אבי גבאי: “להתיר גידול קנאביס אישי – הגיע הזמן ללגליזציה”

המועמד לראשות ‘העבודה’ ולראשות הממשלה אבי גבאי מודיע כי הוא תומך בהסדרה מלאה של שוק הקנאביס בישראל ואף בהתרת גידול ביתי בפיקוח. “מעדיף שהבן שלי יעשן קנאביס ולא ישתה וודקה,” הוא אומר, וגם מודה שעישן קנאביס בעצמו בעבר.

הבוקר בעקבות פניית מגזין קנאביס פרסמו המועמדים בפריימריז לראשות מפלגת העבודה, חברי הכנסת עמיר פרץ ואראל מרגלית, את התייחסותם הראשונה לשאלת מדיניות הפללת צרכני הקנאביס בישראל והקריאה להססדרת השוק בחוק (לגליזציה).

אבי גבאי בעד לגליזציה
אבי גבאי: “הגיע הזמן ללגליזציה”

כעת גם אבי גבאי, שהצטרף למפלגת ‘העבודה’ רק לא מזמן ומיד הכריז כי יעמיד את עצמו לבחירת חברי המפלגה בפריימריז שיערכו ב-3.7, מצטרף לשני יריביו במאבק לראשות המפלגה וקורא להסדרת שוק הקנאביס הישראלי בחוק (בדומה למרגלית) ואף להתרת גידול ביתי של קנאביס לצריכה עצמית (בדומה לפרץ).

בתגובה לפנייתנו ציין גבאי כי מדובר בין השאר גם בתגובה להודעתו של שר הבריאות ליצמן מהערב, שעדכן על הקלות מסוימות בזמני ההמתנה לקבלת רשיונות קנאביס רפואי וכן בהתרה ראשונה מסוגה של שימוש בקנאביס (באידוי או שמן בלבד) גם מחוץ לביתו של המטופל.

תגובתו של ליצמן, שלא שכח להוסיף כי הוא “יילחם בזליגה”, הרגיזה כך נראה את גבאי.

“הגיע הזמן שמדינת ישראל, אשר בתחומים רבים היא מהמתקדמות שבמדינות העולם, תתקדם ותאמץ מדיניות של לגליזציה של הקנאביס,” נמסר למגזין קנאביס מלשכתו של מי שנחשב לאחת התקוות החדשות של מפלגת העבודה.

“משתמשי הקנאביס אינם עבריינים, והמדינה בהתנהלותה, דוחפת אותם אל מחוץ לחוק,” הסביר. “ההקלות עליהן אנחנו שומעים מדי פעם לפעם לא באמת עושות חיים קלים יותר למשתמשים אלא רק מחזקות את תסכולם מגודל האיוולת שבאיסור שימוש חוקי, עם מגבלות מחייבות כמו שימוש מגיל 21 ואישור לגידול אישי מבוקר.”

“הגיע הזמן שאנשים בוגרים (מגיל 21) יוכלו לרכוש קנאביס ולהשתמש בו, בדיוק כמו שעושים בארצות רבות אחרות כמו ארה”ב וקנדה. האיסור גורף על שימוש בקנאביס זו תקנה שהציבור אינו יכול לעמוד בה, כל העולם המערבי כבר הגיע לשם.”

“יותר ויותר האלטרנטיבה היא אלכוהול, שהוא הרבה יותר מסוכן. חוץ מזה, המשטרה כיום עוסקת באכיפת איסור שימוש בקנאביס. צרכני הקנאביס הם אנשים שלא מזיקים לאף אחד. המשטרה מתעסקת איתם במקום לעסוק בפושעים של ממש: גנבים, שודדים או מחבלים. אנחנו בכל זאת במדינה שיש עליה עניין בטחוני. אני מעדיף שהשוטר יחפש את המחבל ולא יחפש משתמש קנאביס”.

“למשטרה יש משאבים סופיים, דברים באים זה על חשבון זה. אותו צוות שחוקר את מעבדת הקנאביס או החממה – באותם משאבים היה יכול לתפוס מחבלים וגנבים”.

“כוונתי היא שזה לא יהיה חופשי לגמרי אלא במגבלות של גיל. האיסור הגורף הזה שקיים כיום, צריך להשתחרר ממנו. ארדן הלך שלושה צעדים קדימה וארבעה אחורה, ויצר ביורוקרטיה מטורפת סביב העניין הזה. או שאתה מאמין בלגליזציה או שלא. מה שהוא עשה זה משהו באמצע: לא פה ולא שם”.

“גם אם הילד שלי יעשן קנאביס בגיל 21, זה עדיף בעיני על זה שישתה וודקה,” סיכם. “כן, עישנתי קנאביס בעבר,” הודה, “כמו הרבה אחרים שאתה מכיר”.

יצחק בוז’י הודיע לראשונה על תמיכתו באי הפללה, אחרי שנים בהן עממד בראש המחנה המתנגד.

מי שטרם השיב הוא המועמד עומר בר-לב, שממשיך להתעלם מפניותינו החוזרות ונשנות. עמירם לוין, המועמד השישי, הודיע כי הוא תומך אך ורק בקנאביס רפואי.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר