בית / כל הכתבות / תרבות, בידור ופנאי / בידור / לקנות מריחואנה בצפון קוריאה

לקנות מריחואנה בצפון קוריאה

על אף שידועה כאחת המדינות השמרניות והאדוקות ביותר בעולם, בצפון קוריאה ניתן לקנות ולעשן מריחואנה באופן חוקי וחופשי לחלוטין.

כפי שפרסמנו בתחילת השנה, מריחואנה, או בשמה המקומי "יפ טמביי" (ip tambae) או "טבק העלים", גדלה ברחבי צפון קוריאה באופן חופשי לחלוטין. בניגוד למדיניות במדינות המערב "המתקדמות", במדינה השמרנית ניתן למצוא שתילי מריחואנה לאורכם של רחובות רבים והשימוש בה נפוץ למדי, אפילו בקרב חיילים בצבא האדוק.

עם זאת, אם תייר מערבי ישאל את המדריך שלו מהו המקום הטוב ביותר להשיג את "הצמח המיוחד", כפי שהוא מכונה בשפה המקומית, סביר להניח שהמדריך יתחמק מהשאלה. ככל הנראה הם מספיק משכילים בנוגע לעמדות המשפטיות של מדינות המערב כלפי המריחואנה ולא מרגישים את הצורך לקדם דבר שעשוי למשוך פרסום שלילי.

מריחואנה - צפון קוריאה

דיימון ריצ'טר, כתב עצמאי ובלוגר מארה"ב, יצא לבדוק האם אכן אלו הם פני הדברים. בעדות, אותה פירסם בבלוג שלו, הוא מספר על חוויית הקנייה ועישון המריחואנה בצפון קוריאה. "נראה שבצפון קוריאה צריכת מריחואנה היא מנהג די נפוץ בקרב שכבת הפועלים אשר משתמשים בה למטרות בריאותיות ולהרגשת שלווה ורוגע," כתב.

ריצ'טר מפרט כיצד הצליח, בעזרתו של קצין מודיעין קוריאני, לשים את ידיו על העשב המתוק במהלך ביקורו בשוק מקומי.

מריחואנה - צפון קוריאה

"בעת שהלכנו בסמטאות השוק, מיד אחרי דוכני הטבק, זיהינו ערימה שהיתה דומה לאלו שלידה," הוא מספר. "רק שבניגוד אליהן, היא היתה ירוקה במקום חומה. כשבדקנו התברר שזה היה בדיוק מה שחשבנו שזה – הר מריחואנה ירוק באמצע השוק."

"בשם המחקר המדעי היה נראה אך סביר שנרכוש מעט מן התוצרת," המשיך. "הגברות המבוגרות שניהלו את הדוכן היו מאושרות למלא לנו את השקיות בפרחי מריחואנה גרוסים שעלו לנו רק חצי דולר כל אחת."

מריחואנה - צפון קוריאה

ריצ'טר פירט עוד כיצד גילגל לעצמו ג'וינט גדול באמצע השוק והחל לעשן אותו להנאתו תוך התעלמות מוחלטת מצד העוברים והשבים.

"עם זאת," מבהיר ריצ'טר, "לפני שאתם מגיעים לכאן בתקווה לגלות את האמסטרדם החדשה, דעו שהמריחואנה בצפון קוריאה אינה חזקה במיוחד."

"הקנאביס כאן גדל באופן טבעי בשדות בהרים ובזמן שטעמו הוא איכותי להפליא, סביר שתיאלצו לעשן מספר ג'וינטים לפני שתרגישו משהו שמתקרב לרמה של הסחורה המערבית. אך עם מחירים כאלו, זו לא אמורה להיות בעיה."

אחד הקטעים הגדולים במיתולוגיה הצפון קוריאנית, הוא שלאזרחים אסור לקפל את העיתונים שלהם, כדי שלא יקפלו בטעות תמונה של המנהיגים שלהם. למזלם, לא כל דף מציג את השליטים החזקים דורשי תשומת הלב, ולכן כל חלקי העיתון הפשוטים יותר למיחזור (ספורט, מזג אוויר, רישומי טלוויזיה) משמשים לגלגול טבק ומריחואנה.

לסיפור המלא על קנאביס בצפון קוריאה לחצו כאן.

ראו גם: המדינות עם חוקי הקנאביס הקשוחים ביותר בעולם
ראו גם: מלזיה: הוצגה תכנית לדה-קרימינליזציה של סמים
ראו גם: איך זה שקנאביס לא חוקי בהודו?

תנו לייק וקבלו את כל העדכונים גם לפייסבוק