אבו מאזן: ישראל מפיצה חשיש באוכלוסיה הפלסטינית

מה שעד כה נאמר רק על ידי גורמי משטרה ובכירים אחרים ברשות הפלסטינית נאמר לפני כשבועיים באופן ברור גם על ידי ראש הרשות מחמוד עבאס. לדבריו ישראל זורעת שחיתות ומפיצה חשיש בקרב האוכלוסיה הפלסטינית.

ראש הרשות הפלסטינית מחמוד עבאס (אבו מאזן) מאשים את ישראל בהפצת חשיש וסמים בקרב האוכלוסיה הפלסטינית.

אבו מאזן מאשים: ישראל מפיצה חשיש בקרבנו

"כוחות הכיבוש זורע שחיתות בקרבנו," אומר אבו מאזן. "אם אין לנו כזה, הם מביאים את זה אלינו. הם מביאים לנו אנשים מושחתים".

"לכן אנחנו גם רואים את החומרים האלה, כמו חשיש, סמים וכו'," הסביר.

עוד הוא הוסיף כי "הם גם מעבירים לנו סחורות פגומות בגלל שהם רוצים להילחם בקיום שלנו. הם לא רוצים שיהיה לנו עתיד".

את הדברים אמר אבו מאזן במהלך ועידה נגד שחיתות שאורגנה ע"י הרשות הפלסטינית ונערכה לפני כשבועיים (10.12).

זו אינה הפעם הראשונה בה גורם פלסטיני מאשים את ישראל בהפצת חשיש באוכלוסיה הפלסטינית, אך מעולם לא על ידי ראש הרשות אבו מאזן בעצמו.

בשנת 2014 טען דובר כוחות הבטחון ברשות הפלסטינית שישראל הופכת קנאביס להרואין בעזרת מעבדות מיוחדות ומפיצה אותו ברחוב הפלסטיני כדי להרעיל את התושבים.

מעניין לציין כי ההאשמות ההדדיות בין ישראל לפלסטינים ולמדינות ערב בנושא הברחות החשיש נמשכות כבר עשורים, למעשה עוד מלפני קום המדינה. במאי 1948, ימים בודדים לפני פרוץ מלחמת העצמאות, מצרים התלוננה לאו"ם כי ישראל מבריחה אליה חשיש אותו היא מוכרת לסוחרים המצרים בתמורה לכלי נשק. ב-1952 מדינות ערב התלוננו לארה"ב כי ישראל מציפה אותן בחשיש על מנת לפגוע בהן. ב-1953 טענה הליגה הערבית כי ישראל מגדלת 2,500 דונם של קנאביס בקו שביתת הנשק עם ירדן, במטרה להבריח אותו למדינות ערב כדי "לפגוע במוראל שלהן".

ב-1956 הגישה מצרים תלונה נוספת לועדת הסמים של האו"ם על כך שישראל מבריחה אליה חשיש וסמים אחרים כדי לפגוע באוכלוסיה שלה. ב-1970 הודיעה משטרת ישראל כי ארגוני הטרור הפלסטינים מחדירים חשיש לארץ כדי לממן את פעילותם, אבל גם "במטרה לפגוע בכושר עמידתו של הנוער הישראלי". באותה שנה דווח גם כי המחבלים בלבנון וירדן מבריחים חשיש לארה"ב כדי לממן רכישת נשק, וב-1977 פורסם כי גם ארגון אש"ף בראשות יאסר ערפאת מממן את רכישת הנשק שלו באמצעות הברחת חשיש לאירופה.


ערוץ קנדוק ערוץ פיס נטורלס
ערוץ פיס נטורלס
ערוץ קנדוק

חדשות
Back to top button
שינוי גודל פונט