בית / כל הכתבות / בעולם / לראשונה באיטליה: מועדון קנאביס חוקי ייפתח במילאנו

לראשונה באיטליה: מועדון קנאביס חוקי ייפתח במילאנו

איטליה מצטרפת לספרד ולראשונה מאשרת פתיחה של מועדון קנאביס חוקי שיאפשר לחברים בו לרכוש ולהשתמש במריחואנה וחשיש. המועדון הראשון, שייפתח בעיר מילאנו בחודש הבא, ייקרא “קנאביס ושלום”.

לפני מספר שבועות אישרה ממשלת איטליה את ביטול החוק שדירג את הקנאביס במקביל להרואין ברשימת הסמים המסוכנים, בעקבותיו צפויים להשתחרר למעלה מ-10,000 אסירים איטלקים מבתי הסוהר ברחבי המדינה.

מתאו רנצי

מתאו רנצי, ראש ממשלת איטליה

כעת מדווח כי ראש ממשלת איטליה, מתאו רנצי, אישר החודש את התכנית להקמת מועדוני קנאביס חוקיים באיטליה, וכבר ב-18 במאי 2014 צפוי להיפתח המועדון הראשון בעיר מילאנו.

המועדון, שייקרא “קנאביס ושלום” (Cannabis and Peace), יפעל במתכונת דומה לזו שמתקיימת בספרד ועל פיה יוגדר המקום כמועדון סגור לחברים בלבד וללא מטרות רווח, בו יהיה ניתן לרכוש ולעשן מריחואנה וחשיש. מחיר כרטיס החבר צפוי להיות דומה לזה שבברצלונה, כ-20 יורו, ומחירי המריחואנה והחשיש צפויים גם כן להיות דומים: כ-7 יורו לגרם מריחואנה וכ-9 יורו לגרם חשיש.

העקרון על פיו יותר גידול הקנאביס גם כן זהה לזה שבברצלונה: המועדונים יוגדרו כקואופרטיבים ללא מטרות רווח ויאפשרו גידול מריחואנה על ידי חברי המועדון עצמם ובעבורם בלבד. המועדונים יהיו מחולקים לשניים: צד אחד שיספק שירות למשתמשי הפנאי וצד שני שיספק שירות למשתמשים הרפואיים. כל אזרח איטלקי יורשה להירשם למועדונים לאחר חתימה על חוזה מסודר ובתנאי שיהיה מעל גיל 18 (לשימוש פנאי) ומעל גיל 14 (לשימוש רפואי).

קנאביס איטליה

על פי הדיווח באיטליה, מטרת החוק החדש היא לנקות את רחובות מילאנו מסוחרי סמים ולאפשר לאנשים בוגרים לצרוך קנאביס למטרות בריאותיות או למטרות פנאי באופן ראוי ומקובל. לפי הנסיון עם מועדוני הקנאביס בספרד, ניתן להניח שבקרוב מאוד תתמלאנה ערי איטליה במועדונים דומים שיאפשרו שימוש חוקי בקנאביס לכל חפץ ובאווירה ומחירים נוחים.

כזכור, בתחילת השנה (2014) אישרה גם עיריית טורינו לגליזציה מלאה של קנאביס, ונראה שגם שם ייפתחו בקרוב מועדונים דומים.

בישראל עדיין מוגדר הקנאביס כסם מסוכן בדומה להרואין, קוקאין ואחרים.

ראו גם: איטליה: פוליטיקאית תחלק מריחואנה שגידלה בביתה

העבירו הלאה:

הפורום | העצומה | הזנים | המדריכים | המילון

אוהבים קנאביס? הרשמו:

נצפים עכשיו

תנו לייק וקבלו את כל העדכונים גם לפייסבוק