אב לילדים אוטיסטים ישלם 3,700 ש”ח בחודש על שמן קנאביס רפואי

אחד הנפגעים מפסיקת בג״ץ אתמול פירסם הבוקר מכתב מרגש בו הוא מתחנן לעזרה. לדבריו, בעקבות החלטת השופטים להעביר את מטופלי האסדרה הישנה לאסדרה החדשה, הוא יאלץ לשלם יותר מ-3,700 ש"ח בחודש עבור שמן קנאביס רפואי לילדיו האוטיסטים, במקום 840 ש"ח לחודש כפי ששילם עד כה

חיים ברקוביץ’, אביהם של שני ילדים חולי אפילפסיה הנמצאים על הרצף האוטיסטי, מתחנן לעזרה בעקבות פסיקת בג”ץ אתמול.

במכתב שפירסם היום (ד’) הוא מוחה על כך שבעקבות החלטת בג”ץ למחוק את העתירה ולהעביר את מטופלי האסדרה הישנה לאסדרה החדשה, הוא יאלץ לשלם מעתה 3,757 ש”ח בחודש במקום 840 ש”ח בחודש בלבד כפי ששילם עד כה.

כזכור, בפסק הדין שנתנו השופטים אתמול ונחשף לראשונה במגזין קנאביס, נקבע כי העתירה שהוגשה לפני כשנתיים וחצי במקביל להטמעת הרפורמה, תימחק.

כמו כן קבעו השופטים כי בתוך 10 ימים יופנו כמה אלפי מטופלים שנותרו עדיין באסדרה הישנה ומשלמים 370 ש”ח בחודש לכל כמות קנאביס, אל בתי המרקחת לרכישת קנאביס במחירים גבוהים בהרבה.

ברקוביץ’, תושב באר שבע, מספר במכתב כי שני בניו, אלחנן ודוד, מטופלים בתרופות נוגדי פרכוסים ובקנאביס רפואי שמסייע להם מאוד. לאור החלטת בג”ץ הוא מבקש להחזיר את המחירים של הקנאביס לרמה סבירה.

מכתב של חיים ברקוביץ' לעזרה לבניו הילדים הסובלים מאוטיזם ומטופלים בשמן קנאביס רפואי
מכתבו המלא של חיים ברקוביץ’ בבקשה לעזרה לבניו הילדים הסובלים מאוטיזם ואפילפסיה ומטופלים בשמן קנאביס רפואי

לדבריו, ילדיו צורכים מידי חודש 13 בקבוקי שמן קנאביס רפואי בעלות של 840 ש״ח לחודש כולל משלוח על פי מחירי האסדרה הישנה.

כתוצאה מהרפורמה החדשה בשוק הקנאביס, נוצר מצב שבו המחירים הרקיעו שחקים והמחיר של בקבוק שמן אחד מגיע ל-289 ש״ח, כלומר, מחיר של 13 בקבוקים יעלה לברקוביץ’ 3,757 ש״ח. 

״זה טירוף,” אומר ברקוביץ’. ״אין עוררין על כך שמאז שאלחנן ודוד הללו לצרוך את השמן, מצבם השתפר לעין ערוך, לא רק בנושא ההתקפים, אלא גם בהתנהגות שלהם.”

לדבריו, “מדובר בילדים שהשמן מיטיב עמם ולכן זוהי חובה ציבורית רפואית חברתית ומוסרית לא משנה באיזה שם יכנו את החובה הזו, לשנות את המצב החמור הזה לאלתר.”

״אני פונה לכל הנוגעים בנושא הזה לעזור לילדים האלה, לא רק שלי, על מנת להחזיר את המחירים לרמה סבירה,״ סיכם.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר