בית / אודות מגזין קנאביס

אודות מגזין קנאביס

מגזין קנאביס נוסד בשנת 2010 במטרה לספק, להנגיש ולהפיץ את המידע הנוגע לצמח הקנאביס ותוצריו לקהל דוברי העברית בישראל ובעולם. אתר מגזין קנאביס הוא חלק מקבוצת “קנאביס ישראל” הפועלת למען קידום שחרור הצמח וצרכניו מכבלי חוקי ההפללה והרדיפה ולהנגשת המידע המעודכן והאמין ביותר לציבור.

מגזין קנאביס הוקם ומנוהל מאז ועד היום בהתנדבות מלאה וללא מטרות רווח. בהתאם לכך איננו תלויים בכל גורם חיצוני ובהתאם חרתנו על דגלנו להציג מידע מהימן ואובייקטיבי ככל הניתן.

לוגו מגזין קנאביס

מגזין קנאביס וצוותו עומדים היום בחזית ההסברה הן של עולם הקנאביס הישראלי והבינלאומי כתרבות פנאי והן של ענף הקנאביס הרפואי. באתר מגזין קנאביס מבקרים מדי יום מעל 20,000 גולשים ואף יותר. בפורום קנאביס, הוא הפורום הגדול, הפעיל והמוביל בישראל בנושא, מבקרים בכל יום כ-3,000 גולשים. בשאר אתרי הקבוצה מבקרים מאות ואלפים נוספים.

חברי קבוצת ומגזין קנאביס עומדים בראש התנועה להסדרת השוק בחוק (לגליזציה) ולהפסקת רדיפת והפללת הצרכנים (אי הפללה / דה קרימינליזציה) – אנשים נורמטיביים הנהנים מהשפעות הצמח בזמנם החופשי מבלי לפגוע באיש. נזקי הקנאביס מזעריים לעומת חומרים חוקיים אחרים כמו סיגריות ואלכוהול ועל כן אין כל סיבה ראויה להגדירו כבלתי חוקי – בוודאי שלא להטיל את אימת האישום הפלילי על אזרחים הצורכים אותו להנאתם.

הנזק הנגרם מרדיפת למעלה מ-700,000 צרכני הקנאביס הבלתי חוקיים בישראל הוא גדול לאין שיעור מהתועלת שעולה ממנה – אם בכלל. מדינת ישראל משקיעה בכל שנה כ-900 מיליון ש”ח ברדיפה ואכיפה של שימוש עצמי בקנאביס ומפסידה כ-900 מיליון ש”ח נוספים בפוטנציאל ממיסוי מכירות חוקיות. בכל שנה נעצרים למעלה מ-20,000 ישראלים, מוטרדים ומעוכבים לחיפושים משפילים – שמובילים ברוב המקרים גם לתיק פלילי שמשמעותו לעתים קרובות הרס של החיים ושל חיי בני המשפחה, לא פחות. בהתאם אנו רואים ברדיפת צרכני הקנאביס את העוול החברתי הגדול ביותר בישראל כיום.

מערכת מגזין קנאביס נמצאת בקשר הדוק עם גורמי ממשלה, עיתונאים, דוברים, חברי כנסת ופעילים מכל תחומי האקטיביזם החברתי והפוליטי ועומדת בקו אחד עם מוסדות הדיגיטל המובילים בישראל מבחינת כיסוי, ביקורת, חשיפה והקפדה על איכות ללא פשרות. אנו עוקבים אחר החדשות בארץ ואחר הדיווחים על מהפכת הלגליזציה ששוטפת את העולם ונמצאים עם היד על הדופק בלב הדיון הציבורי בנושא.

באתר ניתן להתעדכן בחדשות האחרונות מהארץ והעולם ובמחקרים חדשים על קנאביס כטיפול רפואי, לצד טורי דעה, כתבות תחקיר, מדריכים וטיפים מכל הסוגים ומידע ונתונים היסטוריים מעשירים.

האתר הוא מהמובילים בתחומו בעולם וסוקר כבר בעשרות גורמי מדיה בארץ ובעולם. נציגי המגזין התראיינו, דיברו ונמצאים מאחורי ולפני הקלעים של תרבות הקנאביס הישראלית ובקשר קבוע גם עם בכירים בתחום מארה”ב ואירופה.

שאלות ופניות ניתן לשלוח בטופס צור קשר. השימוש באתר כפוף להסכמה על תנאי הצהרת השימוש באתר.