אביו של הגיבור מנהריה: לא יכול לממן קנאביס בגלל הרפורמה

דני בן שבת, אביו של מוטי ז"ל שטבע בעת שניסה להציל תינוק מטביעה, חי מקצבה בגובה 3,100 ש"ח לחודש ולא מצליח לעמוד בעליית מחירי הקנאביס הרפואי בעקבות הרפורמה. בראיון הוא טוען שליצמן לא נענה לפניותיו לעזרה וכי הוא שוקל לעזוב.

בגלל קשיים כלכליים אומרים בני משפחתו של מוטי בן שבת ז”ל, הגיבור שקפץ למים גועשים כדי להציל תינוק שנתקע עם אמו במכונית בשיטפון בחודש שעבר בנהריה, כי הם שוקלים לעזוב את המדינה.

אביו של בן שבת, דני, הסובל מסרטן, טוען כי בעקבות רפורמת הקנאביס הרפואי שהביאה לעליית מחירים חדה, הוא לא מצליח לממן את העלויות הגבוהות. לדבריו גם פניות לשר הבריאות ליצמן לא מסייעות.

דני בן שבת עם תמונה של בנו מוטי בן שבת ז"ל
דני בן שבת ובנו מוטי בן שבת ז”ל

ואכן, בעקבות הרפורמה וכמו עשרות אלפי אחרים נאלץ גם בן שבת לשלם עד אלפי שקלים בחודש לעומת 370 ש”ח בחודש במודל הישן. “אני מתקיים מ-3,100 שקל בחודש בסך הכל, מזה אני מתקיים,” אמר הערב (ב’) בראיון לחדשות 12.

“מספר שנים שאני חולה בסרטן והייתי מקבל קנאביס רפואי בזכות הבן שלי, אבל התברר לי שרישיון הקנאביס פג תוקף למרות שבית המשפט קבע שכל הרישיונות יחודשו עד סוף חודש מארס,” סיפר.

“פנינו לשר הבריאות ליצמן ופשוט אין עם מי לדבר,” הוסיף. “הם אומרים לי ‘תיגש לבית המרקחת ותקנה משם’ אבל לפני זה הייתי משלם 370 שקל לא משנה הכמות שהייתי מקבל והיום אני משלם מעל 2,500 שקל בחודש”.

“לא רק שקשה לנו, אז גם את זה מוסיפים לנו,” טען עוד. “אעבור למדינה שיהיה לי בה שקט, שיתנו לי את התרופות שאני צריך. שלא יגידו לי הבן שלך גיבור – כי בזה לא קורה כלום. זה שהוא גיבור אני יודע. הוא לא היה צריך לעשות את זה”.

“אמרתם שהוא היה גיבור? תעשו עם זה משהו,” סיכם. “מה אתם עושים בשביל המשפחה שלו ומה אתם עושים בשביל הבת שלו? אנחנו סובלים. הוא היה תומך בנו, גם כלכלית וגם נפשית”.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר