בית / כל הכתבות / בארץ / לא מתבייש: גילי מוסינזון פירסם קנאביס באינסטגרם

לא מתבייש: גילי מוסינזון פירסם קנאביס באינסטגרם

גילי מוסינזון, שחקן הכדורסל שהצטרף לאחרונה למאבק למען הפסקת רדיפת צרכני הקנאביס בישראל, העלה תמונה לאינסטגרם בה הוא נראה מחזיק חבילה יפה של קנאביס איכותי.

לפני מספר חודשים יצא גילי מוסינזון, שחקן הכדורסל המקצועני לשעבר, "מהארון הירוק" וסיפר כי גם הוא נהנה מצריכת קנאביס. "גם אני אוהב פסטו," אמר מוסינזון בהתייחסו לכינוי בו השתמש בהתכתבויות עם אדם ממנו קנה מריחואנה, לאחר שהמשטרה הדליפה את דבר חקירתו ללא ידיעתו.

מוסינזון נחקר אז בחשד שרכש חשיש בשווי 2,000 ש"ח ובתגובה פירסם סטטוס בפייסבוק ובו יצא נגד חוקי הפללת צרכני הקנאביס.

"חוק פקודת הסמים המסוכנים ככל הנראה לא התעדכן והמשטרה ממשיכה לרדוף את המעשנים שלא לצורך," כתב. "ביום שהחלטתי להרדם בלילה ללא כאבים, זה היום שהפכתי לפושע."

השבוע כבר הלך מוסינזון צעד אחד נוסף קדימה ומיצב את עצמו כאחת הדמויות הבולטות במאבק ללגליזציה, לאחר שהעלה לחשבון האינסטגרם שלו תמונה ובה הוא נראה מחזיק חופן פרחי קנאביס איכותיים.

"אני רק אניח את זה כאן," כתב מוסינזון בצמוד לתמונה.

פנינו אל מוסינזון כדי לברר האם מדובר בפרחים "חוקיים" והאם קיבל את הרשיון לקנאביס רפואי עליו סיפר בסטטוס שפירסם, או שמא מדובר בקנאביס בלתי חוקי, אך מוסינזון סירב לפרט בנושא ורק אמר כי "אם זה חוקי או לא לצערי המשטרה צריכה להחליט."

"אני חושב שהיום בו אנשים מציגים את פרחי הקנאביס ברשתות החברתיות באין מפריע הגיע כבר מזמן," אמר. "התפיסה המתגבשת בה עישון קנאביס הוא תופעה נורמטיבית רק מתרחבת אל עבר אוכלוסיות שבעבר היו נגד באופן מסורתי. הקנאביס וההתייחסות אליו עובר נורמליזציה, והתמונה הנ״ל שפירסמתי ברשתות החברתיות היא רק חלק מתהליך זה."

"לסיכום אגיד, שקיבלתי פרחים מדהימים ויפים, וחשתי שאני חייב להציגם," אמר. "ללא פחד ולמען אותו תהליך נפלא שהחברה שלנו עוברת."

כזכור, שבועות ספורים לאחר סיפור הקנאביס של מוסינזון, הדליפה המשטרה גם את פרשת "הסמים והמפורסמים" במסגרתה נחקרו המפיק מוטי רייף והשחקנים יהודה לוי וקרן מור, בחשד שרכשו מריחואנה מאיש חיי הלילה התל אביבי אייל פלג.

מוטי רייף היה הראשון לצאת כנגד התנהלות המשטרה ובעד לגליזציה ובסטטוס שפירסם בפייסבוק קרא להפסקת רדיפת הצרכנים. יהודה לוי טען כי עישן מריחואנה "רק בגלל קשיי הפרידה מנינט" וקרן מור התעקשה להמשיך ולהכחיש כי נהנית מקנאביס מעת לעת.

הפרשה עשתה הדים בכל הארץ ובעקבותיה פתחו מפורסמים נוספים בקמפיין "תנו לעשן בשקט" בקריאה ללגליזציה והפסקת רדיפת צרכני הקנאביס בישראל.

ראו עוד: גילי מוסינזון נגד יאיר גלר על לגליזציה של קנאביס:

ראו עוד: רבקה מיכאלי חוזרת עם ג'וינט מקולורדו

תנו לייק וקבלו את כל העדכונים גם לפייסבוק