיק בכ-90% ממניות תיקון עולם בישראל, נאלץ למכור את החברה על פי הנחיית ביהמ”ש בעקבות מידע מודיעני חסוי שמסרה המשטרה על קשר לכאורה לגורמים עברייניים כלשהם. החברה מכחישה זאת אך נאלצת לעמוד בהחלטת ביהמ”ש.

בשבועיים האחרונים טסו אל כהן, השוהה בלוס אנג’לס, קליפורניה, נציגי החברות המתחרות על ליבו ועל כיסו, שמציעות על פי הדיווח בין 90 ל-150 מיליון ש”ח – כלומר בערך רבע מהסכום אותו הוא מבקש ואף פחות מכך.

לאחרונה חזרה “תיקון עולם” לפעילות מוגבלת לאחר שמשרד הבריאות עצר את פעילותה לאור ההליך המשפטי ולאחר שנאלצה לסגור את החווה שפעלה בקיבוץ ביריה מיום הקמת החברה לפני כ-12 שנה. החברה קיבלה ממשרד הבריאות ארכה עד 31.12.19 על מנת למצוא רוכש, וצפויה כבר בשבועות הקרובים להתחיל בחזרה לפעילות ומכירת מוצריה בבתי מרקחת.

“תיקון עולם” היא החברה היחידה שהקשתה בפומבי על משרד הבריאות בכל הנוגע לרפורמת בתי המרקחת, כשקבעה שלא תעלה מחירים כלל. בענף חששו שבכך החברה “תשבור את השוק” ולא תאפשר לחברות אחרות כל היתכנות לפעילות. כעת, משנאלץ בעלי החברה למכור את מניות השליטה בה, ההבטחה למחיר נמוך עבור המטופלים מתנדפת יחד איתו.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר