אבי יופה מפספס את המטרה

"הפגנת הקנאביס פיספסה את המטרה," כותב אבי יופה, עיתונאי nrg, ומציג מקרה קלאסי של "הפוסל במומו פוסל".

אבי יופה, עיתונאי באתר NRG, אמנם לא הגיע עדיין לרמות של חבריו העיתונאים הבורים עליהם כתבנו בעבר, אך הוא מתקרב אליהם בצעדי ענק. "הפגנת הקנאביס פיספסה את המטרה," הוא טוען בטור שפירסם היום ובו הוא מפרט מדוע "כשמכניסים למאבק הלגליזציה לסמים קלים אנשים שכל רצונם הוא בסטלה קבועה, הניסיון להביא לשינוי עושה צעד ענק אחורה".

אבי יופה, כתב NRG
אבי יופה, כתב NRG

"כאחד שלא עישן מעולם אבל בהחלט יכול להבין את הגאולה שמוצאים החולים בצמח הירוק, הצטערתי עבורם," כותב יופה בסיקור הפגנת הקנאביס שנערכה במוצ"ש ומציג בורות לא רק מפאת חוסר הבנת רצונם של תומכי הלגליזציה לא רק ב"סטלה קבועה" כי אם בשוויון זכויות, חופש הפרט והפסקת התעללות ורישום של 20,000 תיקים פליליים בשנה, אלא גם בחוסר הבנה משמעותי יותר והוא שצמח הקנאביס מביא מזור לא רק לאלו שמשרד הבריאות מגדיר כ"חולים", אלא גם למאות האלפים הסובלים מכאבי ראש, מיגרנות, בעיות שינה, אנורקסיה, פוסט טראומה, לחץ, חרדה ואבוי אבוי – אולי גם שיעמום קל ומחסור בהשראה.

עיקר טענתו של יופה היא שתומכי הלגליזציה "הטרמפיסטים" לדבריו, פוגעים במאבק המטופלים לקנאביס רפואי. יופה שוכח שאם לא "הטרמפיסטים" תומכי הלגליזציה, לא היה כאן המושג המוזר "קנאביס רפואי". מאחר ולדבריו מעולם לא ניסה את החומר בעצמו, נראה שהוא כלל אינו מבין שכל קנאביס הוא "רפואי" והגדרתו ככזו היא מלכתחילה כדי להקל על אלו שכמותו לבלוע את הגלולה המרה.

אתם מבינים? למעלה מחצי מיליון צרכני הקנאביס בישראל הם "טרמפיסטים" על גב 12 אלף החולים. הם לא מעוניינים בהקלה על החולים לקבלת האישור ועיקר המשתתפים בהפגנה לדבריו הם "בטווח הגילאים 25-18, צעיר ובריא, עם עיניים מודלקות לא מעישון, אלא מעצם הרעיון שהעישון יהפוך חופשי לכולם."

אבוי, מזהיר יופה, בהפגנה היו "אפילו כמה ילדים קטנים, שדיברו על לגליזציה וקנאביס לכולם", ילדים שכפי הנראה מבינים את מה שעיתונאי מעריב אינו מבין: לא את האינטרסים שמאחורי האיסור על הקנאביס בכלל ולא על משמעות הלגליזציה והפסקת ההפללה ולא על המאבק למען הקנאביס שאלמלא אותם "טרמפיסטים" תומכי לגליזציה הוא עצמו לא היה יודע בכלל מה זה קנאביס "רפואי".

טרמפיסטיות בהפגנה
"טרמפיסטיות" בהפגנה (צילום: Danny Ganelin)

מאחר וכבר הסברתי על ההבדלים במאבקים למען הקנאביס הרפואי, הפסקת ההפללה והלגליזציה, אז לא אפרט כאן מדוע הפסקת הפללה היא אחד המאבקים החשובים בדורינו ואמנע אף מלפרט מדוע לגליזציה תבטל לחלוטין את כל הקשיים איתם נאלצים החולים להתמודד בדרך לסירוב האישור לקנאביס רפואי.

רק אזכיר לעיתונאי היקר, שטוען שהיה בהפגנה אבל כנראה לא שם לב, שעל הבמה, לצד אנשים שקראו להפסקת הפללה, דיברו שני רופאים (וחצי), ילדים מטופלים בקנאביס רפואי, אב לילד חולה סרטן, ושני חברי כנסת אמיתיים שקראו להקלה על החולים. עוד ראוי לציין שמלכתחילה נאמר מפורשות על ידי המארגנים שההפגנה היא לתמיכה בשני הנושאים גם יחד ולשינוי היחס כלפי צמח הקנאביס – בדיוק היחס אותו נותן יופה – יחס אשר גורם לפירוד וריב ובועט בנסיון הפעילים לאחד את השורות ביניהם, כמו גם בין פוליטיקאים מימין ומשמאל (איפה תראו עוד את פייגלין וזנדברג קוראים יחד לאותו השינוי על אותה הבמה?).

ואם נחזור לכותרת: מה בדיוק היתה "מטרת ההפגנה" לשיטתו של יופה? מה הוא ציפה שיקרה שם והאם פיספס הוא את הפרסומים ובהם הפירוט על תוכנה? תשאלו אותו, אם ישיב, ספרו לנו מה אמר…

ראו גם: מדוע שלא נכתוב בכותרת: "קוראי העיתון הם ציבור של מטומטמים"?

לעוד טורים של שירן גונן לחצו כאן.


ערוץ קנדוק ערוץ פיס נטורלס
ערוץ פיס נטורלס
ערוץ קנדוק

חדשות
Back to top button
שינוי גודל פונט